Huizenprijzen in Berkelland
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Berkelland, provincie Gelderland.
Berkelland in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Berkelland gemiddeld € 429.910. Dat is +7,2% ten opzichte van 2024 en 10,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Berkelland op plaats 241 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Berkelland (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 429.910
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,0×
Met landelijk inkomen: 7,1×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Berkelland zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 429.910 | +7,2% | € 61.500 (voorlopig) | 7,0× |
| 2024 | € 400.993 | -0,1% | € 59.100 | 6,8× |
| 2023 | € 401.334 | +9,7% | € 56.700 | 7,1× |
| 2022 | € 365.803 | +7,7% | € 51.500 | 7,1× |
| 2021 | € 339.725 | +12,3% | € 48.700 | 7,0× |
| 2020 | € 302.442 | +13,8% | € 46.300 | 6,5× |
| 2019 | € 265.879 | +6,4% | € 45.700 | 5,8× |
| 2018 | € 249.886 | +6,6% | € 42.700 | 5,9× |
| 2017 | € 234.473 | +5,9% | € 42.300 | 5,5× |
| 2016 | € 221.494 | +5,9% | € 40.700 | 5,4× |
| 2015 | € 209.095 | +9,0% | € 39.000 | 5,4× |
| 2014 | € 191.881 | -2,7% | € 39.600 | 4,8× |
| 2013 | € 197.200 | -9,6% | € 37.800 | 5,2× |
| 2012 | € 218.059 | -3,4% | € 38.100 | 5,7× |
| 2011 | € 225.848 | +1,2% | € 37.600 | 6,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Berkelland
Wat kost een huis in Berkelland?
Een bestaande koopwoning in Berkelland kostte in 2025 gemiddeld € 429.910, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Berkelland gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,2% ten opzichte van 2024 en met +42,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Berkelland?
Een gemiddelde woning in Berkelland kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Berkelland
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 112 minuten
- Naar Rotterdam: 145 minuten
- Naar Den Haag: 137 minuten
- Naar Utrecht: 99 minuten
- Naar Eindhoven: 115 minuten
- Naar Groningen: 126 minuten
Zonder file, van het midden van Berkelland naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Berkelland betalen gemiddeld € 267 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Berkelland 102 nieuwe woningen opgeleverd: 5,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 94 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 100 | 99 | 65 | 63 | 102 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Berkelland
Berkelland heeft 71 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Loo | 665 | € 417.000 | 74% | boven gemiddeld | +16,7 m |
| Beltrum | 1.325 | € 365.000 | 78% | gemiddeld | +18,5 m |
| Berkellanden | 435 | € 540.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +22,1 m |
| Borculo Centrum | 895 | € 304.000 | 52% | gemiddeld | +16,2 m |
| Bronbeek-Rozenkamp | 1.065 | € 314.000 | 79% | onder gemiddeld | +23,3 m |
| D'n Esch | 865 | € 319.000 | 58% | onder gemiddeld | +26,2 m |
| De Berg | 1.215 | € 314.000 | 55% | onder gemiddeld | +19,4 m |
| De Kamp-Spilbroek | 545 | € 408.000 | 88% | boven gemiddeld | +19,0 m |
| De Koppel | 895 | € 311.000 | 44% | onder gemiddeld | +15,2 m |
| De Maat | 625 | € 270.000 | 33% | gemiddeld | +15,7 m |
| Eibergen Centrum | 755 | € 307.000 | 42% | gemiddeld | +23,2 m |
| Elbrink | 540 | € 466.000 | 86% | boven gemiddeld | +15,0 m |
| Everwenninkhoek | 1.300 | € 353.000 | 65% | onder gemiddeld | +16,6 m |
| Garvelinkkamp | 960 | € 410.000 | 85% | boven gemiddeld | +17,1 m |
| Geesteren | 540 | € 414.000 | 88% | gemiddeld | +15,9 m |
| Gelselaar | 320 | € 405.000 | 85% | gemiddeld | +14,5 m |
| Haarlo | 330 | € 389.000 | 89% | gemiddeld | +17,8 m |
| Haarskamp | 250 | € 566.000 | 100% | boven gemiddeld | +17,2 m |
| Hambroek | 995 | € 322.000 | 75% | gemiddeld | +16,1 m |
| Hofmaat | 1.285 | € 272.000 | 53% | onder gemiddeld | +18,2 m |
| Hondelink | 160 | € 506.000 | 100% | onder gemiddeld | +18,2 m |
| Industerrein Neede | 260 | € 453.000 | 89% | onder gemiddeld | +18,9 m |
| Industrieterrein Borculo | 135 | € 450.000 | 60% | onder gemiddeld | +15,8 m |
| Industrieterrein De Kiefte | 50 | – | – | onder gemiddeld | +24,5 m |
| Industrieterrein Ruurlo | 220 | € 357.000 | 69% | gemiddeld | +17,2 m |
| Julianastraat eo | 700 | € 306.000 | 60% | onder gemiddeld | +19,5 m |
| Leusinkbrink | 1.365 | € 556.000 | 96% | boven gemiddeld | +17,4 m |
| Moeshof eo | 1.060 | € 296.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +19,0 m |
| Mollemors | 465 | € 448.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +22,6 m |
| Neede Centrum | 330 | € 268.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +19,3 m |
| Nieuw Boer | 370 | € 408.000 | 78% | gemiddeld | +15,5 m |
| Noord | 1.030 | € 291.000 | 52% | onder gemiddeld | +15,7 m |
| Noordijk | 220 | € 398.000 | 84% | gemiddeld | +16,6 m |
| Oostenrijkse Buurt | 765 | € 318.000 | 63% | onder gemiddeld | +15,3 m |
| Op de Bleek | 540 | € 466.000 | 100% | gemiddeld | +21,6 m |
| Prins Bernhardstraat eo | 1.210 | € 292.000 | 44% | gemiddeld | +23,5 m |
| Rekken | 415 | € 395.000 | 83% | gemiddeld | +26,4 m |
| Rietmolen | 565 | € 393.000 | 89% | gemiddeld | +19,7 m |
| Roodland | 430 | € 307.000 | 74% | onder gemiddeld | +22,8 m |
| Ruurlo Centrum | 500 | € 328.000 | 47% | gemiddeld | +17,3 m |
| Ruwenhof-Meijersveld | 1.645 | € 297.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +20,4 m |
| Schollenkamp | 565 | € 472.000 | 80% | gemiddeld | +15,8 m |
| Simmelink Noord | 345 | € 443.000 | 99% | boven gemiddeld | +23,0 m |
| Simmelink West | 680 | € 286.000 | 67% | gemiddeld | +23,2 m |
| Simmelink Zuid | 620 | € 338.000 | 76% | gemiddeld | +23,4 m |
| Smidsbrink | 595 | € 312.000 | 42% | onder gemiddeld | +16,4 m |
| Verspr.h. Beltrum Lintvelde en Avest | 995 | € 523.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +17,8 m |
| Verspreide huizen Beltrumsche Veld | 175 | € 487.000 | 81% | boven gemiddeld | +18,5 m |
| Verspreide huizen Borculo | 735 | € 504.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +15,6 m |
| Verspreide huizen Geesteren | 775 | € 561.000 | 85% | boven gemiddeld | +14,6 m |
| Verspreide huizen Gelselaar | 355 | € 516.000 | 81% | boven gemiddeld | +13,7 m |
| Verspreide huizen Haarlo | 360 | € 442.000 | 74% | boven gemiddeld | +17,1 m |
| Verspreide huizen Heurne | 140 | € 434.000 | 76% | boven gemiddeld | +17,2 m |
| Verspreide huizen Holterhoek | 575 | € 563.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +27,7 m |
| Verspreide huizen Hupsel-Oost | 150 | € 534.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +28,6 m |
| Verspreide huizen Hupsel-West | 300 | € 564.000 | 79% | gemiddeld | +22,1 m |
| Verspreide huizen Mallem en Loo | 360 | € 563.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +24,0 m |
| Verspreide huizen Neede | 780 | € 568.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +18,7 m |
| Verspreide huizen Noordijk | 600 | € 557.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +16,4 m |
| Verspreide huizen Olden Eibergen | 290 | € 545.000 | 82% | boven gemiddeld | +19,6 m |
| Verspreide huizen Rekken | 870 | € 547.000 | 83% | boven gemiddeld | +27,6 m |
| Verspreide huizen Rietmolen en Broeke | 465 | € 521.000 | 84% | boven gemiddeld | +18,2 m |
| Verspreide huizen Ruurlo | 975 | € 565.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +16,3 m |
| Verspreide huizen Ruurlosche Broek | 120 | € 520.000 | 90% | boven gemiddeld | +17,2 m |
| Verspreide huizen Veldhoek | 290 | € 611.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +16,5 m |
| Verspreide huizen Voor-Beltrum | 365 | € 515.000 | 84% | boven gemiddeld | +20,2 m |
| Verspreide huizen Zuidelijk Broek | 380 | € 533.000 | 82% | boven gemiddeld | +17,0 m |
| Vrijersmaat-Plan Zuid | 700 | € 331.000 | 68% | gemiddeld | +22,5 m |
| West | 355 | € 439.000 | 85% | onder gemiddeld | +15,1 m |
| Westenesch-Hofrichter | 1.135 | € 282.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +24,1 m |
| Zuivelfabriek | 585 | € 302.000 | 53% | gemiddeld | +24,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Berkelland 19,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Duiven – € 444.252
- Westervoort – € 442.322
- Oude IJsselstreek – € 428.625
- Montferland – € 425.653
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
