Huizenprijzen in Noardeast-Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Noardeast-Fryslân, provincie Fryslân.
Noardeast-Fryslân in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Noardeast-Fryslân gemiddeld € 331.748. Dat is +4,9% ten opzichte van 2024 en 30,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Noardeast-Fryslân op plaats 329 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Noardeast-Fryslân (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 331.748
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
5,9×
Met landelijk inkomen: 5,4×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Noardeast-Fryslân zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 331.748 | +4,9% | € 55.800 (voorlopig) | 5,9× |
| 2024 | € 316.349 | +13,3% | € 53.400 | 5,9× |
| 2023 | € 279.101 | +0,9% | € 50.400 | 5,5× |
| 2022 | € 276.733 | +9,0% | € 46.500 | 6,0× |
| 2021 | € 253.816 | +17,8% | € 44.000 | 5,8× |
| 2020 | € 215.494 | +10,6% | € 42.400 | 5,1× |
| 2019 | € 194.819 | – | € 41.000 | 4,8× |
| 2018 | – | – | € 38.900 | – |
| 2017 | – | – | € 38.200 | – |
| 2016 | – | – | € 37.000 | – |
| 2015 | – | – | € 35.600 | – |
| 2014 | – | – | € 35.700 | – |
| 2013 | – | – | € 34.300 | – |
| 2012 | – | – | € 33.700 | – |
| 2011 | – | – | € 34.300 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Noardeast-Fryslân
Wat kost een huis in Noardeast-Fryslân?
Een bestaande koopwoning in Noardeast-Fryslân kostte in 2025 gemiddeld € 331.748, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Noardeast-Fryslân gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,9% ten opzichte van 2024 en met +53,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Noardeast-Fryslân?
Een gemiddelde woning in Noardeast-Fryslân kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Noardeast-Fryslân
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 118 minuten
- Naar Rotterdam: 170 minuten
- Naar Den Haag: 154 minuten
- Naar Utrecht: 132 minuten
- Naar Eindhoven: 185 minuten
- Naar Groningen: 52 minuten
Zonder file, van het midden van Noardeast-Fryslân naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Noardeast-Fryslân betalen gemiddeld € 252 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Noardeast-Fryslân 36 nieuwe woningen opgeleverd: 1,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 92 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 102 | 124 | 151 | 47 | 36 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Noardeast-Fryslân
Noardeast-Fryslân heeft 87 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aalsum | 110 | € 433.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Anjum | 895 | € 259.000 | 76% | gemiddeld | +0,3 m |
| Augsbuurt | 80 | € 459.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Birdaard | 1.035 | € 333.000 | 79% | gemiddeld | +0,3 m |
| Blija | 615 | € 252.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Bornwird | 100 | € 432.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Brantgum | 210 | € 279.000 | 91% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Burum | 540 | € 260.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| De Trije Terpen | 780 | € 484.000 | 78% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Dokkum Betterwird | 85 | € 324.000 | 88% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Dokkum binnen de Bolwerken | 1.405 | € 236.000 | 38% | gemiddeld | +1,7 m |
| Dokkum De Woudhorne | 445 | € 433.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Dokkum Fonteinslanden | 1.795 | € 270.000 | 32% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Dokkum Fugellan | 2.445 | € 242.000 | 45% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Dokkum Hoedemakerspolder | 1.160 | € 253.000 | 33% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Dokkum Hogedijken | 70 | € 623.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Dokkum Jantjeszeepolder | 1.165 | € 311.000 | 58% | gemiddeld | -0,2 m |
| Dokkum Kooilanden | 1.375 | € 466.000 | 99% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Dokkum Noord | 1.070 | € 291.000 | 48% | gemiddeld | +0,3 m |
| Dokkum Weeshuislanden | 1.235 | € 340.000 | 78% | gemiddeld | +0,4 m |
| Ee | 590 | € 249.000 | 82% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Engwierum | 460 | € 279.000 | 87% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Ferwerd | 1.645 | € 224.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Foudgum | 65 | € 401.000 | 96% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Genum | 90 | € 387.000 | 93% | gemiddeld | +0,2 m |
| Hallum | 2.280 | € 257.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Hantum | 295 | € 246.000 | 79% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Hantumeruitburen | 70 | € 470.000 | 84% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Hantumhuizen | 110 | € 287.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Hiaure | 70 | € 453.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Hogebeintum | 85 | € 359.000 | 88% | gemiddeld | +0,2 m |
| Holwerd | 1.470 | € 226.000 | 66% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Jislum | 70 | € 456.000 | 80% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Kollum | 5.490 | € 287.000 | 61% | gemiddeld | +0,6 m |
| Kollumerpomp | 315 | € 254.000 | 91% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Kollumerzwaag | 2.800 | € 299.000 | 69% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Lichtaard | 80 | € 416.000 | 81% | gemiddeld | -0,1 m |
| Lioessens | 325 | € 250.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Marrum | 1.205 | € 255.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Metslawier | 830 | € 231.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Moddergat | 210 | € 237.000 | 78% | boven gemiddeld | +1,5 m |
| Morra | 175 | € 266.000 | 92% | gemiddeld | +0,2 m |
| Munnekezijl | 400 | € 227.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Nes | 310 | € 233.000 | 77% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Niawier | 315 | € 289.000 | 91% | gemiddeld | +0,4 m |
| Oosternijkerk | 795 | € 274.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Oostmahorn | 95 | € 308.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Oostrum | 120 | € 305.000 | 90% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Oudwoude | 640 | € 352.000 | 77% | gemiddeld | +1,1 m |
| Paesens | 175 | € 263.000 | 77% | gemiddeld | +1,5 m |
| Raard | 215 | € 328.000 | 86% | gemiddeld | +0,1 m |
| Reitsum | 130 | € 432.000 | 89% | gemiddeld | +0,1 m |
| Ternaard | 1.065 | € 224.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Triemen | 330 | € 432.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Veenklooster | 95 | € 331.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +1,3 m |
| Verspreide huizen Anjum | 180 | € 415.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Verspreide huizen Birdaard | 115 | € 455.000 | 82% | gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Blija | 230 | € 401.000 | 87% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Verspreide huizen Burum | 85 | € 429.000 | 86% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Ee | 230 | € 382.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Engwierum | 95 | € 467.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Verspreide huizen Ferwerd | 175 | € 416.000 | 90% | gemiddeld | +1,1 m |
| Verspreide huizen Hallum | 365 | € 396.000 | 82% | gemiddeld | +0,6 m |
| Verspreide huizen Hantum | 85 | € 372.000 | 94% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Hantumhuizen | 110 | € 440.000 | 86% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Holwerd | 160 | € 408.000 | 83% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Verspreide huizen Kollum | 330 | € 493.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Kollumerpomp | 135 | € 454.000 | 82% | gemiddeld | +0,3 m |
| Verspreide huizen Kollumerzwaag | 180 | € 480.000 | 94% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Lioessens | 75 | € 423.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Verspreide huizen Marrum-Westernijkerk | 205 | € 378.000 | 90% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Verspreide huizen Morra | 70 | € 433.000 | 90% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Verspreide huizen Munnekezijl | 90 | € 443.000 | 87% | gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Nes | 55 | € 433.000 | 93% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Verspreide huizen Oosternijkerk | 105 | € 396.000 | 89% | gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Oostrum | 50 | € 376.000 | 64% | ruim boven gemiddeld | -0,1 m |
| Verspreide huizen Oudwoude | 190 | € 434.000 | 81% | gemiddeld | +0,2 m |
| Verspreide huizen Ternaard | 260 | € 364.000 | 95% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Verspreide huizen Wanswerd | 95 | € 453.000 | 88% | gemiddeld | -0,1 m |
| Verspreide huizen Warfstermolen | 70 | € 382.000 | 81% | gemiddeld | +0,5 m |
| Verspreide huizen Westergeest | 115 | € 451.000 | 86% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Wanswerd | 125 | € 290.000 | 88% | gemiddeld | -0,0 m |
| Warfstermolen | 125 | € 278.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Westergeest | 515 | € 344.000 | 84% | gemiddeld | +0,7 m |
| Wetsens | 55 | € 433.000 | 96% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Wierum | 285 | € 218.000 | 76% | boven gemiddeld | +1,9 m |
| Zwagerbosch | 550 | € 326.000 | 67% | onder gemiddeld | +1,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Noardeast-Fryslân 0,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Achtkarspelen – € 386.939
- Súdwest-Fryslân – € 382.483
- Smallingerland – € 369.352
- Harlingen – € 363.299
- Waadhoeke – € 337.091
- Leeuwarden – € 319.443
