Huizenprijzen in Sluis
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Sluis, provincie Zeeland.
Sluis in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Sluis gemiddeld € 338.820. Dat is +3,6% ten opzichte van 2024 en 29,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Sluis op plaats 325 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Sluis (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zeeland 1.503 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 338.820
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 57.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
5,9×
Met landelijk inkomen: 5,6×
Verkopen Q3 2026
1.503
In provincie Zeeland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Sluis zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zeeland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 338.820 | +3,6% | € 57.400 (voorlopig) | 5,9× |
| 2024 | € 326.961 | -4,8% | € 55.100 | 5,9× |
| 2023 | € 343.411 | +5,9% | € 53.500 | 6,4× |
| 2022 | € 324.194 | +10,1% | € 48.100 | 6,7× |
| 2021 | € 294.425 | +9,7% | € 46.200 | 6,4× |
| 2020 | € 268.436 | +9,0% | € 43.500 | 6,2× |
| 2019 | € 246.366 | +7,2% | € 42.900 | 5,7× |
| 2018 | € 229.776 | +2,7% | € 40.200 | 5,7× |
| 2017 | € 223.694 | +7,8% | € 40.300 | 5,6× |
| 2016 | € 207.560 | +0,6% | € 39.200 | 5,3× |
| 2015 | € 206.298 | +18,9% | € 37.800 | 5,5× |
| 2014 | € 173.522 | -1,2% | € 38.600 | 4,5× |
| 2013 | € 175.691 | -2,7% | € 36.900 | 4,8× |
| 2012 | € 180.648 | -5,7% | € 36.700 | 4,9× |
| 2011 | € 191.500 | +13,1% | € 36.200 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Sluis
Wat kost een huis in Sluis?
Een bestaande koopwoning in Sluis kostte in 2025 gemiddeld € 338.820, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Sluis gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,6% ten opzichte van 2024 en met +26,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Sluis?
Een gemiddelde woning in Sluis kost 5,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Sluis
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 161 minuten
- Naar Rotterdam: 118 minuten
- Naar Den Haag: 125 minuten
- Naar Utrecht: 141 minuten
- Naar Eindhoven: 131 minuten
- Naar Groningen: 265 minuten
Zonder file, van het midden van Sluis naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Sluis betalen gemiddeld € 282 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Sluis 119 nieuwe woningen opgeleverd: 8,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 66 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 109 | 1 | 48 | 202 | 119 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Sluis
Sluis heeft 34 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aardenburg | 1.940 | € 274.000 | 65% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Breskens | 4.285 | € 311.000 | 63% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Cadzand | 400 | € 428.000 | 56% | gemiddeld | +1,1 m |
| Cadzand-Bad | 210 | € 618.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Eede | 590 | € 291.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Groede | 625 | € 321.000 | 68% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Hoofdplaat | 495 | € 239.000 | 68% | onder gemiddeld | +2,5 m |
| IJzendijke | 1.865 | € 281.000 | 74% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Nieuwvliet | 235 | € 327.000 | 70% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Nieuwvliet-Bad-Oost en -West | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Nummer Eén en omgeving | 140 | € 339.000 | 77% | gemiddeld | +1,5 m |
| Oostburg | 4.295 | € 263.000 | 62% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Overige verspreide huizen Hoofdplaat | 110 | € 400.000 | 90% | gemiddeld | +1,7 m |
| Retranchement | 130 | € 572.000 | 44% | gemiddeld | +2,1 m |
| Schoondijke | 1.250 | € 246.000 | 75% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Sint Kruis | 115 | € 319.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | +2,2 m |
| Sluis | 1.875 | € 294.000 | 58% | onder gemiddeld | +2,5 m |
| Verspr.h. Nummer Eén en Slijkplaat | 55 | € 386.000 | 78% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Verspreide huizen Aardenburg | 490 | € 414.000 | 85% | gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Breskens | 325 | € 437.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspreide huizen Cadzand | 90 | € 576.000 | 57% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Eede | 365 | € 423.000 | 88% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Groede | 265 | € 450.000 | 81% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen IJzendijke | 595 | € 435.000 | 92% | gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Nieuwvliet | 105 | € 472.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +1,5 m |
| Verspreide huizen Oostburg | 405 | € 400.000 | 72% | gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Retranchement | 125 | € 742.000 | 59% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Schoondijke | 135 | € 386.000 | 84% | gemiddeld | +1,3 m |
| Verspreide huizen Sint Kruis | 90 | € 501.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Sluis | 475 | € 567.000 | 80% | gemiddeld | +1,3 m |
| Verspreide huizen Waterlandkerkje | 205 | € 366.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Zuidzande | 110 | € 469.000 | 78% | gemiddeld | +0,9 m |
| Waterlandkerkje | 265 | € 287.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +1,7 m |
| Zuidzande | 350 | € 289.000 | 70% | onder gemiddeld | +1,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Sluis 1,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zeeland met een vergelijkbare prijs
- Noord-Beveland – € 368.111
- Reimerswaal – € 359.269
- Hulst – € 349.428
- Tholen – € 347.269
- Vlissingen – € 303.236
- Terneuzen – € 297.848
