Huizenprijzen in Hoogeveen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hoogeveen, provincie Drenthe.
Hoogeveen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hoogeveen gemiddeld € 365.219. Dat is +5,0% ten opzichte van 2024 en 23,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hoogeveen op plaats 314 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hoogeveen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 365.219
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 56.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,5×
Met landelijk inkomen: 6,0×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hoogeveen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 365.219 | +5,0% | € 56.200 (voorlopig) | 6,5× |
| 2024 | € 347.847 | +13,2% | € 53.900 | 6,5× |
| 2023 | € 307.248 | -1,4% | € 52.000 | 5,9× |
| 2022 | € 311.475 | +14,4% | € 46.600 | 6,7× |
| 2021 | € 272.291 | +16,9% | € 43.900 | 6,2× |
| 2020 | € 232.875 | +11,1% | € 42.400 | 5,5× |
| 2019 | € 209.654 | +9,3% | € 40.800 | 5,1× |
| 2018 | € 191.818 | +1,7% | € 39.400 | 4,9× |
| 2017 | € 188.528 | +0,8% | € 38.000 | 5,0× |
| 2016 | € 186.967 | +7,2% | € 36.000 | 5,2× |
| 2015 | € 174.397 | +1,5% | € 35.600 | 4,9× |
| 2014 | € 171.785 | +1,8% | € 35.400 | 4,9× |
| 2013 | € 168.759 | -1,0% | € 34.200 | 4,9× |
| 2012 | € 170.511 | -5,1% | € 33.900 | 5,0× |
| 2011 | € 179.743 | -8,5% | € 33.800 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hoogeveen
Wat kost een huis in Hoogeveen?
Een bestaande koopwoning in Hoogeveen kostte in 2025 gemiddeld € 365.219, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hoogeveen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,0% ten opzichte van 2024 en met +56,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hoogeveen?
Een gemiddelde woning in Hoogeveen kost 6,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hoogeveen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 113 minuten
- Naar Rotterdam: 148 minuten
- Naar Den Haag: 139 minuten
- Naar Utrecht: 102 minuten
- Naar Eindhoven: 143 minuten
- Naar Groningen: 54 minuten
Zonder file, van het midden van Hoogeveen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hoogeveen betalen gemiddeld € 246 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hoogeveen 82 nieuwe woningen opgeleverd: 3,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 164 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 217 | 140 | 127 | 76 | 82 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hoogeveen
Hoogeveen heeft 47 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bentinckspark | 695 | € 329.000 | 79% | boven gemiddeld | +11,9 m |
| Centrum | 1.425 | € 238.000 | 38% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Elim Kern | 1.540 | € 266.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +11,7 m |
| Erflanden | 3.545 | € 419.000 | 93% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Fluitenberg kern | 500 | € 432.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +11,0 m |
| Grittenhof | 840 | € 99.000 | 0% | ruim boven gemiddeld | +10,1 m |
| Hollandscheveld kern | 3.660 | € 310.000 | 67% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Industriegebied Buitenvaart | 265 | € 521.000 | 94% | gemiddeld | +12,0 m |
| Industriegebied Noord A | 95 | € 312.000 | 63% | gemiddeld | +11,7 m |
| Industriegebied Noord B | 130 | € 388.000 | 77% | gemiddeld | +12,2 m |
| Kattouw | 1.140 | € 247.000 | 52% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Kinholt | 870 | € 475.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Krakeel | 5.055 | € 232.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +12,3 m |
| Nieuweroord kern | 500 | € 334.000 | 85% | gemiddeld | +14,6 m |
| Nieuwlande kern | 1.345 | € 328.000 | 87% | onder gemiddeld | +11,8 m |
| Noord | 1.530 | € 274.000 | 54% | gemiddeld | +10,8 m |
| Noordscheschut kern | 1.615 | € 321.000 | 79% | gemiddeld | +12,4 m |
| Oost | 2.710 | € 217.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +12,1 m |
| Pesse kern | 1.150 | € 336.000 | 72% | gemiddeld | +13,0 m |
| Schoonvelde-Oost | 1.330 | € 217.000 | 32% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| Schoonvelde-West | 1.720 | € 266.000 | 82% | gemiddeld | +10,0 m |
| Schutlanden-Oost | 975 | € 295.000 | 58% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Schutlanden-West | 1.365 | € 264.000 | 75% | gemiddeld | +10,8 m |
| Steenbergerweiden | 960 | € 312.000 | 77% | boven gemiddeld | +9,5 m |
| Stuifzand kern | 370 | € 367.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +12,8 m |
| Tiendeveen kern | 375 | € 314.000 | 69% | gemiddeld | +14,4 m |
| Trasselt | 1.650 | € 391.000 | 98% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Venesluis | 1.835 | € 252.000 | 41% | gemiddeld | +12,0 m |
| Verspreide huizen Alteveer | 180 | € 498.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Verspreide huizen Elim-Noord | 190 | € 480.000 | 90% | gemiddeld | +12,1 m |
| Verspreide huizen Elim-Zuid | 635 | € 437.000 | 92% | onder gemiddeld | +11,1 m |
| Verspreide huizen Fluitenberg | 105 | € 561.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Verspreide huizen Hollandscheveld-Oost | 620 | € 371.000 | 87% | gemiddeld | +12,6 m |
| Verspreide huizen Hollandscheveld-West | 280 | € 442.000 | 81% | gemiddeld | +11,1 m |
| Verspreide huizen Nieuweroord | 480 | € 472.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +14,1 m |
| Verspreide huizen Nieuwlande | 90 | € 503.000 | 91% | onder gemiddeld | +11,9 m |
| Verspreide huizen Nijstad | 70 | € 734.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +7,2 m |
| Verspreide huizen Noordscheschut | 520 | € 436.000 | 90% | boven gemiddeld | +12,8 m |
| Verspreide huizen Pesse-Oost | 460 | € 363.000 | 82% | gemiddeld | +13,3 m |
| Verspreide huizen Pesse-West | 95 | € 531.000 | 88% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Verspreide huizen Pesse-Zuid | 240 | € 478.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +12,8 m |
| Verspreide huizen Stuifzand | 330 | € 428.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +12,5 m |
| Verspreide huizen Tiendeveen | 290 | € 455.000 | 86% | boven gemiddeld | +14,5 m |
| West | 2.050 | € 265.000 | 44% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Wolfsbos | 4.255 | € 216.000 | 55% | onder gemiddeld | +11,9 m |
| Zuid | 6.195 | € 218.000 | 49% | onder gemiddeld | +11,9 m |
| Zuideropgaande Nieuw Moscou | 635 | € 398.000 | 87% | gemiddeld | +10,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hoogeveen 12,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Coevorden – € 397.804
- Meppel – € 383.606
- Assen – € 376.755
- Emmen – € 351.871
