Huizenprijzen in Kapelle
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Kapelle, provincie Zeeland.
Kapelle in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Kapelle gemiddeld € 413.130. Dat is +4,3% ten opzichte van 2024 en 13,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Kapelle op plaats 271 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Kapelle (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zeeland 1.503 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 413.130
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 66.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,2×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
1.503
In provincie Zeeland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Kapelle zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zeeland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 413.130 | +4,3% | € 66.900 (voorlopig) | 6,2× |
| 2024 | € 396.204 | +5,7% | € 64.400 | 6,2× |
| 2023 | € 374.884 | +5,4% | € 59.800 | 6,3× |
| 2022 | € 355.556 | +8,5% | € 55.500 | 6,4× |
| 2021 | € 327.750 | +13,4% | € 52.700 | 6,2× |
| 2020 | € 289.124 | +10,9% | € 50.300 | 5,7× |
| 2019 | € 260.592 | +6,7% | € 49.600 | 5,3× |
| 2018 | € 244.259 | +7,0% | € 46.000 | 5,3× |
| 2017 | € 228.219 | -2,9% | € 45.700 | 5,0× |
| 2016 | € 234.934 | +4,6% | € 44.200 | 5,3× |
| 2015 | € 224.522 | +15,1% | € 43.200 | 5,2× |
| 2014 | € 195.084 | -1,3% | € 44.000 | 4,4× |
| 2013 | € 197.596 | -9,4% | € 41.800 | 4,7× |
| 2012 | € 218.095 | +1,1% | € 41.200 | 5,3× |
| 2011 | € 215.625 | +0,3% | € 41.100 | 5,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Kapelle
Wat kost een huis in Kapelle?
Een bestaande koopwoning in Kapelle kostte in 2025 gemiddeld € 413.130, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Kapelle gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,3% ten opzichte van 2024 en met +42,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Kapelle?
Een gemiddelde woning in Kapelle kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Kapelle
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 129 minuten
- Naar Rotterdam: 86 minuten
- Naar Den Haag: 93 minuten
- Naar Utrecht: 102 minuten
- Naar Eindhoven: 91 minuten
- Naar Groningen: 226 minuten
Zonder file, van het midden van Kapelle naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Kapelle betalen gemiddeld € 256 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Kapelle 22 nieuwe woningen opgeleverd: 4,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 27 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 54 | 47 | 27 | 6 | 22 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Kapelle
Kapelle heeft 5 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Kapelle | 8.890 | € 371.000 | 77% | gemiddeld | +0,6 m |
| Schore | 440 | € 314.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Kapelle | 570 | € 508.000 | 90% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Verspreide huizen Wemeldinge | 115 | € 487.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Wemeldinge | 2.955 | € 354.000 | 74% | boven gemiddeld | +1,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Kapelle 0,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zeeland met een vergelijkbare prijs
- Schouwen-Duiveland – € 461.424
- Borsele – € 397.874
- Goes – € 397.671
- Middelburg (Z.) – € 393.274
- Noord-Beveland – € 368.111
- Reimerswaal – € 359.269
