Huizenprijzen in Montferland
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Montferland, provincie Gelderland.
Montferland in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Montferland gemiddeld € 425.653. Dat is +5,7% ten opzichte van 2024 en 11,2% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Montferland op plaats 249 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Montferland (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 425.653
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 7,0×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Montferland zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 425.653 | +5,7% | € 63.000 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 402.650 | +12,5% | € 60.800 | 6,6× |
| 2023 | € 357.759 | -7,5% | € 57.000 | 6,3× |
| 2022 | € 386.876 | +14,6% | € 51.600 | 7,5× |
| 2021 | € 337.596 | +12,9% | € 48.600 | 6,9× |
| 2020 | € 299.129 | +7,8% | € 46.700 | 6,4× |
| 2019 | € 277.385 | +10,6% | € 46.000 | 6,0× |
| 2018 | € 250.793 | +8,0% | € 42.700 | 5,9× |
| 2017 | € 232.170 | +8,3% | € 41.800 | 5,6× |
| 2016 | € 214.329 | +2,3% | € 40.200 | 5,3× |
| 2015 | € 209.455 | +2,1% | € 38.600 | 5,4× |
| 2014 | € 205.070 | +1,8% | € 41.100 | 5,0× |
| 2013 | € 201.460 | -9,9% | € 37.600 | 5,4× |
| 2012 | € 223.537 | -7,3% | € 37.400 | 6,0× |
| 2011 | € 241.083 | -2,8% | € 37.600 | 6,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Montferland
Wat kost een huis in Montferland?
Een bestaande koopwoning in Montferland kostte in 2025 gemiddeld € 425.653, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Montferland gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,7% ten opzichte van 2024 en met +42,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Montferland?
Een gemiddelde woning in Montferland kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Montferland
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 94 minuten
- Naar Rotterdam: 110 minuten
- Naar Den Haag: 101 minuten
- Naar Utrecht: 64 minuten
- Naar Eindhoven: 79 minuten
- Naar Groningen: 142 minuten
Zonder file, van het midden van Montferland naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Montferland betalen gemiddeld € 261 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Montferland 41 nieuwe woningen opgeleverd: 2,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 87 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 103 | 107 | 159 | 136 | 41 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Montferland
Montferland heeft 26 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 's-Heerenberg | 5.010 | € 262.000 | 55% | onder gemiddeld | +19,1 m |
| 's-Heerenberg, oostelijke uitbreiding | 3.775 | € 262.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +16,9 m |
| Azewijn | 555 | € 348.000 | 83% | onder gemiddeld | +14,5 m |
| Beek | 1.245 | € 314.000 | 82% | onder gemiddeld | +18,2 m |
| Braamt | 700 | € 321.000 | 65% | onder gemiddeld | +14,7 m |
| Didam-Noord | 6.955 | € 299.000 | 58% | gemiddeld | +12,6 m |
| Didam-Zuid | 5.220 | € 297.000 | 60% | gemiddeld | +13,0 m |
| Kilder | 965 | € 333.000 | 82% | gemiddeld | +15,2 m |
| Loerbeek | 360 | € 438.000 | 92% | gemiddeld | +17,4 m |
| Loil | 835 | € 337.000 | 76% | gemiddeld | +11,7 m |
| Nieuw-Dijk | 820 | € 336.000 | 73% | onder gemiddeld | +13,6 m |
| Stokkum | 695 | € 347.000 | 87% | gemiddeld | +17,6 m |
| Verspr.h. De Hogenend en Oud-Dijk | 1.435 | € 404.000 | 79% | gemiddeld | +11,6 m |
| Verspreide huizen Azewijn | 260 | € 406.000 | 76% | onder gemiddeld | +14,3 m |
| Verspreide huizen Beek | 845 | € 428.000 | 85% | boven gemiddeld | +17,7 m |
| Verspreide huizen Braamt | 705 | € 458.000 | 86% | boven gemiddeld | +14,3 m |
| Verspreide huizen De Heegh | 215 | € 561.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +13,1 m |
| Verspreide huizen Greffelkamp | 525 | € 452.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +10,2 m |
| Verspreide huizen Kilder | 525 | € 436.000 | 88% | boven gemiddeld | +15,9 m |
| Verspreide huizen Loerbeek | 345 | € 439.000 | 86% | gemiddeld | +15,8 m |
| Verspreide huizen Loil | 695 | € 456.000 | 92% | boven gemiddeld | +10,9 m |
| Verspreide huizen Mengelenberg en Lengel | 235 | € 456.000 | 93% | boven gemiddeld | +20,7 m |
| Verspreide huizen Nieuw-Dijk | 830 | € 448.000 | 91% | boven gemiddeld | +13,9 m |
| Verspreide huizen Stokkum | 460 | € 497.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Verspreide huizen Zeddam | 180 | € 493.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +19,9 m |
| Zeddam | 2.565 | € 322.000 | 68% | gemiddeld | +18,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Montferland 19,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Westervoort – € 442.322
- Berkelland – € 429.910
- Oude IJsselstreek – € 428.625
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
- Zevenaar – € 410.446
