Huizenprijzen in Oldenzaal
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Oldenzaal, provincie Overijssel.
Oldenzaal in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Oldenzaal gemiddeld € 434.886. Dat is +9,9% ten opzichte van 2024 en 9,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Oldenzaal op plaats 235 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Oldenzaal (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 434.886
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,1×
Met landelijk inkomen: 7,1×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Oldenzaal zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 434.886 | +9,9% | € 61.300 (voorlopig) | 7,1× |
| 2024 | € 395.790 | +12,3% | € 58.800 | 6,7× |
| 2023 | € 352.349 | -6,3% | € 57.100 | 6,2× |
| 2022 | € 376.000 | +15,6% | € 50.700 | 7,4× |
| 2021 | € 325.273 | +11,7% | € 47.800 | 6,8× |
| 2020 | € 291.320 | +6,1% | € 46.300 | 6,3× |
| 2019 | € 274.515 | +6,6% | € 46.700 | 5,9× |
| 2018 | € 257.515 | +5,6% | € 42.700 | 6,0× |
| 2017 | € 243.961 | +10,5% | € 41.300 | 5,9× |
| 2016 | € 220.721 | +0,8% | € 40.200 | 5,5× |
| 2015 | € 218.998 | +1,6% | € 38.800 | 5,6× |
| 2014 | € 215.446 | +3,5% | € 39.300 | 5,5× |
| 2013 | € 208.080 | -9,0% | € 36.700 | 5,7× |
| 2012 | € 228.743 | -4,9% | € 37.100 | 6,2× |
| 2011 | € 240.597 | +9,1% | € 36.900 | 6,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Oldenzaal
Wat kost een huis in Oldenzaal?
Een bestaande koopwoning in Oldenzaal kostte in 2025 gemiddeld € 434.886, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Oldenzaal gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,9% ten opzichte van 2024 en met +49,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Oldenzaal?
Een gemiddelde woning in Oldenzaal kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Oldenzaal
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 114 minuten
- Naar Rotterdam: 148 minuten
- Naar Den Haag: 139 minuten
- Naar Utrecht: 103 minuten
- Naar Eindhoven: 123 minuten
- Naar Groningen: 103 minuten
Zonder file, van het midden van Oldenzaal naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Oldenzaal betalen gemiddeld € 254 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Oldenzaal 83 nieuwe woningen opgeleverd: 5,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 130 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 55 | 92 | 95 | 87 | 83 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Oldenzaal
Oldenzaal heeft 14 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bekspring | 155 | € 545.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +52,1 m |
| Binnenstad | 2.585 | € 301.000 | 29% | gemiddeld | +46,8 m |
| De Essen | 4.450 | € 366.000 | 83% | gemiddeld | +39,8 m |
| De Graven Es | 5.260 | € 459.000 | 86% | boven gemiddeld | +30,2 m |
| De Meijbree | 1.085 | € 393.000 | 70% | boven gemiddeld | +52,3 m |
| De Thij | 5.895 | € 309.000 | 68% | onder gemiddeld | +31,0 m |
| Eekte-Hazewinkel | 200 | € 430.000 | 71% | gemiddeld | +37,6 m |
| Glinde-Hooiland | 3.650 | € 329.000 | 47% | onder gemiddeld | +39,3 m |
| Haerbroek-Scholtenhoek | 1.775 | € 512.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +55,2 m |
| Hanzepoort | 55 | € 554.000 | 91% | boven gemiddeld | +37,1 m |
| Het Hulsbeek | 365 | € 419.000 | 56% | boven gemiddeld | +28,2 m |
| Het Inslag-De Kleies | 2.485 | € 340.000 | 49% | gemiddeld | +43,1 m |
| Jufferbeek | 95 | € 589.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +33,2 m |
| Zuid-Berghuizen | 3.965 | € 308.000 | 54% | onder gemiddeld | +47,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Oldenzaal 36,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Haaksbergen – € 448.539
- Deventer – € 447.838
- Hof van Twente – € 432.647
- Rijssen-Holten – € 430.244
- Losser – € 426.440
- Twenterand – € 420.039
