Huizenmarktradar

Huizenprijzen in Twenterand

Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Twenterand, provincie Overijssel.

Twenterand in het kort

In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Twenterand gemiddeld € 420.039. Dat is +15,8% ten opzichte van 2024 en 12,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.

Daarmee staat Twenterand op plaats 259 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.

Een gemiddelde woning kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Twenterand (2025); landelijk is dat 7,9×.

In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.

Kerncijfers

Gemiddelde verkoopprijs 2025

€ 420.039

Nederland: € 479.527

Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025

€ 62.600

Nederland: € 60.900

Prijs ÷ inkomen 2025

6,7×

Met landelijk inkomen: 6,9×

Verkopen Q3 2026

3.871

In provincie Overijssel

Gemiddelde verkoopprijs per jaar

Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens

Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Twenterand zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.

Verkochte woningen per kwartaal

Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.

Cijfers per jaar

JaarGemiddelde verkoopprijsVeranderingBesteedbaar inkomenPrijs ÷ inkomen
2025€ 420.039+15,8%€ 62.600 (voorlopig)6,7×
2024€ 362.592+7,2%€ 60.4006,0×
2023€ 338.159-2,9%€ 60.1005,6×
2022€ 348.114+12,4%€ 51.6006,7×
2021€ 309.662+13,4%€ 48.8006,3×
2020€ 273.030+9,7%€ 47.0005,8×
2019€ 248.957+4,7%€ 45.9005,4×
2018€ 237.752+7,6%€ 43.1005,5×
2017€ 221.020+9,7%€ 41.9005,3×
2016€ 201.440+3,0%€ 40.7004,9×
2015€ 195.482+4,3%€ 38.8005,0×
2014€ 187.335-5,7%€ 38.8004,8×
2013€ 198.645+1,1%€ 37.1005,4×
2012€ 196.497-5,0%€ 37.1005,3×
2011€ 206.908-1,3%€ 37.3005,5×

Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.

Veelgestelde vragen over Twenterand

Wat kost een huis in Twenterand?

Een bestaande koopwoning in Twenterand kostte in 2025 gemiddeld € 420.039, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.

Zijn de huizenprijzen in Twenterand gestegen?

De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,8% ten opzichte van 2024 en met +53,8% ten opzichte van 2020.

Hoe betaalbaar zijn woningen in Twenterand?

Een gemiddelde woning in Twenterand kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.

Wonen in Twenterand

Reistijd met de auto

Zonder file, van het midden van Twenterand naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.

Woonlasten naast de hypotheek

Eigenaren in Twenterand betalen gemiddeld € 267 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?

Nieuwbouw

In 2024 werden in Twenterand 102 nieuwe woningen opgeleverd: 7,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 144 nieuwe woningen.

Jaar20202021202220232024
Nieuwe woningen547986163102

Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).

Buurten in Twenterand

Twenterand heeft 27 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.

Buurtschap LindeBuurtschap MageleBuurtschap MeerDen HamGeerdijk-OostGeerdijk-WestVerspr.h. Vriezenveen ten W. van kanaalVerspr.h. Vriezenveen West IndustrieterrVerspr.h. Westerhaar-Vriezenveensewijk-OVerspr.h. Westerhaar-Vriezenveensewijk-WVerspreide huizen De PollenVerspreide huizen De WesterhoeveVerspreide huizen ten oosten van kanaalVerspreide huizen Vriezenveen-NoordVerspreide huizen Vriezenveen-ZuidVerspreide huizen Vroomshoop-OostVriezenveen ElzenhoekVriezenveen Oosteinde en SlotVriezenveen WesteindeVriezenveen-CentrumVriezenveen-MiddenVriezenveensewijkVroomshoop IndustrietereinVroomshoop-OostVroomshoop-WestWesterhaar-OostWesterhaar-West
Hoe donkerder, hoe beter de leefbaarheid volgens de Leefbaarometer, vergeleken met alle buurten in Nederland.
BuurtInwonersGem. WOZ-waardeKoopwoningenLeefbaarheidHoogte (NAP)
Buurtschap Linde485€ 461.00076%gemiddeld+7,3 m
Buurtschap Magele1.310€ 464.00086%boven gemiddeld+7,5 m
Buurtschap Meer400€ 490.00078%gemiddeld+6,4 m
Den Ham3.910€ 368.00074%gemiddeld+7,1 m
Geerdijk-Oost360€ 428.00091%ruim boven gemiddeld+8,1 m
Geerdijk-West605€ 494.00087%boven gemiddeld+7,4 m
Verspr.h. Vriezenveen ten W. van kanaal870€ 361.00068%gemiddeld+9,0 m
Verspr.h. Vriezenveen West Industrieterr95€ 340.00068%boven gemiddeld+9,9 m
Verspr.h. Westerhaar-Vriezenveensewijk-O370€ 469.00072%gemiddeld+14,1 m
Verspr.h. Westerhaar-Vriezenveensewijk-W95€ 570.00094%boven gemiddeld+9,0 m
Verspreide huizen De Pollen555€ 454.00081%gemiddeld+10,9 m
Verspreide huizen De Westerhoeve150€ 528.00089%boven gemiddeld+8,5 m
Verspreide huizen ten oosten van kanaal220€ 402.00090%boven gemiddeld+9,5 m
Verspreide huizen Vriezenveen-Noord175€ 492.00081%gemiddeld+10,0 m
Verspreide huizen Vriezenveen-Zuid185€ 506.00061%boven gemiddeld+9,7 m
Verspreide huizen Vroomshoop-Oost325€ 470.00085%gemiddeld+8,7 m
Vriezenveen Elzenhoek2.685€ 327.00072%onder gemiddeld+9,8 m
Vriezenveen Oosteinde en Slot1.060€ 406.00071%gemiddeld+10,2 m
Vriezenveen Westeinde1.150€ 423.00081%boven gemiddeld+9,8 m
Vriezenveen-Centrum2.780€ 314.00042%onder gemiddeld+9,8 m
Vriezenveen-Midden3.960€ 376.00078%gemiddeld+9,8 m
Vriezenveensewijk1.715€ 319.00051%ruim onder gemiddeld+10,9 m
Vroomshoop Industrieterein100€ 399.00088%onder gemiddeld+8,5 m
Vroomshoop-Oost2.710€ 320.00070%gemiddeld+8,8 m
Vroomshoop-West5.410€ 298.00060%ruim onder gemiddeld+8,3 m
Westerhaar-Oost240€ 506.00091%boven gemiddeld+13,0 m
Westerhaar-West2.195€ 288.00048%ruim onder gemiddeld+11,3 m

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Twenterand 9,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.

Verder kijken

Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs