Huizenprijzen in Emmen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Emmen, provincie Drenthe.
Emmen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Emmen gemiddeld € 351.871. Dat is +12,2% ten opzichte van 2024 en 26,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Emmen op plaats 319 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Emmen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 351.871
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 54.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,4×
Met landelijk inkomen: 5,8×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Emmen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 351.871 | +12,2% | € 54.800 (voorlopig) | 6,4× |
| 2024 | € 313.566 | +5,4% | € 53.000 | 5,9× |
| 2023 | € 297.463 | +0,7% | € 49.700 | 6,0× |
| 2022 | € 295.488 | +12,8% | € 45.500 | 6,5× |
| 2021 | € 262.002 | +15,7% | € 43.300 | 6,1× |
| 2020 | € 226.483 | +10,1% | € 41.300 | 5,5× |
| 2019 | € 205.734 | +4,8% | € 40.200 | 5,1× |
| 2018 | € 196.312 | +6,3% | € 37.900 | 5,2× |
| 2017 | € 184.750 | +7,6% | € 37.200 | 5,0× |
| 2016 | € 171.741 | +4,8% | € 36.500 | 4,7× |
| 2015 | € 163.937 | +6,3% | € 34.800 | 4,7× |
| 2014 | € 154.291 | -0,0% | € 34.800 | 4,4× |
| 2013 | € 154.309 | -5,5% | € 33.300 | 4,6× |
| 2012 | € 163.328 | -4,5% | € 33.300 | 4,9× |
| 2011 | € 170.985 | -1,5% | € 33.100 | 5,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Emmen
Wat kost een huis in Emmen?
Een bestaande koopwoning in Emmen kostte in 2025 gemiddeld € 351.871, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Emmen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,2% ten opzichte van 2024 en met +55,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Emmen?
Een gemiddelde woning in Emmen kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Emmen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 139 minuten
- Naar Rotterdam: 174 minuten
- Naar Den Haag: 166 minuten
- Naar Utrecht: 129 minuten
- Naar Eindhoven: 161 minuten
- Naar Groningen: 56 minuten
Zonder file, van het midden van Emmen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Emmen betalen gemiddeld € 269 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Emmen 240 nieuwe woningen opgeleverd: 4,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 175 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 247 | 421 | 319 | 209 | 240 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Emmen
Emmen heeft 75 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achterdiep | 250 | € 334.000 | 94% | gemiddeld | +11,6 m |
| Amsterdamscheveld | 195 | € 378.000 | 98% | boven gemiddeld | +14,2 m |
| Angelslo | 7.725 | € 196.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +23,2 m |
| Barger-Compascuum-Centrum | 1.345 | € 229.000 | 71% | onder gemiddeld | +16,3 m |
| Barger-Erfscheidenveen | 95 | € 240.000 | 29% | onder gemiddeld | +14,8 m |
| Barger-Oosterveen | 305 | € 370.000 | 88% | gemiddeld | +20,0 m |
| Barger-Oosterveld | 2.990 | € 329.000 | 82% | gemiddeld | +23,5 m |
| Bargeres | 8.890 | € 214.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +18,6 m |
| Beekweg | 205 | € 314.000 | 50% | onder gemiddeld | +13,0 m |
| Delftlanden | 2.600 | € 435.000 | 91% | onder gemiddeld | +15,6 m |
| Derde Kruisdiep | 540 | € 282.000 | 90% | gemiddeld | +11,6 m |
| Derksweg | 145 | € 435.000 | 100% | boven gemiddeld | +20,1 m |
| Dordsedijk | 105 | € 400.000 | 90% | gemiddeld | +20,1 m |
| Eerste Kruisdiep | 1.900 | € 226.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +11,5 m |
| Emmen over 't spoor | 2.020 | € 340.000 | 60% | gemiddeld | +20,8 m |
| Emmen-Centrum | 4.925 | € 240.000 | 41% | onder gemiddeld | +22,7 m |
| Emmen-omgeving Oude Roswinkelerweg | 1.440 | € 288.000 | 62% | boven gemiddeld | +22,7 m |
| Emmer-Compascuum-Centrum | 4.795 | € 232.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +13,3 m |
| Emmer-Erfscheidenveen | 1.780 | € 302.000 | 87% | onder gemiddeld | +13,0 m |
| Emmerhout | 7.050 | € 200.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +24,7 m |
| Emmermeer | 6.000 | € 210.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +21,5 m |
| Emmerschans | 1.195 | € 300.000 | 58% | onder gemiddeld | +23,2 m |
| Erica-Centrum | 3.825 | € 288.000 | 71% | onder gemiddeld | +17,2 m |
| Ericasestraat | 190 | € 445.000 | 93% | boven gemiddeld | +20,1 m |
| Foxel | 410 | € 335.000 | 93% | gemiddeld | +13,6 m |
| Herenstreek | 80 | € 468.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Hoofdkanaal | 75 | € 372.000 | 97% | gemiddeld | +12,8 m |
| Industrieterrein De Vierslagen | 55 | € 369.000 | 78% | onder gemiddeld | +13,4 m |
| Kamerlingswijk | 200 | € 329.000 | 97% | boven gemiddeld | +16,9 m |
| Klazienaveen-Noord | 4.850 | € 259.000 | 60% | onder gemiddeld | +19,5 m |
| Klazienaveen-Zuid | 5.940 | € 249.000 | 62% | onder gemiddeld | +18,5 m |
| Kloostermanswijk | 250 | € 379.000 | 91% | boven gemiddeld | +17,3 m |
| Langs de Vaart | 210 | € 375.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +13,9 m |
| Limietweg | 145 | € 337.000 | 98% | gemiddeld | +16,1 m |
| Nieuw-Amsterdam-Centrum | 4.285 | € 284.000 | 70% | onder gemiddeld | +14,5 m |
| Nieuw-Dordrecht-Centrum | 1.355 | € 259.000 | 69% | onder gemiddeld | +22,3 m |
| Nieuw-Schoonebeek | 790 | € 277.000 | 73% | onder gemiddeld | +15,5 m |
| Noordbarge | 1.115 | € 442.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +21,4 m |
| Oostelijk Nieuw-Schoonebeek | 255 | € 378.000 | 85% | onder gemiddeld | +16,0 m |
| Oosterdiep | 480 | € 308.000 | 95% | gemiddeld | +14,2 m |
| Oosterse Bos en Middendorp | 200 | € 491.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +12,6 m |
| Oranjedorp | 450 | € 408.000 | 94% | gemiddeld | +19,2 m |
| Oude Schuttingskanaal | 105 | € 319.000 | 95% | boven gemiddeld | +12,5 m |
| Parc Sandur | 2.115 | € 400.000 | 89% | boven gemiddeld | +17,3 m |
| Rietlanden | 9.005 | € 297.000 | 78% | gemiddeld | +16,6 m |
| Roswinkel-Centrum | 355 | € 271.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +12,8 m |
| Roswinkelerstraat | 210 | € 352.000 | 93% | onder gemiddeld | +12,5 m |
| Scholtenskanaal | 255 | € 360.000 | 82% | gemiddeld | +14,7 m |
| Schoonebeek | 3.825 | € 278.000 | 72% | onder gemiddeld | +12,5 m |
| Siepelveen | 90 | € 326.000 | 97% | onder gemiddeld | +11,6 m |
| Tramwijk | 260 | € 314.000 | 97% | gemiddeld | +11,0 m |
| Tuinbouwcentrum Klazienaveen | 195 | € 224.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +15,5 m |
| Vastenow | 205 | € 393.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +22,4 m |
| Veenoord | 2.120 | € 252.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +13,9 m |
| Verlengde Oosterdiep | 230 | € 297.000 | 79% | gemiddeld | +15,9 m |
| Verlengde Vaart | 85 | € 413.000 | 84% | boven gemiddeld | +14,4 m |
| Verspreide huizen Emmen | 850 | € 416.000 | 83% | boven gemiddeld | +19,2 m |
| Verspreide huizen Emmer-Compascuum | 195 | € 387.000 | 82% | onder gemiddeld | +13,2 m |
| Verspreide huizen Erica | 230 | € 438.000 | 86% | boven gemiddeld | +16,4 m |
| Verspreide huizen Klazienaveen | 190 | € 491.000 | 90% | gemiddeld | +17,9 m |
| Verspreide huizen Nieuw-Amsterdam | 135 | € 413.000 | 88% | boven gemiddeld | +13,8 m |
| Verspreide huizen Nieuw-Weerdinge | 115 | € 453.000 | 76% | gemiddeld | +11,1 m |
| Verspreide huizen Roswinkel | 185 | € 371.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | +12,3 m |
| Verspreide huizen Schoonebeek | 215 | € 404.000 | 91% | gemiddeld | +12,8 m |
| Verspreide huizen Zwartemeer | 65 | – | – | boven gemiddeld | +17,7 m |
| Weerdinge | 600 | € 383.000 | 90% | boven gemiddeld | +21,6 m |
| Weerdingerkanaal | 210 | € 322.000 | 88% | gemiddeld | +10,9 m |
| Weiteveen | 1.450 | € 289.000 | 78% | gemiddeld | +16,6 m |
| Westelijk en oostelijk Weiteveen | 145 | € 350.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +18,0 m |
| Westelijk Nieuw-Schoonebeek | 225 | € 414.000 | 84% | gemiddeld | +14,2 m |
| Westenesch | 175 | € 588.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +19,8 m |
| Westerse Bos | 150 | € 493.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +12,0 m |
| Zandpol | 460 | € 288.000 | 72% | onder gemiddeld | +13,4 m |
| Zuidbarge | 390 | € 523.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +20,4 m |
| Zwartemeer-Centrum | 2.820 | € 248.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +16,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Emmen 15,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Coevorden – € 397.804
- Meppel – € 383.606
- Assen – € 376.755
- Hoogeveen – € 365.219
