Huizenprijzen in Borger-Odoorn
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Borger-Odoorn, provincie Drenthe.
Borger-Odoorn in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Borger-Odoorn gemiddeld € 445.770. Dat is +18,0% ten opzichte van 2024 en 7,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Borger-Odoorn op plaats 220 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Borger-Odoorn (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 445.770
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 7,3×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Borger-Odoorn zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 445.770 | +18,0% | € 60.000 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 377.859 | +9,5% | € 57.900 | 6,5× |
| 2023 | € 345.005 | -2,7% | € 55.000 | 6,3× |
| 2022 | € 354.458 | +15,9% | € 50.300 | 7,0× |
| 2021 | € 305.783 | +10,7% | € 47.500 | 6,4× |
| 2020 | € 276.324 | +18,2% | € 45.800 | 6,0× |
| 2019 | € 233.711 | +7,7% | € 43.900 | 5,3× |
| 2018 | € 216.935 | +2,0% | € 42.100 | 5,2× |
| 2017 | € 212.736 | +4,2% | € 41.100 | 5,2× |
| 2016 | € 204.217 | +5,5% | € 39.900 | 5,1× |
| 2015 | € 193.502 | +8,2% | € 38.100 | 5,1× |
| 2014 | € 178.862 | +5,0% | € 38.500 | 4,6× |
| 2013 | € 170.312 | -13,4% | € 36.400 | 4,7× |
| 2012 | € 196.611 | -6,6% | € 36.500 | 5,4× |
| 2011 | € 210.538 | -4,5% | € 36.300 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Borger-Odoorn
Wat kost een huis in Borger-Odoorn?
Een bestaande koopwoning in Borger-Odoorn kostte in 2025 gemiddeld € 445.770, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Borger-Odoorn gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +18,0% ten opzichte van 2024 en met +61,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Borger-Odoorn?
Een gemiddelde woning in Borger-Odoorn kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Borger-Odoorn
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 146 minuten
- Naar Rotterdam: 181 minuten
- Naar Den Haag: 172 minuten
- Naar Utrecht: 136 minuten
- Naar Eindhoven: 167 minuten
- Naar Groningen: 46 minuten
Zonder file, van het midden van Borger-Odoorn naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Borger-Odoorn betalen gemiddeld € 279 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Borger-Odoorn 98 nieuwe woningen opgeleverd: 8,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 84 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 46 | 49 | 82 | 87 | 98 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Borger-Odoorn
Borger-Odoorn heeft 53 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1e Exloërmond | 340 | € 341.000 | 82% | onder gemiddeld | +8,6 m |
| 2e Exloërmond Oost | 480 | € 341.000 | 93% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| 2e Exloërmond West | 700 | € 250.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +9,5 m |
| 2e Valthermond | 100 | € 379.000 | 93% | boven gemiddeld | +9,5 m |
| Borger Buitengebied | 260 | € 516.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +16,3 m |
| Borger-Centrum | 1.040 | € 270.000 | 37% | boven gemiddeld | +17,5 m |
| Bronneger | 115 | € 524.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +14,8 m |
| Bronnegerveen | 90 | € 420.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +5,9 m |
| Buinen | 745 | € 388.000 | 89% | boven gemiddeld | +13,0 m |
| Buinen Buitengebied | 55 | € 395.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Buinerveen | 385 | € 335.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +7,4 m |
| Buinerveen Buitengebied | 75 | € 447.000 | 100% | boven gemiddeld | +6,6 m |
| Daalkampen | 910 | € 424.000 | 93% | boven gemiddeld | +16,0 m |
| Drouwen | 415 | € 448.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +22,3 m |
| Drouwen Buitengebied | 105 | € 434.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Drouwenermond | 560 | € 315.000 | 91% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Drouwenerveen | 285 | € 375.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Ees | 255 | € 432.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +16,5 m |
| Ees Buitengebied | 75 | € 510.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +18,9 m |
| Eesergroen | 190 | € 515.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +15,5 m |
| Eeserveen | 165 | € 449.000 | 87% | boven gemiddeld | +16,6 m |
| Exloërveen | 100 | € 371.000 | 85% | onder gemiddeld | +8,6 m |
| Exloo Buitengebied | 270 | € 465.000 | 91% | boven gemiddeld | +16,5 m |
| Hunzedal | 1.315 | € 303.000 | 70% | boven gemiddeld | +12,7 m |
| Kavelingen | 525 | € 265.000 | 88% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Kijlen | 1.070 | € 261.000 | 72% | onder gemiddeld | +9,3 m |
| Klijndijk | 535 | € 310.000 | 78% | gemiddeld | +20,3 m |
| Klijndijk Buitengebied | 200 | € 487.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +20,2 m |
| Langhietskamp | 845 | € 355.000 | 78% | boven gemiddeld | +22,9 m |
| Marslanden | 500 | € 335.000 | 75% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| Nieuw-Buinen Midden | 520 | € 277.000 | 74% | onder gemiddeld | +7,1 m |
| Nieuw-Buinen Oost | 1.120 | € 257.000 | 77% | onder gemiddeld | +6,8 m |
| Nieuw-Buinen West | 685 | € 305.000 | 87% | boven gemiddeld | +7,9 m |
| Nieuwe Kampen | 620 | € 328.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +23,7 m |
| Noorderesch | 410 | € 387.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +22,0 m |
| Noordesch | 575 | € 301.000 | 68% | boven gemiddeld | +16,2 m |
| Odoorn Buitengebied | 100 | € 483.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +21,9 m |
| Odoornerveen | 305 | € 426.000 | 94% | boven gemiddeld | +17,4 m |
| Odoornerveen Buitengebied | 115 | € 430.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +17,8 m |
| Oud Borger | 425 | € 376.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +17,2 m |
| Oud Exloo | 555 | € 436.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +18,8 m |
| Oud Odoorn | 420 | – | 27% | ruim boven gemiddeld | +23,4 m |
| Parklaan Oost | 1.610 | € 211.000 | 47% | onder gemiddeld | +6,3 m |
| Parklaan west | 1.020 | € 306.000 | 80% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Valthe | 1.045 | € 343.000 | 78% | gemiddeld | +22,0 m |
| Valthe Buitengebied | 155 | € 468.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +19,5 m |
| Valthermond Buitengebied | 130 | € 368.000 | 89% | gemiddeld | +9,5 m |
| Valthermond Mondenweg | 725 | € 289.000 | 84% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Valthermond Plaats 60 | 1.105 | € 239.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +10,1 m |
| Valthermond Plaats 84 | 890 | € 281.000 | 82% | onder gemiddeld | +10,1 m |
| Westdorp | 130 | € 436.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +15,2 m |
| Westeresch | 530 | € 354.000 | 75% | boven gemiddeld | +21,4 m |
| Zandberg | 55 | € 254.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Borger-Odoorn 12,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Aa en Hunze – € 497.875
- Westerveld – € 487.354
- De Wolden – € 478.209
- Noordenveld – € 464.193
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Coevorden – € 397.804
