Huizenprijzen in De Wolden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente De Wolden, provincie Drenthe.
De Wolden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in De Wolden gemiddeld € 478.209. Dat is +3,0% ten opzichte van 2024 en 0,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat De Wolden op plaats 162 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in De Wolden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 478.209
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 67.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,1×
Met landelijk inkomen: 7,9×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in De Wolden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 478.209 | +3,0% | € 67.100 (voorlopig) | 7,1× |
| 2024 | € 464.082 | +9,7% | € 63.800 | 7,3× |
| 2023 | € 423.009 | -4,7% | € 62.300 | 6,8× |
| 2022 | € 443.769 | +13,6% | € 57.200 | 7,8× |
| 2021 | € 390.775 | +22,1% | € 53.800 | 7,3× |
| 2020 | € 319.927 | +10,0% | € 50.000 | 6,4× |
| 2019 | € 290.754 | +4,3% | € 49.100 | 5,9× |
| 2018 | € 278.786 | +14,0% | € 46.100 | 6,0× |
| 2017 | € 244.587 | +0,8% | € 45.300 | 5,4× |
| 2016 | € 242.611 | +8,9% | € 44.000 | 5,5× |
| 2015 | € 222.732 | -0,9% | € 41.900 | 5,3× |
| 2014 | € 224.677 | -2,4% | € 42.000 | 5,3× |
| 2013 | € 230.198 | -2,7% | € 40.100 | 5,7× |
| 2012 | € 236.593 | -3,3% | € 39.800 | 5,9× |
| 2011 | € 244.582 | -1,1% | € 39.800 | 6,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over De Wolden
Wat kost een huis in De Wolden?
Een bestaande koopwoning in De Wolden kostte in 2025 gemiddeld € 478.209, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in De Wolden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,0% ten opzichte van 2024 en met +49,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in De Wolden?
Een gemiddelde woning in De Wolden kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in De Wolden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 113 minuten
- Naar Rotterdam: 148 minuten
- Naar Den Haag: 140 minuten
- Naar Utrecht: 103 minuten
- Naar Eindhoven: 136 minuten
- Naar Groningen: 58 minuten
Zonder file, van het midden van De Wolden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in De Wolden betalen gemiddeld € 281 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in De Wolden 15 nieuwe woningen opgeleverd: 1,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 32 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 83 | 66 | 50 | 33 | 15 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in De Wolden
De Wolden heeft 39 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Alteveer | 535 | € 348.000 | 92% | gemiddeld | +11,8 m |
| Ansen | 270 | € 482.000 | 70% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Berghuizen | 140 | € 363.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +2,7 m |
| De Wijk | 2.660 | € 372.000 | 67% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Drogteropslagen | 310 | € 417.000 | 95% | onder gemiddeld | +6,7 m |
| Echten | 205 | € 390.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Eursinge en Pesse | 60 | € 536.000 | 90% | gemiddeld | +11,4 m |
| Fort | 215 | € 404.000 | 83% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Haakswold | 95 | € 644.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Hees | 65 | € 624.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +6,6 m |
| Kerkenveld | 605 | € 343.000 | 85% | gemiddeld | +10,8 m |
| Koekange | 1.155 | € 338.000 | 73% | gemiddeld | +2,9 m |
| Koekange Noord | 295 | € 470.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Koekange Zuid | 175 | € 512.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Koekangerveld | 145 | € 405.000 | 85% | gemiddeld | +4,1 m |
| Leeuwte | 85 | € 658.000 | 94% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Linde | 130 | € 359.000 | 82% | boven gemiddeld | +7,6 m |
| Oldenhave | 65 | € 615.000 | 90% | boven gemiddeld | +5,6 m |
| Oosteinde | 295 | € 421.000 | 87% | boven gemiddeld | +2,3 m |
| Oosteinde-Buiten | 545 | € 531.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Ruinen | 2.665 | € 353.000 | 66% | gemiddeld | +7,6 m |
| Ruinerwold | 2.540 | € 358.000 | 72% | gemiddeld | +1,9 m |
| Ruinerwold-Buiten | 290 | € 553.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +1,9 m |
| Veeningen | 350 | € 332.000 | 85% | onder gemiddeld | +5,7 m |
| Verspreide huizen Alteveer | 285 | € 533.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +10,8 m |
| Verspreide huizen Ansen | 70 | € 592.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Verspreide huizen De Wijk | 325 | € 553.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Drogteropslagen | 230 | € 557.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +7,9 m |
| Verspreide huizen Echten | 180 | € 503.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +7,4 m |
| Verspreide huizen Fort | 445 | € 605.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Verspreide huizen Kerkenveld | 325 | € 510.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Verspreide huizen Koekange | 820 | € 542.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Verspreide huizen Linde | 490 | € 569.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +7,5 m |
| Verspreide huizen Pesse | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +10,6 m |
| Verspreide huizen Ruinen | 660 | € 629.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +6,6 m |
| Verspreide huizen Veeningen | 380 | € 568.000 | 92% | boven gemiddeld | +4,8 m |
| Verspreide huizen Zuidwolde | 1.035 | € 508.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +9,0 m |
| Weerwille | 75 | € 507.000 | 97% | boven gemiddeld | +2,6 m |
| Zuidwolde kern | 5.380 | € 359.000 | 69% | boven gemiddeld | +10,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in De Wolden 6,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Aa en Hunze – € 497.875
- Westerveld – € 487.354
- Noordenveld – € 464.193
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Coevorden – € 397.804
