Huizenprijzen in Hof van Twente
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hof van Twente, provincie Overijssel.
Hof van Twente in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hof van Twente gemiddeld € 432.647. Dat is -0,4% ten opzichte van 2024 en 9,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hof van Twente op plaats 237 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hof van Twente (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 432.647
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 7,1×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hof van Twente zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 432.647 | -0,4% | € 65.800 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 434.320 | +9,6% | € 63.100 | 6,9× |
| 2023 | € 396.306 | +3,4% | € 60.800 | 6,5× |
| 2022 | € 383.248 | +8,0% | € 55.100 | 7,0× |
| 2021 | € 354.722 | +18,5% | € 51.700 | 6,9× |
| 2020 | € 299.266 | +9,0% | € 50.300 | 5,9× |
| 2019 | € 274.670 | +7,8% | € 50.000 | 5,5× |
| 2018 | € 254.847 | +2,0% | € 47.000 | 5,4× |
| 2017 | € 249.795 | +7,7% | € 45.800 | 5,5× |
| 2016 | € 231.967 | +2,7% | € 44.300 | 5,2× |
| 2015 | € 225.881 | +2,6% | € 41.900 | 5,4× |
| 2014 | € 220.257 | +12,1% | € 43.200 | 5,1× |
| 2013 | € 196.506 | -15,0% | € 40.900 | 4,8× |
| 2012 | € 231.097 | -7,6% | € 40.500 | 5,7× |
| 2011 | € 250.112 | +7,5% | € 40.600 | 6,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hof van Twente
Wat kost een huis in Hof van Twente?
Een bestaande koopwoning in Hof van Twente kostte in 2025 gemiddeld € 432.647, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hof van Twente gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met -0,4% ten opzichte van 2024 en met +44,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hof van Twente?
Een gemiddelde woning in Hof van Twente kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hof van Twente
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 103 minuten
- Naar Rotterdam: 137 minuten
- Naar Den Haag: 128 minuten
- Naar Utrecht: 91 minuten
- Naar Eindhoven: 115 minuten
- Naar Groningen: 107 minuten
Zonder file, van het midden van Hof van Twente naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hof van Twente betalen gemiddeld € 278 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hof van Twente 103 nieuwe woningen opgeleverd: 6,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 108 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 44 | 62 | 74 | 126 | 103 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hof van Twente
Hof van Twente heeft 44 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Kip | 615 | € 342.000 | 55% | ruim boven gemiddeld | +20,4 m |
| Bentelo kern | 895 | € 398.000 | 73% | gemiddeld | +16,4 m |
| Bungalow-wijk | 525 | – | 53% | gemiddeld | +11,4 m |
| Centrum-Goor | 3.195 | € 270.000 | 54% | onder gemiddeld | +11,8 m |
| De Meene | 250 | € 277.000 | 61% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| De Whee I | 1.270 | € 255.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| De Whee II-Noord | 940 | € 309.000 | 66% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| De Whee II-Zuid | 1.865 | € 311.000 | 80% | onder gemiddeld | +11,8 m |
| Delden-Centrum | 480 | € 346.000 | 46% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Diepenheim-Noord | 1.240 | € 349.000 | 69% | gemiddeld | +12,4 m |
| Diepenheim-Zuid | 510 | € 354.000 | 73% | boven gemiddeld | +12,3 m |
| Dr. Schaepmanbuurt | 610 | € 289.000 | 70% | gemiddeld | +11,8 m |
| Gijmink | 1.350 | € 294.000 | 53% | onder gemiddeld | +12,3 m |
| Greekerinckskamp | 180 | € 794.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +15,6 m |
| Heeckeren | 960 | € 369.000 | 81% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Hengevelde | 1.710 | € 393.000 | 70% | boven gemiddeld | +15,3 m |
| Hooijerinkses | 450 | € 388.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +17,9 m |
| Industrieterrein-Delden | 110 | € 531.000 | 87% | gemiddeld | +17,0 m |
| Kerspel | 950 | € 414.000 | 93% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Markelo | 3.780 | € 370.000 | 71% | gemiddeld | +18,4 m |
| Oud Zuiderhagen | 105 | € 630.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +17,6 m |
| Rupertserf | 615 | € 373.000 | 67% | gemiddeld | +18,7 m |
| Schoppenstee | 560 | € 287.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +20,3 m |
| Sint Annabrink | 745 | € 323.000 | 62% | boven gemiddeld | +19,6 m |
| Verspreide huizen Azelo | 245 | € 504.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +13,9 m |
| Verspreide huizen Bentelo | 895 | € 464.000 | 72% | boven gemiddeld | +16,9 m |
| Verspreide huizen Deldenerbroek | 405 | € 537.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| Verspreide huizen Deldeneresch | 115 | € 587.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +16,4 m |
| Verspreide huizen Deldeneresch | 190 | € 432.000 | 43% | ruim boven gemiddeld | +16,2 m |
| Verspreide huizen Elsen | 445 | € 549.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +15,2 m |
| Verspreide huizen Elsenerbroek | 150 | € 539.000 | 80% | boven gemiddeld | +10,3 m |
| Verspreide huizen Hengevelde | 595 | € 461.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +14,6 m |
| Verspreide huizen Herike | 375 | € 549.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +16,3 m |
| Verspreide huizen Kerspel en Goor | 220 | € 437.000 | 38% | ruim boven gemiddeld | +12,3 m |
| Verspreide huizen Kerspel en Schipbeek | 635 | € 494.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +12,8 m |
| Verspreide huizen Markelerbroek | 420 | € 515.000 | 81% | boven gemiddeld | +11,7 m |
| Verspreide huizen Markelo | 1.145 | € 479.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +16,9 m |
| Verspreide huizen Markvelde | 280 | € 452.000 | 77% | boven gemiddeld | +15,3 m |
| Verspreide huizen Stokkum | 920 | € 483.000 | 82% | boven gemiddeld | +13,3 m |
| Verspreide huizen Wiene | 460 | € 494.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Verspreide huizen Zeldam | 460 | € 500.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +10,7 m |
| Vogelweiden | 915 | € 380.000 | 63% | boven gemiddeld | +15,6 m |
| Vossenbrink en De Braak | 2.485 | € 432.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +17,4 m |
| Waterhoek | 275 | € 556.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +11,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hof van Twente 14,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Haaksbergen – € 448.539
- Deventer – € 447.838
- Oldenzaal – € 434.886
- Rijssen-Holten – € 430.244
- Losser – € 426.440
- Twenterand – € 420.039
