Huizenprijzen in Hulst
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hulst, provincie Zeeland.
Hulst in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hulst gemiddeld € 349.428. Dat is +12,5% ten opzichte van 2024 en 27,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hulst op plaats 320 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 5,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hulst (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zeeland 1.503 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 349.428
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
5,8×
Met landelijk inkomen: 5,7×
Verkopen Q3 2026
1.503
In provincie Zeeland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hulst zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zeeland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 349.428 | +12,5% | € 60.400 (voorlopig) | 5,8× |
| 2024 | € 310.619 | +7,9% | € 58.700 | 5,3× |
| 2023 | € 287.857 | -5,9% | € 56.800 | 5,1× |
| 2022 | € 305.894 | +12,9% | € 50.800 | 6,0× |
| 2021 | € 271.034 | +9,9% | € 48.000 | 5,6× |
| 2020 | € 246.569 | +9,4% | € 45.900 | 5,4× |
| 2019 | € 225.322 | +8,4% | € 44.900 | 5,0× |
| 2018 | € 207.949 | +4,3% | € 42.500 | 4,9× |
| 2017 | € 199.354 | +4,7% | € 42.100 | 4,7× |
| 2016 | € 190.359 | -2,1% | € 40.600 | 4,7× |
| 2015 | € 194.385 | +9,6% | € 39.300 | 4,9× |
| 2014 | € 177.323 | -0,2% | € 39.400 | 4,5× |
| 2013 | € 177.663 | +1,2% | € 37.700 | 4,7× |
| 2012 | € 175.535 | -1,3% | € 37.400 | 4,7× |
| 2011 | € 177.863 | -2,3% | € 37.500 | 4,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hulst
Wat kost een huis in Hulst?
Een bestaande koopwoning in Hulst kostte in 2025 gemiddeld € 349.428, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hulst gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,5% ten opzichte van 2024 en met +41,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hulst?
Een gemiddelde woning in Hulst kost 5,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hulst
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 166 minuten
- Naar Rotterdam: 122 minuten
- Naar Den Haag: 129 minuten
- Naar Utrecht: 146 minuten
- Naar Eindhoven: 135 minuten
- Naar Groningen: 269 minuten
Zonder file, van het midden van Hulst naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hulst betalen gemiddeld € 279 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hulst 112 nieuwe woningen opgeleverd: 8,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 136 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 91 | 53 | 80 | 63 | 112 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hulst
Hulst heeft 42 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Absdaalseweg | 305 | € 400.000 | 82% | boven gemiddeld | +1,5 m |
| Binnenstad | 1.550 | € 229.000 | 39% | gemiddeld | +3,0 m |
| Boschkapelle | 950 | € 307.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Clinge | 80 | € 479.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Buitengebied Graauw | 245 | € 347.000 | 96% | gemiddeld | +0,3 m |
| Buitengebied Hengstdijk | 370 | € 379.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Buitengebied Hulst | 515 | € 443.000 | 89% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Buitengebied Kloosterzande | 305 | € 337.000 | 90% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Kuitaart | 135 | € 344.000 | 90% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Lamswaarde | 85 | € 406.000 | 94% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Nieuw Namen | 175 | € 406.000 | 88% | gemiddeld | +2,2 m |
| Buitengebied Ossenisse | 155 | € 384.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Buitengebied Terhole | 145 | € 352.000 | 98% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Vogelwaarde | 225 | € 389.000 | 96% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Walsoorden | 160 | € 327.000 | 88% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Carmel | 1.115 | € 240.000 | 59% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Dullaert | 1.420 | € 252.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Durpe | 790 | € 301.000 | 77% | gemiddeld | +2,8 m |
| Gedelfte | 520 | € 344.000 | 92% | gemiddeld | +2,2 m |
| Goukensberg | 1.450 | € 289.000 | 79% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Groenendijk | 760 | – | 63% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Groote Kreek | 1.040 | € 500.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Kern Graauw | 590 | € 266.000 | 81% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Kern Heikant | 1.155 | € 392.000 | 87% | onder gemiddeld | +2,7 m |
| Kern Hengstdijk | 310 | € 235.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Kern Kapellebrug | 345 | € 400.000 | 90% | boven gemiddeld | +2,3 m |
| Kern Kuitaart | 110 | € 316.000 | 93% | gemiddeld | -0,2 m |
| Kern Lamswaarde | 480 | € 287.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Kern Nieuw Namen | 795 | € 288.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | +3,6 m |
| Kern Ossenisse | 130 | € 311.000 | 85% | gemiddeld | +0,5 m |
| Kern Terhole | 315 | € 263.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Kern Walsoorden | 170 | € 287.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Linie | 1.610 | € 296.000 | 62% | gemiddeld | +1,2 m |
| Molenstraat | 900 | € 289.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Nassau | 760 | € 445.000 | 97% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Paal | 80 | € 231.000 | 71% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Polderken | 1.530 | € 320.000 | 81% | gemiddeld | +1,6 m |
| Puienput | 1.185 | € 322.000 | 94% | gemiddeld | +0,9 m |
| Stoppeldijk | 615 | € 243.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Walhoek | 1.090 | € 275.000 | 62% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Zandewijk | 1.210 | € 236.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Zoetevaart | 1.350 | € 323.000 | 71% | gemiddeld | +0,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hulst 1,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zeeland met een vergelijkbare prijs
- Middelburg (Z.) – € 393.274
- Noord-Beveland – € 368.111
- Reimerswaal – € 359.269
- Tholen – € 347.269
- Sluis – € 338.820
- Vlissingen – € 303.236
