Huizenprijzen in Tynaarlo
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Tynaarlo, provincie Drenthe.
Tynaarlo in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Tynaarlo gemiddeld € 581.613. Dat is +24,7% ten opzichte van 2024 en 21,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Tynaarlo op plaats 50 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Tynaarlo (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 581.613
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 68.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,5×
Met landelijk inkomen: 9,6×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Tynaarlo zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 581.613 | +24,7% | € 68.300 (voorlopig) | 8,5× |
| 2024 | € 466.557 | +5,6% | € 66.900 | 7,0× |
| 2023 | € 441.709 | -9,0% | € 63.500 | 7,0× |
| 2022 | € 485.627 | +18,0% | € 58.100 | 8,4× |
| 2021 | € 411.599 | +17,4% | € 55.200 | 7,5× |
| 2020 | € 350.488 | +13,1% | € 52.700 | 6,7× |
| 2019 | € 309.779 | -0,6% | € 51.400 | 6,0× |
| 2018 | € 311.688 | +13,8% | € 48.600 | 6,4× |
| 2017 | € 273.808 | +4,5% | € 47.100 | 5,8× |
| 2016 | € 262.004 | +9,1% | € 46.100 | 5,7× |
| 2015 | € 240.252 | +3,2% | € 43.800 | 5,5× |
| 2014 | € 232.828 | +6,2% | € 44.200 | 5,3× |
| 2013 | € 219.146 | -5,4% | € 41.700 | 5,3× |
| 2012 | € 231.622 | -9,0% | € 41.600 | 5,6× |
| 2011 | € 254.612 | +2,8% | € 40.900 | 6,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Tynaarlo
Wat kost een huis in Tynaarlo?
Een bestaande koopwoning in Tynaarlo kostte in 2025 gemiddeld € 581.613, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Tynaarlo gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +24,7% ten opzichte van 2024 en met +65,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Tynaarlo?
Een gemiddelde woning in Tynaarlo kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Tynaarlo
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 141 minuten
- Naar Rotterdam: 182 minuten
- Naar Den Haag: 174 minuten
- Naar Utrecht: 137 minuten
- Naar Eindhoven: 170 minuten
- Naar Groningen: 19 minuten
Zonder file, van het midden van Tynaarlo naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Tynaarlo betalen gemiddeld € 262 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Tynaarlo 67 nieuwe woningen opgeleverd: 4,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 78 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 91 | 87 | 27 | 103 | 67 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Tynaarlo
Tynaarlo heeft 37 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bunne | 150 | € 595.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| De Groeve | 430 | € 407.000 | 80% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| De Punt | 190 | € 496.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Donderen | 370 | € 466.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +5,8 m |
| Eelde | 6.765 | € 380.000 | 70% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Eelderwolde | 255 | € 700.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Midlaren | 180 | € 685.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +5,2 m |
| Oosterbroek en vliegveld | 195 | € 569.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Oudemolen | 55 | € 572.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +5,8 m |
| Paterswolde | 3.995 | € 428.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Schuilingsoord | 300 | € 361.000 | 85% | gemiddeld | +8,1 m |
| Taarlo | 90 | € 537.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +7,5 m |
| Ter Borch | 2.840 | € 870.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Tynaarlo | 1.645 | € 398.000 | 82% | boven gemiddeld | +7,2 m |
| Verspreide huizen Bunne | 80 | € 477.000 | 73% | gemiddeld | +4,3 m |
| Verspreide huizen Donderen | 100 | € 653.000 | 85% | onder gemiddeld | +5,5 m |
| Verspreide huizen Eelde | 125 | € 680.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Verspreide huizen Eelderwolde | 205 | € 933.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Midlaren | 160 | € 552.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Verspreide huizen Schuilingsoord | 75 | € 561.000 | 82% | boven gemiddeld | +2,1 m |
| Verspreide huizen Tynaarlo | 320 | € 580.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Verspreide huizen Vries | 145 | € 576.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +6,8 m |
| Verspreide huizen Westlaren | 550 | € 596.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +8,5 m |
| Verspreide huizen Yde | 55 | € 610.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Verspreide huizen Zeegse | 185 | € 475.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +5,7 m |
| Verspreide huizen Zeijen | 95 | € 681.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +8,6 m |
| Verspreide huizen Zuidlaarderveen | 65 | € 484.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Vries | 4.040 | € 361.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +8,0 m |
| Westlaren | 1.425 | € 385.000 | 84% | boven gemiddeld | +8,2 m |
| Westlaren Noord | 405 | € 529.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Winde | 80 | € 556.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Yde | 770 | € 364.000 | 83% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Zeegse | 235 | € 496.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +8,1 m |
| Zeijen | 640 | € 436.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| Zuid-Es | 3.370 | € 363.000 | 78% | gemiddeld | +6,5 m |
| Zuidlaarderveen | 240 | € 399.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Zuidlaren | 4.015 | € 381.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Tynaarlo 4,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Aa en Hunze – € 497.875
- Westerveld – € 487.354
- De Wolden – € 478.209
- Noordenveld – € 464.193
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
