Huizenprijzen in Leeuwarden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Leeuwarden, provincie Fryslân.
Leeuwarden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Leeuwarden gemiddeld € 319.443. Dat is +3,0% ten opzichte van 2024 en 33,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Leeuwarden op plaats 334 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Leeuwarden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 319.443
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 49.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,5×
Met landelijk inkomen: 5,2×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Leeuwarden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 319.443 | +3,0% | € 49.100 (voorlopig) | 6,5× |
| 2024 | € 310.226 | +5,3% | € 47.200 | 6,6× |
| 2023 | € 294.731 | +2,4% | € 45.700 | 6,4× |
| 2022 | € 287.719 | +9,7% | € 41.600 | 6,9× |
| 2021 | € 262.188 | +13,6% | € 39.400 | 6,7× |
| 2020 | € 230.738 | +6,9% | € 37.700 | 6,1× |
| 2019 | € 215.883 | +9,8% | € 36.800 | 5,9× |
| 2018 | € 196.578 | +10,6% | € 35.000 | 5,6× |
| 2017 | € 177.737 | +8,1% | € 34.100 | 5,2× |
| 2016 | € 164.437 | +4,3% | € 33.400 | 4,9× |
| 2015 | € 157.690 | +2,2% | € 32.200 | 4,9× |
| 2014 | € 154.238 | +7,2% | € 32.200 | 4,8× |
| 2013 | € 143.835 | -7,0% | € 30.600 | 4,7× |
| 2012 | € 154.669 | -6,0% | € 30.400 | 5,1× |
| 2011 | € 164.585 | +1,0% | € 30.300 | 5,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Leeuwarden
Wat kost een huis in Leeuwarden?
Een bestaande koopwoning in Leeuwarden kostte in 2025 gemiddeld € 319.443, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Leeuwarden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,0% ten opzichte van 2024 en met +38,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Leeuwarden?
Een gemiddelde woning in Leeuwarden kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Leeuwarden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 98 minuten
- Naar Rotterdam: 150 minuten
- Naar Den Haag: 134 minuten
- Naar Utrecht: 110 minuten
- Naar Eindhoven: 163 minuten
- Naar Groningen: 48 minuten
Zonder file, van het midden van Leeuwarden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Leeuwarden betalen gemiddeld € 233 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Leeuwarden 295 nieuwe woningen opgeleverd: 4,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 450 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 417 | 643 | 540 | 574 | 295 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Leeuwarden
Leeuwarden heeft 112 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achter de Hoven | 2.385 | € 209.000 | 49% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Alde Leie | 235 | € 288.000 | 86% | gemiddeld | +0,6 m |
| Aldlân-Oost | 3.630 | € 271.000 | 72% | gemiddeld | +0,7 m |
| Aldlân-West | 1.940 | € 218.000 | 51% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Baard | 200 | € 348.000 | 87% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Barrahûs | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Bears | 130 | € 377.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Bilgaard | 6.355 | € 202.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Blitsaerd | 1.285 | € 658.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | -0,1 m |
| Bloemenbuurt | 1.350 | € 193.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Blokhuisplein | 635 | € 127.000 | 3% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Bonifatius | 1.460 | € 426.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Britsum | 885 | € 270.000 | 79% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Britsum | 55 | € 406.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Easterlittens | 50 | – | – | gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Grou | 215 | € 622.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Buitengebied Hempens | 140 | € 813.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Buitengebied Hilaard | 75 | € 549.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Jelsum | 135 | € 364.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Jirnsum | 95 | € 551.000 | 96% | gemiddeld | -0,7 m |
| Buitengebied Jorwert | 85 | € 458.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Koarnjum | 70 | € 475.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Lekkum en Miedum | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Buitengebied Mantgum | 70 | € 519.000 | 92% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Buitengebied Reduzum | 95 | € 438.000 | 86% | gemiddeld | -0,3 m |
| Buitengebied Stiens | 250 | € 479.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Warten | 100 | € 458.000 | 72% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Buitengebied Weidum | 75 | € 478.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
| Buitengebied Wergea | 120 | € 547.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -1,0 m |
| Buitengebied Wirdum | 100 | € 435.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Buitengebied Wytgaard | 150 | € 457.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Cambuur | 580 | € 227.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Cambuursterpad | 1.960 | € 204.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Camminghaburen-Midden | 3.615 | € 275.000 | 58% | gemiddeld | +0,2 m |
| Camminghaburen-Noord | 4.040 | € 250.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Camminghaburen-Zuid | 2.705 | € 376.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| De Groene Ster | 165 | € 523.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| De Klamp | 1.080 | € 519.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| De Waag | 1.315 | € 206.000 | 15% | onder gemiddeld | +1,9 m |
| Easterlittens | 375 | € 300.000 | 82% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Feinsum | 115 | € 382.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Friens | 80 | € 407.000 | 94% | gemiddeld | -0,5 m |
| Gerard Dou | 1.280 | € 230.000 | 80% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Goutum | 3.435 | € 452.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Grote Kerkbuurt | 1.320 | € 205.000 | 22% | onder gemiddeld | +2,0 m |
| Grou | 5.560 | € 319.000 | 64% | gemiddeld | -0,0 m |
| Harlingervaart Noord | 755 | € 362.000 | 44% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Havankpark | 370 | € 486.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Havenstêd | 130 | € 330.000 | 89% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Heechterp | 1.740 | € 151.000 | 10% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Helicon | 755 | € 330.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Hempens/Teerns | 155 | € 446.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Hemrik | 340 | € 473.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Hijum | 390 | € 250.000 | 71% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Hilaard | 225 | € 315.000 | 91% | gemiddeld | +0,3 m |
| Hoek | 1.380 | € 146.000 | 7% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Hollanderwijk | 1.820 | € 221.000 | 40% | gemiddeld | +0,9 m |
| Huizum-Badweg | 230 | € 191.000 | 30% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Huizum-Bornia | 1.275 | € 190.000 | 43% | gemiddeld | +0,9 m |
| Huizum-Dorp | 1.015 | € 329.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Huizum-Sixma | 230 | € 151.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Húns | 105 | € 323.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
| Idaerd | 80 | € 350.000 | 97% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Indische buurt | 1.235 | € 193.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Jan van Scorelbuurt | 1.800 | € 187.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Jellum | 145 | € 471.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Jelsum | 160 | € 299.000 | 64% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Jirnsum | 1.295 | € 286.000 | 72% | gemiddeld | 0,0 m |
| Jorwert | 220 | € 296.000 | 80% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Julianapark | 1.545 | € 264.000 | 87% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Koarnjum | 355 | € 270.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Lekkum | 395 | € 260.000 | 75% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Magere Weide | 65 | € 491.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Mantgum | 1.030 | € 369.000 | 85% | gemiddeld | +0,5 m |
| Molenpad | 1.310 | € 225.000 | 40% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Nieuwestad | 445 | € 202.000 | 14% | gemiddeld | +1,8 m |
| Nijlân | 3.875 | € 197.000 | 31% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Oldegalileën | 1.945 | € 160.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Oldehove | 570 | € 236.000 | 19% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Oranjewijk | 1.270 | € 253.000 | 49% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Rapenburg | 1.060 | – | 26% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Reduzum | 985 | € 286.000 | 74% | gemiddeld | 0,0 m |
| Rengerspark | 1.220 | € 123.000 | 6% | gemiddeld | +0,9 m |
| Schepenbuurt | 945 | – | 0% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Schieringen | 1.905 | € 181.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Snakkerburen | 195 | € 353.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Sonnenborgh | 1.740 | € 230.000 | 56% | gemiddeld | +1,2 m |
| Spoordok | 395 | € 77.000 | 0% | onbekend | +1,2 m |
| Stationskwartier | 785 | € 85.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Stiens | 7.530 | € 295.000 | 73% | gemiddeld | +0,8 m |
| Techum | 1.950 | € 447.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Transvaalwijk | 985 | € 319.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Tulpenburg | 590 | € 202.000 | 31% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Valeriuskwartier | 1.405 | € 165.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Vierhuisterweg e.o. | 240 | € 170.000 | 33% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Vogelwijk | 1.455 | € 281.000 | 67% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Vossepark | 3.725 | € 303.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Vrijheidswijk-Oost | 1.510 | € 193.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vrijheidswijk-West | 2.135 | € 231.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Warten | 775 | € 272.000 | 67% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Weidum | 460 | € 251.000 | 63% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Welgelegen | 1.645 | € 189.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Wergea | 1.745 | € 309.000 | 69% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Westeinde | 3.840 | € 261.000 | 68% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Wiarda | 1.035 | € 506.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Wielenpôlle | 730 | € 222.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Wirdum | 1.045 | € 309.000 | 70% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Wytgaard | 475 | € 274.000 | 79% | gemiddeld | +0,4 m |
| Zaailand | 530 | € 254.000 | 31% | gemiddeld | +1,5 m |
| Zamenhofpark | 1.580 | € 224.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Zeeheldenbuurt | 820 | € 231.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Zuiderburen | 5.430 | € 491.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Leeuwarden 0,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Achtkarspelen – € 386.939
- Súdwest-Fryslân – € 382.483
- Smallingerland – € 369.352
- Harlingen – € 363.299
- Waadhoeke – € 337.091
- Noardeast-Fryslân – € 331.748
