Huizenprijzen in Waadhoeke
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Waadhoeke, provincie Fryslân.
Waadhoeke in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Waadhoeke gemiddeld € 337.091. Dat is +5,8% ten opzichte van 2024 en 29,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Waadhoeke op plaats 328 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Waadhoeke (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 337.091
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 57.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
5,9×
Met landelijk inkomen: 5,5×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Waadhoeke zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 337.091 | +5,8% | € 57.100 (voorlopig) | 5,9× |
| 2024 | € 318.557 | +16,3% | € 54.700 | 5,8× |
| 2023 | € 273.994 | -5,5% | € 51.700 | 5,3× |
| 2022 | € 289.942 | +17,0% | € 47.600 | 6,1× |
| 2021 | € 247.730 | +13,6% | € 44.800 | 5,5× |
| 2020 | € 218.120 | +4,3% | € 43.200 | 5,0× |
| 2019 | € 209.107 | +11,9% | € 41.900 | 5,0× |
| 2018 | € 186.881 | – | € 39.600 | 4,7× |
| 2017 | – | – | € 38.700 | – |
| 2016 | – | – | € 37.800 | – |
| 2015 | – | – | € 36.300 | – |
| 2014 | – | – | € 36.300 | – |
| 2013 | – | – | € 34.800 | – |
| 2012 | – | – | € 34.400 | – |
| 2011 | – | – | € 34.700 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Waadhoeke
Wat kost een huis in Waadhoeke?
Een bestaande koopwoning in Waadhoeke kostte in 2025 gemiddeld € 337.091, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Waadhoeke gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,8% ten opzichte van 2024 en met +54,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Waadhoeke?
Een gemiddelde woning in Waadhoeke kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Waadhoeke
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 91 minuten
- Naar Rotterdam: 143 minuten
- Naar Den Haag: 127 minuten
- Naar Utrecht: 115 minuten
- Naar Eindhoven: 172 minuten
- Naar Groningen: 62 minuten
Zonder file, van het midden van Waadhoeke naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Waadhoeke betalen gemiddeld € 261 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Waadhoeke 113 nieuwe woningen opgeleverd: 5,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 68 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 150 | 67 | 171 | 73 | 113 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Waadhoeke
Waadhoeke heeft 90 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achlum | 495 | € 254.000 | 78% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Baaium | 110 | € 334.000 | 98% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Berltsum Noord | 1.280 | € 269.000 | 75% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Berltsum Zuid | 1.235 | € 265.000 | 65% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Bitgum | 700 | € 265.000 | 76% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Bitgummole | 825 | € 279.000 | 80% | gemiddeld | +0,9 m |
| Blessum | 80 | – | 69% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Boer | 50 | – | – | gemiddeld | 0,0 m |
| Boksum | 355 | € 303.000 | 76% | gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Achlum | 75 | € 441.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Buitengebied Berltsum | 100 | € 420.000 | 98% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Bitgum | 50 | € 467.000 | 95% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Buitengebied Bitgummole | 85 | € 385.000 | 91% | gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Deinum | 95 | € 418.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied Dongjum | 50 | € 368.000 | 86% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Buitengebied Dronryp | 170 | € 415.000 | 76% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Franeker | 200 | € 445.000 | 91% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Marsum | 175 | € 416.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied Menaam | 245 | € 447.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Buitengebied Minnertsga | 155 | € 459.000 | 95% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Oosterbierum | 95 | € 355.000 | 84% | gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Oudebildtzijl | 300 | € 309.000 | 94% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Buitengebied Sexbierum | 115 | € 390.000 | 80% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied St.-Annaparochie | 755 | € 320.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Buitengebied St.-Jacobiparochie | 405 | € 290.000 | 87% | gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Tzum | 215 | € 466.000 | 93% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Buitengebied Tzummarum | 200 | € 405.000 | 79% | gemiddeld | +0,3 m |
| Buitengebied Vrouwenparochie | 150 | € 402.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Winsum | 60 | € 451.000 | 91% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Buitengebied Wjelsryp | 120 | € 370.000 | 91% | gemiddeld | 0,0 m |
| Deinum | 935 | € 298.000 | 82% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Dongjum | 320 | € 234.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Dronryp Bedrijventerrein de Alde Mar | 75 | € 445.000 | 86% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Dronryp Midden | 1.230 | € 255.000 | 58% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Dronryp Oost | 1.320 | € 354.000 | 93% | gemiddeld | +0,5 m |
| Dronryp West | 535 | € 311.000 | 79% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Firdgum | 65 | € 394.000 | 81% | gemiddeld | +0,5 m |
| Franeker 't War | 530 | € 388.000 | 100% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Franeker Alvestudewyk | 705 | € 441.000 | 81% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Franeker Binnenstad | 1.360 | € 207.000 | 40% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Franeker Bloemketerp en Watertorenbuurt | 1.145 | € 277.000 | 77% | gemiddeld | +0,6 m |
| Franeker Hamburgerrak en st Want | 1.355 | € 210.000 | 48% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Franeker Industrieter. West en Kie | 85 | € 361.000 | 91% | gemiddeld | +0,1 m |
| Franeker It Stiselplak | 995 | € 206.000 | 63% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Franeker Kaatsersbuurt | 720 | € 232.000 | 44% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Franeker Keningspark | 565 | – | 50% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Franeker Professorenbuurt | 1.215 | € 189.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Franeker Schalsumerplan en Arkens | 1.310 | € 272.000 | 84% | gemiddeld | +0,6 m |
| Franeker Sexbierumerplan | 1.175 | € 243.000 | 62% | gemiddeld | +0,5 m |
| Franeker Stationsbuurt | 215 | € 319.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Franeker Vliet Tuinen en Frisia | 905 | € 276.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Franeker Witzens | 590 | € 449.000 | 99% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Herbaijum | 315 | € 294.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Hitzum | 220 | € 302.000 | 72% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Ingelum | 320 | € 267.000 | 96% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Marsum | 865 | € 239.000 | 66% | gemiddeld | +0,9 m |
| Menaam Bedrijventerrein Noord | 55 | – | – | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Menaam Oost | 1.450 | € 227.000 | 59% | gemiddeld | +0,6 m |
| Menaam West | 1.075 | € 306.000 | 79% | gemiddeld | +0,6 m |
| Minnertsga Bedrijventerrein Boskdykje | 50 | – | – | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Minnertsga Noord | 660 | € 256.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Minnertsga Zuid | 950 | € 239.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Nij Altoenae | 320 | € 238.000 | 85% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Oosterbierum | 450 | € 228.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Oudebildtzijl | 645 | € 244.000 | 78% | gemiddeld | +0,9 m |
| Peins | 255 | € 308.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Pietersbierum | 145 | € 349.000 | 82% | gemiddeld | +0,4 m |
| Ried | 380 | € 268.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Schalsum | 130 | € 347.000 | 81% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Sexbierum | 1.545 | € 230.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Sexbierum Kassen | 90 | € 304.000 | 91% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Skingen | 110 | € 401.000 | 95% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Slappeterp | 80 | € 405.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Spannum | 230 | € 285.000 | 82% | gemiddeld | +0,5 m |
| St.-Annaparochie Bedr. Nij Toerenburg | 80 | € 495.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| St.-Annaparochie Noordoost | 1.595 | € 234.000 | 54% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| St.-Annaparochie Noordwest | 480 | € 330.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| St.-Annaparochie Zuidoost | 795 | € 195.000 | 33% | gemiddeld | +1,0 m |
| St.-Annaparochie Zuidwest | 1.190 | € 255.000 | 55% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| St.-Jacobiparochie Noord | 565 | € 214.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| St.-Jacobiparochie Zuid | 680 | € 235.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Tzum | 900 | € 238.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Tzummarum Noord | 600 | € 261.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Tzummarum Zuid | 600 | € 213.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Vrouwenparochie | 550 | € 248.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Westhoek | 250 | € 238.000 | 93% | gemiddeld | +1,0 m |
| Wier | 190 | € 303.000 | 82% | gemiddeld | +0,7 m |
| Winsum | 1.005 | € 268.000 | 70% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Wjelsryp | 325 | € 288.000 | 85% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Zweins | 120 | € 356.000 | 90% | boven gemiddeld | +0,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Waadhoeke 0,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Achtkarspelen – € 386.939
- Súdwest-Fryslân – € 382.483
- Smallingerland – € 369.352
- Harlingen – € 363.299
- Noardeast-Fryslân – € 331.748
- Leeuwarden – € 319.443
