Huizenprijzen in Aa en Hunze
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Aa en Hunze, provincie Drenthe.
Aa en Hunze in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Aa en Hunze gemiddeld € 497.875. Dat is +8,6% ten opzichte van 2024 en 3,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Aa en Hunze op plaats 137 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Aa en Hunze (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 497.875
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Aa en Hunze zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 497.875 | +8,6% | € 63.700 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 458.471 | +11,5% | € 61.200 | 7,5× |
| 2023 | € 411.021 | +0,7% | € 59.100 | 7,0× |
| 2022 | € 407.982 | +3,6% | € 53.600 | 7,6× |
| 2021 | € 393.780 | +29,6% | € 51.600 | 7,6× |
| 2020 | € 303.789 | +6,7% | € 49.100 | 6,2× |
| 2019 | € 284.794 | +10,0% | € 47.400 | 6,0× |
| 2018 | € 258.980 | +7,1% | € 45.400 | 5,7× |
| 2017 | € 241.866 | +6,4% | € 44.500 | 5,4× |
| 2016 | € 227.275 | -5,9% | € 43.300 | 5,2× |
| 2015 | € 241.481 | +13,1% | € 41.500 | 5,8× |
| 2014 | € 213.509 | +0,2% | € 41.700 | 5,1× |
| 2013 | € 213.176 | -2,7% | € 39.200 | 5,4× |
| 2012 | € 219.111 | -7,2% | € 39.000 | 5,6× |
| 2011 | € 236.209 | +2,5% | € 38.400 | 6,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Aa en Hunze
Wat kost een huis in Aa en Hunze?
Een bestaande koopwoning in Aa en Hunze kostte in 2025 gemiddeld € 497.875, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Aa en Hunze gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,6% ten opzichte van 2024 en met +63,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Aa en Hunze?
Een gemiddelde woning in Aa en Hunze kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Aa en Hunze
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 142 minuten
- Naar Rotterdam: 177 minuten
- Naar Den Haag: 169 minuten
- Naar Utrecht: 132 minuten
- Naar Eindhoven: 171 minuten
- Naar Groningen: 31 minuten
Zonder file, van het midden van Aa en Hunze naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Aa en Hunze betalen gemiddeld € 268 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Aa en Hunze 60 nieuwe woningen opgeleverd: 5,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 30 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 14 | 134 | 66 | 84 | 60 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Aa en Hunze
Aa en Hunze heeft 41 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Amen | 105 | € 565.000 | 94% | boven gemiddeld | +13,8 m |
| Anderen | 215 | € 492.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +12,6 m |
| Anloo | 325 | € 438.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +14,4 m |
| Annen | 3.450 | € 371.000 | 74% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Annerveenschekanaal | 395 | € 295.000 | 76% | gemiddeld | +1,8 m |
| Ballo | 160 | € 600.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +15,1 m |
| Bonnerveen | 105 | € 397.000 | 86% | boven gemiddeld | +3,8 m |
| Deurze | 85 | € 620.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +10,3 m |
| Eext | 1.275 | € 380.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +17,3 m |
| Eexterveen | 450 | € 390.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Eexterveenschekanaal | 235 | € 265.000 | 89% | gemiddeld | +2,7 m |
| Eexterzandvoort | 90 | € 396.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Ekehaar | 275 | € 445.000 | 87% | boven gemiddeld | +12,9 m |
| Gasselte | 1.540 | € 351.000 | 73% | boven gemiddeld | +14,9 m |
| Gasselternijveen | 1.835 | € 266.000 | 62% | onder gemiddeld | +4,9 m |
| Gasselternijveenschemond | 625 | € 299.000 | 83% | boven gemiddeld | +4,7 m |
| Gasteren | 370 | € 489.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +9,4 m |
| Gieten | 4.780 | € 342.000 | 67% | boven gemiddeld | +16,4 m |
| Gieterveen | 675 | € 291.000 | 74% | gemiddeld | +3,3 m |
| Grolloo | 625 | € 406.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +17,2 m |
| Kostvlies | 130 | € 484.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +9,0 m |
| Nieuw-Annerveen | 95 | € 401.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Nieuwediep | 260 | € 347.000 | 88% | gemiddeld | +3,7 m |
| Nijlande | 65 | € 551.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +14,1 m |
| Oud-Annerveen | 110 | € 393.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Rolde | 3.695 | € 348.000 | 71% | boven gemiddeld | +14,3 m |
| Schipborg | 555 | € 552.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +7,1 m |
| Schoonloo | 185 | € 426.000 | 79% | boven gemiddeld | +19,8 m |
| Spijkerboor | 150 | € 343.000 | 91% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspreide huizen Anloo | 65 | € 564.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +12,5 m |
| Verspreide huizen Annen | 145 | € 603.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Verspreide huizen Eext | 175 | € 506.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +12,5 m |
| Verspreide huizen Ekehaar | 155 | € 614.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +13,1 m |
| Verspreide huizen Gasselte | 195 | € 460.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Verspreide huizen Gieten | 200 | € 576.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen Gieterveen | 185 | € 437.000 | 94% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Verspreide huizen Grolloo | 230 | € 514.000 | 77% | boven gemiddeld | +17,1 m |
| Verspreide huizen Nooitgedacht | 865 | € 431.000 | 79% | boven gemiddeld | +14,2 m |
| Verspreide huizen Papenvoort | 430 | € 616.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | +15,8 m |
| Verspreide huizen Rolde | 155 | € 536.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +12,4 m |
| Verspreide huizen Schipborg | 55 | € 632.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Aa en Hunze 10,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Tynaarlo – € 581.613
- Westerveld – € 487.354
- De Wolden – € 478.209
- Noordenveld – € 464.193
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
