Huizenprijzen in Noordenveld
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Noordenveld, provincie Drenthe.
Noordenveld in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Noordenveld gemiddeld € 464.193. Dat is +0,2% ten opzichte van 2024 en 3,2% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Noordenveld op plaats 181 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Noordenveld (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 464.193
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 62.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,5×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Noordenveld zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 464.193 | +0,2% | € 62.200 (voorlopig) | 7,5× |
| 2024 | € 463.471 | +17,3% | € 59.600 | 7,8× |
| 2023 | € 395.191 | -1,9% | € 58.000 | 6,8× |
| 2022 | € 402.944 | +13,4% | € 52.700 | 7,6× |
| 2021 | € 355.463 | +16,9% | € 49.800 | 7,1× |
| 2020 | € 304.166 | +3,9% | € 48.000 | 6,3× |
| 2019 | € 292.763 | +9,7% | € 46.500 | 6,3× |
| 2018 | € 266.956 | +8,4% | € 43.800 | 6,1× |
| 2017 | € 246.318 | +11,5% | € 42.800 | 5,8× |
| 2016 | € 220.858 | +1,9% | € 41.400 | 5,3× |
| 2015 | € 216.791 | +8,0% | € 40.000 | 5,4× |
| 2014 | € 200.765 | +1,6% | € 40.100 | 5,0× |
| 2013 | € 197.553 | -11,2% | € 38.300 | 5,2× |
| 2012 | € 222.436 | -3,1% | € 38.200 | 5,8× |
| 2011 | € 229.618 | -0,3% | € 38.200 | 6,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Noordenveld
Wat kost een huis in Noordenveld?
Een bestaande koopwoning in Noordenveld kostte in 2025 gemiddeld € 464.193, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Noordenveld gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +0,2% ten opzichte van 2024 en met +52,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Noordenveld?
Een gemiddelde woning in Noordenveld kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Noordenveld
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 130 minuten
- Naar Rotterdam: 178 minuten
- Naar Den Haag: 162 minuten
- Naar Utrecht: 134 minuten
- Naar Eindhoven: 172 minuten
- Naar Groningen: 26 minuten
Zonder file, van het midden van Noordenveld naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Noordenveld betalen gemiddeld € 273 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Noordenveld 99 nieuwe woningen opgeleverd: 6,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 3 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 71 | 95 | 122 | 85 | 99 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Noordenveld
Noordenveld heeft 32 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Altena | 285 | € 365.000 | 67% | boven gemiddeld | +4,7 m |
| Buitengebied Roden Noord | 155 | € 574.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Roden West | 325 | € 636.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| Buitengebied Roden Zuid | 600 | € 455.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Een | 510 | € 391.000 | 79% | gemiddeld | +6,6 m |
| Foxwolde | 160 | € 567.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Industrieterrein Roden | 400 | – | 64% | gemiddeld | +1,9 m |
| Langelo | 200 | € 575.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +6,4 m |
| Leutingewolde | 135 | € 488.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Lieveren | 120 | € 571.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Nietap | 860 | € 420.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Nieuw-Roden | 1.375 | € 378.000 | 66% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Norg | 3.690 | € 370.000 | 70% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Peest | 90 | € 396.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +8,7 m |
| Peize | 4.360 | € 415.000 | 80% | boven gemiddeld | +2,3 m |
| Peizermade | 125 | € 545.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Roden | 7.320 | € 338.000 | 59% | boven gemiddeld | +3,6 m |
| Roden West | 6.865 | € 370.000 | 72% | boven gemiddeld | +4,4 m |
| Roderesch | 245 | € 446.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +6,1 m |
| Roderwolde | 290 | € 477.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Steenbergen | 80 | € 513.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Veenhuizen | 930 | € 326.000 | 84% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Verspreide huizen Een | 285 | € 461.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +6,3 m |
| Verspreide huizen Een-West | 220 | € 515.000 | 92% | boven gemiddeld | +6,8 m |
| Verspreide huizen Huis ter Heide | 140 | € 532.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +11,3 m |
| Verspreide huizen Norg | 470 | € 300.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +7,6 m |
| Verspreide huizen Peest | 50 | – | – | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen Peize Noord | 685 | € 645.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Verspreide huizen Veenhuizen | 380 | € 385.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Verspreide huizen Zuidvelde | 95 | € 567.000 | 75% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Westervelde | 165 | € 534.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Zuidvelde | 75 | € 622.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +9,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Noordenveld 5,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Aa en Hunze – € 497.875
- Westerveld – € 487.354
- De Wolden – € 478.209
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Coevorden – € 397.804
