Huizenprijzen in Coevorden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Coevorden, provincie Drenthe.
Coevorden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Coevorden gemiddeld € 397.804. Dat is +4,4% ten opzichte van 2024 en 17,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Coevorden op plaats 283 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Coevorden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 397.804
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,7×
Met landelijk inkomen: 6,5×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Coevorden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 397.804 | +4,4% | € 59.600 (voorlopig) | 6,7× |
| 2024 | € 381.207 | +8,3% | € 57.200 | 6,7× |
| 2023 | € 352.000 | +2,8% | € 54.500 | 6,5× |
| 2022 | € 342.313 | +9,5% | € 49.300 | 6,9× |
| 2021 | € 312.553 | +13,0% | € 46.800 | 6,7× |
| 2020 | € 276.626 | +17,2% | € 44.800 | 6,2× |
| 2019 | € 236.021 | +9,4% | € 44.100 | 5,4× |
| 2018 | € 215.837 | +2,0% | € 41.500 | 5,2× |
| 2017 | € 211.691 | -1,0% | € 41.200 | 5,1× |
| 2016 | € 213.934 | +13,4% | € 39.700 | 5,4× |
| 2015 | € 188.646 | +2,7% | € 37.600 | 5,0× |
| 2014 | € 183.627 | +2,8% | € 38.000 | 4,8× |
| 2013 | € 178.598 | -7,5% | € 36.500 | 4,9× |
| 2012 | € 192.977 | -6,2% | € 36.300 | 5,3× |
| 2011 | € 205.781 | -3,1% | € 35.600 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Coevorden
Wat kost een huis in Coevorden?
Een bestaande koopwoning in Coevorden kostte in 2025 gemiddeld € 397.804, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Coevorden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,4% ten opzichte van 2024 en met +43,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Coevorden?
Een gemiddelde woning in Coevorden kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Coevorden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 121 minuten
- Naar Rotterdam: 156 minuten
- Naar Den Haag: 148 minuten
- Naar Utrecht: 111 minuten
- Naar Eindhoven: 150 minuten
- Naar Groningen: 55 minuten
Zonder file, van het midden van Coevorden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Coevorden betalen gemiddeld € 274 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Coevorden 77 nieuwe woningen opgeleverd: 4,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 41 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 18 | 129 | 215 | 95 | 77 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Coevorden
Coevorden heeft 61 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Haantje | 215 | € 415.000 | 83% | boven gemiddeld | +18,6 m |
| Aalden | 1.600 | € 317.000 | 72% | gemiddeld | +17,0 m |
| Achterste Erm | 80 | € 530.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +14,7 m |
| Ballast | 1.615 | € 268.000 | 86% | gemiddeld | +10,9 m |
| Benneveld | 145 | € 472.000 | 98% | boven gemiddeld | +17,0 m |
| Binnenvree Buitenvree Pikveld | 3.040 | € 231.000 | 66% | gemiddeld | +10,6 m |
| Coevorden-Centrum | 2.280 | € 206.000 | 40% | gemiddeld | +10,8 m |
| Dalen | 3.235 | € 349.000 | 78% | boven gemiddeld | +13,0 m |
| Dalerpeel | 565 | € 287.000 | 72% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| Dalerveen | 320 | € 418.000 | 92% | boven gemiddeld | +11,7 m |
| De Heege | 2.160 | € 301.000 | 71% | gemiddeld | +10,1 m |
| De Kiel | 270 | € 333.000 | 81% | gemiddeld | +20,6 m |
| De Loo | 1.245 | € 250.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| Diphoorn | 50 | € 518.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +17,1 m |
| Erm | 380 | € 407.000 | 90% | boven gemiddeld | +15,9 m |
| Gees | 545 | € 396.000 | 83% | gemiddeld | +15,7 m |
| Geesbrug | 695 | € 279.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +14,8 m |
| Hare | 115 | € 416.000 | 90% | gemiddeld | +10,2 m |
| Holsloot | 135 | € 441.000 | 98% | boven gemiddeld | +13,8 m |
| Klinkenvlier | 150 | € 658.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Klooster | 175 | € 522.000 | 97% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Leeuwerikenveld | 60 | € 307.000 | 85% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| Lootuinen | 1.360 | € 235.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Meppen | 335 | € 457.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +17,1 m |
| Nieuwe Krim | 170 | € 364.000 | 91% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Noord-Sleen | 510 | € 462.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +18,9 m |
| Oosterhesselen | 1.735 | € 339.000 | 77% | gemiddeld | +15,7 m |
| Ossehaar | 1.080 | € 385.000 | 97% | boven gemiddeld | +10,1 m |
| Poppenhare | 1.245 | € 172.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +10,3 m |
| Schoonoord | 2.005 | € 286.000 | 56% | gemiddeld | +20,4 m |
| Sleen | 2.220 | € 345.000 | 73% | gemiddeld | +16,4 m |
| Steenwijksmoer | 595 | € 319.000 | 86% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| Stieltjeskanaal | 165 | € 446.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +11,3 m |
| Verspreide huizen Coevorden | 75 | € 474.000 | 89% | gemiddeld | +9,5 m |
| Verspreide huizen Dalen | 400 | € 459.000 | 88% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Verspreide huizen Dalerpeel | 245 | € 487.000 | 93% | boven gemiddeld | +11,1 m |
| Verspreide huizen Dalerveen | 50 | € 476.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +10,9 m |
| Verspreide huizen De Kiel | 110 | € 408.000 | 96% | boven gemiddeld | +19,3 m |
| Verspreide huizen Erm | 355 | € 256.000 | 51% | onder gemiddeld | +13,8 m |
| Verspreide huizen Gees | 150 | € 451.000 | 83% | boven gemiddeld | +15,0 m |
| Verspreide huizen Geesbrug | 615 | € 402.000 | 85% | onder gemiddeld | +15,0 m |
| Verspreide huizen Holsloot | 100 | € 473.000 | 92% | boven gemiddeld | +12,5 m |
| Verspreide huizen Meppen | 75 | € 362.000 | 82% | gemiddeld | +16,1 m |
| Verspreide huizen Nieuwlande | 55 | € 394.000 | 92% | gemiddeld | +12,5 m |
| Verspreide huizen Noord-Sleen | 110 | € 498.000 | 97% | gemiddeld | +17,5 m |
| Verspreide huizen Oosterhesselen | 135 | € 454.000 | 83% | boven gemiddeld | +14,3 m |
| Verspreide huizen Schoonoord | 115 | € 408.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +18,9 m |
| Verspreide huizen Sleen | 60 | – | – | boven gemiddeld | +15,2 m |
| Verspreide huizen Steenwijksmoer | 315 | € 433.000 | 94% | gemiddeld | +10,1 m |
| Verspreide huizen Stieltjeskanaal | 70 | € 422.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +10,6 m |
| Verspreide huizen Veenoord | 60 | – | – | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Verspreide huizen Vlieghuis en Padhuis | 105 | € 432.000 | 84% | gemiddeld | +11,5 m |
| Verspreide huizen Wachtum | 105 | € 498.000 | 74% | onder gemiddeld | +12,9 m |
| Verspreide huizen Weijerswold | 90 | € 456.000 | 90% | boven gemiddeld | +10,3 m |
| Verspreide huizen Zweeloo | 460 | € 680.000 | 76% | onder gemiddeld | +16,9 m |
| Verspreide huizen Zwinderen | 145 | € 445.000 | 83% | onder gemiddeld | +13,2 m |
| Wachtum | 275 | € 430.000 | 91% | boven gemiddeld | +13,4 m |
| Wezup | 195 | € 492.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +17,6 m |
| Wezuperbrug | 165 | € 393.000 | 83% | boven gemiddeld | +18,3 m |
| Zweeloo | 315 | € 396.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +16,8 m |
| Zwinderen | 245 | € 409.000 | 97% | gemiddeld | +14,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Coevorden 14,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Meppel – € 383.606
- Assen – € 376.755
- Hoogeveen – € 365.219
- Emmen – € 351.871
