Huizenprijzen in Oost Gelre
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Oost Gelre, provincie Gelderland.
Oost Gelre in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Oost Gelre gemiddeld € 406.036. Dat is +6,6% ten opzichte van 2024 en 15,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Oost Gelre op plaats 278 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Oost Gelre (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 406.036
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,2×
Met landelijk inkomen: 6,7×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Oost Gelre zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 406.036 | +6,6% | € 65.700 (voorlopig) | 6,2× |
| 2024 | € 380.942 | +13,4% | € 64.000 | 6,0× |
| 2023 | € 335.834 | -2,1% | € 61.000 | 5,5× |
| 2022 | € 342.865 | +9,4% | € 55.100 | 6,2× |
| 2021 | € 313.307 | +16,8% | € 51.400 | 6,1× |
| 2020 | € 268.196 | +3,9% | € 49.400 | 5,4× |
| 2019 | € 258.210 | +14,2% | € 49.900 | 5,2× |
| 2018 | € 226.093 | +7,4% | € 45.700 | 4,9× |
| 2017 | € 210.451 | +2,4% | € 44.100 | 4,8× |
| 2016 | € 205.581 | +6,5% | € 42.400 | 4,8× |
| 2015 | € 193.098 | +3,2% | € 40.400 | 4,8× |
| 2014 | € 187.188 | -1,5% | € 41.200 | 4,5× |
| 2013 | € 190.022 | +0,1% | € 38.900 | 4,9× |
| 2012 | € 189.852 | -9,2% | € 38.700 | 4,9× |
| 2011 | € 209.007 | +0,2% | € 38.300 | 5,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Oost Gelre
Wat kost een huis in Oost Gelre?
Een bestaande koopwoning in Oost Gelre kostte in 2025 gemiddeld € 406.036, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Oost Gelre gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,6% ten opzichte van 2024 en met +51,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Oost Gelre?
Een gemiddelde woning in Oost Gelre kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Oost Gelre
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 122 minuten
- Naar Rotterdam: 130 minuten
- Naar Den Haag: 122 minuten
- Naar Utrecht: 84 minuten
- Naar Eindhoven: 100 minuten
- Naar Groningen: 134 minuten
Zonder file, van het midden van Oost Gelre naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Oost Gelre betalen gemiddeld € 245 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Oost Gelre 46 nieuwe woningen opgeleverd: 3,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 64 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 99 | 25 | 151 | 126 | 46 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Oost Gelre
Oost Gelre heeft 37 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Zand | 785 | € 385.000 | 90% | gemiddeld | +20,5 m |
| Banninghof | 1.255 | € 284.000 | 71% | onder gemiddeld | +24,5 m |
| Bebouwde kom Harreveld | 795 | € 343.000 | 87% | onder gemiddeld | +20,0 m |
| Bebouwde kom Lievelde | 755 | € 355.000 | 87% | gemiddeld | +24,0 m |
| Bebouwde kom Vragender | 480 | € 367.000 | 88% | onder gemiddeld | +32,6 m |
| Bebouwde kom Zieuwent | 1.090 | € 337.000 | 81% | gemiddeld | +18,8 m |
| Bebowde kom Marienvelde | 440 | € 330.000 | 82% | onder gemiddeld | +18,2 m |
| Bedrijventerrein Brandemat | 260 | € 343.000 | 78% | boven gemiddeld | +24,2 m |
| Binnenstad Groenlo | 1.365 | € 256.000 | 46% | gemiddeld | +24,2 m |
| Broek | 860 | € 284.000 | 52% | gemiddeld | +20,2 m |
| Broekdijk | 1.640 | € 379.000 | 92% | gemiddeld | +19,9 m |
| Buitengebied Groenlo | 885 | € 478.000 | 81% | boven gemiddeld | +28,2 m |
| Buitengebied Harreveld | 515 | € 446.000 | 86% | boven gemiddeld | +19,2 m |
| Buitengebied Lichtenvoorde | 395 | € 522.000 | 88% | boven gemiddeld | +19,7 m |
| Buitengebied Lievelde | 645 | € 493.000 | 82% | boven gemiddeld | +24,3 m |
| Buitengebied Marienvelde | 485 | € 456.000 | 84% | boven gemiddeld | +18,0 m |
| Buitengebied Vragender | 685 | € 487.000 | 85% | boven gemiddeld | +30,6 m |
| Buitengebied Zieuwent | 945 | € 471.000 | 89% | boven gemiddeld | +18,2 m |
| Centrum | 935 | € 262.000 | 38% | onder gemiddeld | +20,2 m |
| Den Esch | 235 | € 329.000 | 78% | boven gemiddeld | +20,4 m |
| Flierbeek | 965 | € 421.000 | 74% | onder gemiddeld | +19,9 m |
| Groenlo-Zuid | 560 | € 384.000 | 80% | boven gemiddeld | +26,2 m |
| hartreize | 850 | € 410.000 | 91% | onder gemiddeld | +28,2 m |
| Het Blik | 470 | € 327.000 | 89% | gemiddeld | +22,5 m |
| Hooiland | 1.965 | € 272.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +20,0 m |
| Marveld | 200 | € 511.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +24,1 m |
| Nieuwe Kamp | 85 | € 392.000 | 73% | gemiddeld | +21,8 m |
| Noord-West | 2.170 | € 256.000 | 76% | onder gemiddeld | +22,8 m |
| Noordrand | 370 | € 465.000 | 84% | boven gemiddeld | +23,0 m |
| Oosteres | 345 | € 399.000 | 97% | boven gemiddeld | +24,1 m |
| Oude Kamp | 135 | € 357.000 | 87% | onder gemiddeld | +20,9 m |
| Papendijk | 1.230 | € 259.000 | 73% | onder gemiddeld | +24,6 m |
| Schatberg | 1.195 | € 396.000 | 96% | boven gemiddeld | +20,7 m |
| Veld Oost | 2.290 | € 312.000 | 72% | onder gemiddeld | +20,6 m |
| Veld West | 1.080 | € 307.000 | 65% | onder gemiddeld | +19,8 m |
| Zuid-West | 515 | € 481.000 | 99% | gemiddeld | +20,2 m |
| Zwolle | 95 | € 422.000 | 100% | gemiddeld | +28,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Oost Gelre 23,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Montferland – € 425.653
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
- Zevenaar – € 410.446
- Arnhem – € 407.247
- Aalten – € 404.815
