Huizenprijzen in Assen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Assen, provincie Drenthe.
Assen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Assen gemiddeld € 376.755. Dat is +4,2% ten opzichte van 2024 en 21,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Assen op plaats 302 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Assen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Drenthe 1.682 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 376.755
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 6,2×
Verkopen Q3 2026
1.682
In provincie Drenthe
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Assen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Drenthe; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 376.755 | +4,2% | € 55.600 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 361.465 | +8,2% | € 53.600 | 6,7× |
| 2023 | € 334.100 | +1,2% | € 50.800 | 6,6× |
| 2022 | € 330.027 | +9,6% | € 46.100 | 7,2× |
| 2021 | € 301.082 | +20,2% | € 44.100 | 6,8× |
| 2020 | € 250.572 | +9,6% | € 42.200 | 5,9× |
| 2019 | € 228.658 | +7,0% | € 40.900 | 5,6× |
| 2018 | € 213.612 | +7,3% | € 39.200 | 5,4× |
| 2017 | € 199.135 | +4,3% | € 38.100 | 5,2× |
| 2016 | € 190.911 | +3,8% | € 37.600 | 5,1× |
| 2015 | € 183.838 | +4,8% | € 36.300 | 5,1× |
| 2014 | € 175.497 | +2,0% | € 36.300 | 4,8× |
| 2013 | € 172.090 | -5,7% | € 34.700 | 5,0× |
| 2012 | € 182.530 | -0,3% | € 34.400 | 5,3× |
| 2011 | € 182.993 | -1,7% | € 34.400 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Assen
Wat kost een huis in Assen?
Een bestaande koopwoning in Assen kostte in 2025 gemiddeld € 376.755, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Assen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,2% ten opzichte van 2024 en met +50,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Assen?
Een gemiddelde woning in Assen kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Assen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 137 minuten
- Naar Rotterdam: 174 minuten
- Naar Den Haag: 170 minuten
- Naar Utrecht: 128 minuten
- Naar Eindhoven: 162 minuten
- Naar Groningen: 29 minuten
Zonder file, van het midden van Assen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Assen betalen gemiddeld € 239 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Assen 308 nieuwe woningen opgeleverd: 9,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 141 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 369 | 171 | 131 | 143 | 308 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Assen
Assen heeft 91 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Anreep/Schieven | 50 | € 386.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Baggelhuizen Midden | 1.645 | € 261.000 | 82% | gemiddeld | +11,7 m |
| Baggelhuizen Noord | 725 | € 218.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +12,4 m |
| Baggelhuizen Zuid | 1.145 | € 339.000 | 83% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Bedrijventerrein Marsdijk Oost | 180 | € 364.000 | 85% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Bedrijventerrein Marsdijk West | 160 | € 341.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| Bedrijventerrein Oost | 50 | € 279.000 | 59% | gemiddeld | +9,9 m |
| Bedrijventerrein West | 150 | – | – | boven gemiddeld | +10,5 m |
| Bomenbuurt | 525 | € 356.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| Brinkkwartier | 420 | € 180.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Buitengebied Schieven | 70 | € 385.000 | 61% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Buitengebied Ubbena Oost | 65 | € 450.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +9,8 m |
| Buitengebied Witten | 105 | € 487.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Componistenbuurt Oost | 2.225 | € 246.000 | 42% | onder gemiddeld | +11,2 m |
| Componistenbuurt West | 670 | € 348.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Cultureelkwartier | 390 | € 317.000 | 47% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| De Beemden | 800 | € 299.000 | 55% | onder gemiddeld | +10,4 m |
| De Breeën | 920 | € 367.000 | 86% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| De Dorpen | 1.155 | € 208.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| De Dreven | 1.090 | € 296.000 | 73% | gemiddeld | +10,7 m |
| De Esch | 675 | € 367.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +10,2 m |
| De Goorns | 690 | € 264.000 | 58% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| De Hamels | 535 | € 439.000 | 100% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| De Hertenkamp | 605 | € 383.000 | 64% | ruim boven gemiddeld | +10,7 m |
| De Heugten | 1.195 | € 258.000 | 62% | onder gemiddeld | +12,0 m |
| De Hoven | 850 | € 380.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| De Hullen | 965 | € 324.000 | 96% | gemiddeld | +9,4 m |
| De Kampen/De Essen | 1.505 | € 271.000 | 63% | gemiddeld | +12,0 m |
| De Kleuven | 1.055 | € 273.000 | 77% | gemiddeld | +9,9 m |
| De Landen/De Akkers | 2.180 | € 233.000 | 62% | onder gemiddeld | +11,6 m |
| De Lariks Oost | 1.340 | € 194.000 | 30% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| De Lariks West | 1.200 | € 227.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +11,6 m |
| De Maten | 835 | – | – | boven gemiddeld | +10,5 m |
| De Messchen | 820 | € 417.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +8,5 m |
| De Stoepen | 2.140 | € 364.000 | 98% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| De Velden/De Stukken | 1.675 | € 250.000 | 76% | onder gemiddeld | +12,0 m |
| De Venen/De Wallen | 965 | € 254.000 | 67% | gemiddeld | +11,5 m |
| De Zoom | 80 | – | – | ruim boven gemiddeld | +13,3 m |
| Dichtershof | 665 | € 288.000 | 38% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Galgenveld | 900 | € 216.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | +10,2 m |
| GGZ-terrein | 330 | – | 0% | ruim boven gemiddeld | +9,6 m |
| Graswijkbuurt | 85 | € 554.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +12,1 m |
| Groene Dijk | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +12,1 m |
| Havenkanaal Zuidzijde | 160 | – | – | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Houtlaan | 340 | € 702.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +11,6 m |
| Kloosterakker | 500 | € 475.000 | 77% | boven gemiddeld | +12,1 m |
| Kloosterbos | 1.400 | € 405.000 | 74% | gemiddeld | +11,8 m |
| Kloostergaarde | 430 | € 312.000 | 58% | onder gemiddeld | +12,0 m |
| Kloosterhage | 915 | € 415.000 | 95% | gemiddeld | +11,8 m |
| Kloosterhaven | 350 | € 504.000 | 93% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| Kloosterhout | 1.095 | € 593.000 | 96% | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Kloosterhoven | 1.195 | € 307.000 | 50% | onder gemiddeld | +12,0 m |
| Kloosterkade | 550 | € 441.000 | 99% | boven gemiddeld | +12,3 m |
| Kloosterlanen | 815 | € 547.000 | 100% | boven gemiddeld | +12,1 m |
| Kloosterstede | 1.010 | € 349.000 | 69% | onder gemiddeld | +11,9 m |
| Kloostertuinen | 870 | € 328.000 | 91% | gemiddeld | +12,1 m |
| Kloosterveste | 900 | € 309.000 | 53% | onder gemiddeld | +12,3 m |
| Koopmanskwartier | 1.545 | € 186.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Landgoed Lariks | 740 | € 298.000 | 56% | onder gemiddeld | +11,1 m |
| Lauwers | 285 | – | – | ruim onder gemiddeld | +12,9 m |
| Loon | 240 | € 514.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Luchiesland Noord | 730 | € 192.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +11,4 m |
| Luchiesland Zuid | 950 | € 204.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +11,3 m |
| Messchenveld | 140 | € 366.000 | 92% | onder gemiddeld | +10,5 m |
| Oranjebuurt | 920 | € 266.000 | 41% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| Oude Gasfabriek | 235 | € 376.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +11,1 m |
| Oude Molenbuurt | 1.800 | € 245.000 | 36% | onder gemiddeld | +10,7 m |
| Overcingel | 630 | € 360.000 | 54% | boven gemiddeld | +10,1 m |
| Park Diepstroeten | 1.065 | € 464.000 | 80% | gemiddeld | +10,9 m |
| Peelerpark | 55 | – | – | onder gemiddeld | +12,1 m |
| Pittelo Midden | 1.715 | € 213.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +11,7 m |
| Pittelo Noord | 1.490 | € 240.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +11,7 m |
| Pittelo Zuid | 400 | € 343.000 | 99% | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Planetenbuurt | 865 | € 347.000 | 99% | boven gemiddeld | +12,3 m |
| Schildersbuurt | 1.170 | € 287.000 | 52% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| Sluisdennen | 340 | € 346.000 | 53% | ruim boven gemiddeld | +10,6 m |
| Sterrenbeeldenbuurt | 610 | € 476.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +12,7 m |
| Ter Aard | 80 | € 468.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +12,3 m |
| Ubbena | 95 | € 441.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Uitbreidingsgebied Kloosterveen | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Vanboeijen | 230 | – | 0% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Veningerland | 1.850 | € 236.000 | 44% | gemiddeld | +11,2 m |
| Vredeveld Noord | 1.860 | € 235.000 | 54% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| Vredeveld Zuid | 2.230 | € 254.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Vreebergen/Amelterhout | 470 | € 452.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Westerpark | 550 | € 452.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +11,0 m |
| Witten | 70 | € 515.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +13,2 m |
| Zeijerveld | 95 | € 497.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| Zuid Molukse Buurt | 430 | € 212.000 | 7% | ruim onder gemiddeld | +11,7 m |
| Zuiderpark | 355 | € 394.000 | 57% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Zwarte Water | 1.270 | € 230.000 | 42% | onder gemiddeld | +10,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Assen 11,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Drenthe met een vergelijkbare prijs
- Midden-Drenthe – € 446.129
- Borger-Odoorn – € 445.770
- Coevorden – € 397.804
- Meppel – € 383.606
- Hoogeveen – € 365.219
- Emmen – € 351.871
