Huizenprijzen in Veere
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Veere, provincie Zeeland.
Veere in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Veere gemiddeld € 496.742. Dat is +14,3% ten opzichte van 2024 en 3,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Veere op plaats 139 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Veere (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zeeland 1.503 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 496.742
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,6×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
1.503
In provincie Zeeland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Veere zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zeeland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 496.742 | +14,3% | € 65.400 (voorlopig) | 7,6× |
| 2024 | € 434.698 | -3,5% | € 63.000 | 6,9× |
| 2023 | € 450.324 | -6,3% | € 62.100 | 7,3× |
| 2022 | € 480.841 | +28,9% | € 56.400 | 8,5× |
| 2021 | € 373.049 | -2,3% | € 53.500 | 7,0× |
| 2020 | € 381.893 | +14,8% | € 51.800 | 7,4× |
| 2019 | € 332.804 | +17,7% | € 51.500 | 6,5× |
| 2018 | € 282.650 | +1,9% | € 48.200 | 5,9× |
| 2017 | € 277.322 | +5,9% | € 46.500 | 6,0× |
| 2016 | € 261.978 | +7,9% | € 44.700 | 5,9× |
| 2015 | € 242.879 | +0,8% | € 43.100 | 5,6× |
| 2014 | € 240.880 | +3,5% | € 43.300 | 5,6× |
| 2013 | € 232.800 | -9,2% | € 41.200 | 5,7× |
| 2012 | € 256.264 | -6,8% | € 40.900 | 6,3× |
| 2011 | € 274.814 | +2,1% | € 40.400 | 6,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Veere
Wat kost een huis in Veere?
Een bestaande koopwoning in Veere kostte in 2025 gemiddeld € 496.742, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Veere gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +14,3% ten opzichte van 2024 en met +30,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Veere?
Een gemiddelde woning in Veere kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Veere
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 121 minuten
- Naar Rotterdam: 78 minuten
- Naar Den Haag: 85 minuten
- Naar Utrecht: 112 minuten
- Naar Eindhoven: 113 minuten
- Naar Groningen: 237 minuten
Zonder file, van het midden van Veere naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Veere betalen gemiddeld € 260 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Veere 45 nieuwe woningen opgeleverd: 4,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 28 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 52 | 44 | 91 | 82 | 45 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Veere
Veere heeft 32 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aagtekerke | 1.190 | € 393.000 | 81% | gemiddeld | +0,3 m |
| Biggekerke | 695 | € 383.000 | 84% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Buiten de Veste | 90 | € 554.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Dishoek | 155 | € 705.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Domburg | 1.465 | € 555.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Gapinge | 395 | € 429.000 | 83% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Grijpskerke | 1.025 | € 362.000 | 81% | gemiddeld | +0,6 m |
| Koudekerke | 2.820 | € 343.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Meliskerke | 1.265 | € 365.000 | 82% | gemiddeld | +0,5 m |
| Oostkapelle | 1.430 | € 404.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Randduin | 350 | € 790.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Serooskerke | 1.630 | € 380.000 | 83% | gemiddeld | +0,5 m |
| Veere | 490 | € 486.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspr.h. buiten recreatiegeb. Biggekerk | 125 | € 693.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspr.h. buiten recreatiegeb. Koudekerk | 415 | € 683.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Verspr.h. recreatiegebied van Koudekerke | 55 | € 827.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Verspreide huizen Aagtekerke | 315 | € 569.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Domburg | 300 | € 546.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspreide huizen Gapinge | 115 | € 699.000 | 88% | gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Grijpskerke | 390 | € 580.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Verspreide huizen in het Noorden | 240 | € 576.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +3,5 m |
| Verspreide huizen in het Zuiden | 175 | € 611.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Verspreide huizen Meliskerke | 205 | € 582.000 | 94% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Serooskerke | 190 | € 646.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Verspreide huizen Veere | 215 | € 636.000 | 74% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Verspreide huizen Vrouwenpolder | 265 | € 655.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Westkapelle | 105 | € 546.000 | 65% | ruim boven gemiddeld | +1,3 m |
| Verspreide huizen Zoutelande | 300 | € 534.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Vrouwenpolder | 740 | € 346.000 | 77% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Westkapelle | 2.470 | € 340.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Zanddijk | 840 | € 340.000 | 66% | gemiddeld | +0,4 m |
| Zoutelande | 1.325 | € 411.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Veere 0,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zeeland met een vergelijkbare prijs
- Schouwen-Duiveland – € 461.424
- Kapelle – € 413.130
- Borsele – € 397.874
- Goes – € 397.671
- Middelburg (Z.) – € 393.274
- Noord-Beveland – € 368.111
