Huizenprijzen in Noord-Beveland
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Noord-Beveland, provincie Zeeland.
Noord-Beveland in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Noord-Beveland gemiddeld € 368.111. Dat is +6,3% ten opzichte van 2024 en 23,2% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Noord-Beveland op plaats 312 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Noord-Beveland (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zeeland 1.503 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 368.111
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,2×
Met landelijk inkomen: 6,0×
Verkopen Q3 2026
1.503
In provincie Zeeland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Noord-Beveland zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zeeland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 368.111 | +6,3% | € 59.100 (voorlopig) | 6,2× |
| 2024 | € 346.144 | +10,1% | € 57.500 | 6,0× |
| 2023 | € 314.504 | -5,5% | € 53.600 | 5,9× |
| 2022 | € 332.784 | +1,8% | € 49.600 | 6,7× |
| 2021 | € 326.869 | +8,2% | € 49.000 | 6,7× |
| 2020 | € 302.133 | +26,9% | € 45.000 | 6,7× |
| 2019 | € 238.056 | +1,6% | € 43.800 | 5,4× |
| 2018 | € 234.284 | +11,7% | € 40.900 | 5,7× |
| 2017 | € 209.737 | +13,9% | € 40.400 | 5,2× |
| 2016 | € 184.198 | -1,9% | € 39.400 | 4,7× |
| 2015 | € 187.695 | -0,4% | € 37.900 | 5,0× |
| 2014 | € 188.459 | -6,3% | € 38.300 | 4,9× |
| 2013 | € 201.035 | +3,6% | € 36.600 | 5,5× |
| 2012 | € 194.132 | +0,8% | € 36.600 | 5,3× |
| 2011 | € 192.579 | -7,0% | € 36.100 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Noord-Beveland
Wat kost een huis in Noord-Beveland?
Een bestaande koopwoning in Noord-Beveland kostte in 2025 gemiddeld € 368.111, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Noord-Beveland gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,3% ten opzichte van 2024 en met +21,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Noord-Beveland?
Een gemiddelde woning in Noord-Beveland kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Noord-Beveland
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 116 minuten
- Naar Rotterdam: 73 minuten
- Naar Den Haag: 80 minuten
- Naar Utrecht: 100 minuten
- Naar Eindhoven: 114 minuten
- Naar Groningen: 227 minuten
Zonder file, van het midden van Noord-Beveland naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Noord-Beveland betalen gemiddeld € 245 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Noord-Beveland 71 nieuwe woningen opgeleverd: 14,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 59 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 89 | 55 | 106 | 46 | 71 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Noord-Beveland
Noord-Beveland heeft 14 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Colijnsplaat | 1.480 | € 225.000 | 64% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Geersdijk | 290 | € 232.000 | 75% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Kamperland | 1.755 | € 298.000 | 78% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Kats | 350 | € 251.000 | 84% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Kortgene-Dorp | 1.645 | € 279.000 | 76% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Kortgene-Oost | 310 | € 506.000 | 84% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Recreatiegebied Kamperland | 200 | € 629.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Verspreide huizen Colijnsplaat | 115 | € 438.000 | 84% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Verspreide huizen Geersdijk | 80 | – | 23% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Verspreide huizen Kamperland | 275 | € 530.000 | 76% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Kats | 100 | € 509.000 | 87% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Verspreide huizen Kortgene | 195 | – | 43% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Verspreide huizen Wissenkerke | 95 | € 430.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Wissenkerke | 1.155 | € 247.000 | 74% | gemiddeld | +0,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Noord-Beveland 1,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zeeland met een vergelijkbare prijs
- Goes – € 397.671
- Middelburg (Z.) – € 393.274
- Reimerswaal – € 359.269
- Hulst – € 349.428
- Tholen – € 347.269
- Sluis – € 338.820
