Huizenprijzen in Hengelo (O.)
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hengelo (O.), provincie Overijssel.
Hengelo (O.) in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hengelo (O.) gemiddeld € 378.471. Dat is +8,6% ten opzichte van 2024 en 21,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hengelo (O.) op plaats 301 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hengelo (O.) (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 378.471
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 6,2×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hengelo (O.) zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 378.471 | +8,6% | € 55.700 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 348.616 | +7,7% | € 53.400 | 6,5× |
| 2023 | € 323.659 | -0,2% | € 51.100 | 6,3× |
| 2022 | € 324.423 | +12,2% | € 46.800 | 6,9× |
| 2021 | € 289.151 | +16,1% | € 44.600 | 6,5× |
| 2020 | € 249.108 | +6,7% | € 42.700 | 5,8× |
| 2019 | € 233.423 | +7,7% | € 41.400 | 5,6× |
| 2018 | € 216.818 | +7,4% | € 39.100 | 5,5× |
| 2017 | € 201.845 | +7,3% | € 38.300 | 5,3× |
| 2016 | € 188.084 | +7,3% | € 37.300 | 5,0× |
| 2015 | € 175.274 | +1,5% | € 36.000 | 4,9× |
| 2014 | € 172.654 | +0,6% | € 36.000 | 4,8× |
| 2013 | € 171.640 | -5,1% | € 34.500 | 5,0× |
| 2012 | € 180.823 | -8,1% | € 34.400 | 5,3× |
| 2011 | € 196.713 | +2,5% | € 34.000 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hengelo (O.)
Wat kost een huis in Hengelo (O.)?
Een bestaande koopwoning in Hengelo (O.) kostte in 2025 gemiddeld € 378.471, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hengelo (O.) gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,6% ten opzichte van 2024 en met +51,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hengelo (O.)?
Een gemiddelde woning in Hengelo (O.) kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hengelo (O.)
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 109 minuten
- Naar Rotterdam: 143 minuten
- Naar Den Haag: 135 minuten
- Naar Utrecht: 98 minuten
- Naar Eindhoven: 127 minuten
- Naar Groningen: 102 minuten
Zonder file, van het midden van Hengelo (O.) naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hengelo (O.) betalen gemiddeld € 259 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hengelo (O.) 313 nieuwe woningen opgeleverd: 7,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 624 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 141 | 343 | 227 | 410 | 313 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hengelo (O.)
Hengelo (O.) heeft 53 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Wilbert | 2.940 | € 300.000 | 55% | boven gemiddeld | +17,1 m |
| Anninks-/Nijhofshoek | 2.095 | € 314.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +20,2 m |
| Bartelinkshoek | 1.180 | € 289.000 | 79% | gemiddeld | +22,1 m |
| Beckum (kern) | 490 | € 433.000 | 77% | gemiddeld | +21,0 m |
| Bedrijvenpark Westermaat Zuidoost | 495 | – | – | ruim boven gemiddeld | +15,5 m |
| Bedrijventerrein Timmersveld | 75 | € 465.000 | 79% | gemiddeld | +18,3 m |
| Bedrijventerrein Twentekanaal Noord II | 55 | € 559.000 | 81% | onder gemiddeld | +19,3 m |
| Bedrijventerrein Twentekanaal Zuid I | 55 | € 345.000 | 69% | gemiddeld | +19,5 m |
| Bedrijventerrein Westermaat Zuidwest | 120 | € 366.000 | 62% | gemiddeld | +15,5 m |
| Berflo Es Noord | 3.585 | € 251.000 | 44% | onder gemiddeld | +18,7 m |
| Berflo Es Zuid | 1.455 | € 265.000 | 51% | gemiddeld | +19,1 m |
| Binnenstad Centrum | 1.250 | € 233.000 | 22% | onder gemiddeld | +18,0 m |
| Binnenstad Oost | 1.155 | € 371.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +18,5 m |
| Binnenstad West | 910 | € 249.000 | 38% | boven gemiddeld | +17,6 m |
| Bovenhoek | 2.105 | € 331.000 | 70% | onder gemiddeld | +22,4 m |
| Bruninkshoek | 1.095 | € 319.000 | 83% | gemiddeld | +21,9 m |
| Dalmeden | 1.185 | € 787.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +16,0 m |
| De Noork | 2.135 | € 227.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +19,6 m |
| Elsbeek | 2.145 | € 344.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +18,9 m |
| Groot Driene Noord | 3.380 | € 191.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +21,3 m |
| Groot Driene Zuid | 2.490 | € 386.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +21,5 m |
| Hengelose Es Noord | 4.625 | € 297.000 | 46% | gemiddeld | +16,7 m |
| Het Broek | 2.780 | € 483.000 | 80% | boven gemiddeld | +17,8 m |
| Klein Driene | 1.555 | € 213.000 | 6% | ruim onder gemiddeld | +20,6 m |
| Middelhoek | 1.540 | € 347.000 | 77% | gemiddeld | +19,9 m |
| Molendijkhoek | 1.650 | € 336.000 | 69% | onder gemiddeld | +21,8 m |
| Nijverheid | 4.160 | € 308.000 | 48% | gemiddeld | +16,7 m |
| Noord | 4.265 | € 263.000 | 46% | onder gemiddeld | +19,4 m |
| Oosterveld | 70 | € 609.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +23,5 m |
| Roershoek | 2.370 | € 412.000 | 85% | boven gemiddeld | +18,4 m |
| Schothorsthoek | 675 | € 506.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +19,7 m |
| Sogtoenhoek | 1.455 | € 251.000 | 54% | onder gemiddeld | +21,6 m |
| Stadspark Weusthag Zuid | 125 | € 575.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +16,0 m |
| Tichelwerk | 3.400 | € 275.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +17,7 m |
| Tijertshoek | 1.120 | € 249.000 | 66% | onder gemiddeld | +20,3 m |
| Tuindorp 't Lansink | 1.975 | € 338.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +17,5 m |
| Tuindorp Zuid | 2.905 | € 260.000 | 56% | gemiddeld | +17,7 m |
| Veldwijk Noord | 1.365 | € 249.000 | 31% | onder gemiddeld | +20,4 m |
| Veldwijk Zuid | 1.000 | € 270.000 | 31% | onder gemiddeld | +21,5 m |
| Verspreide huizen Beckum | 455 | € 622.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +20,4 m |
| Verspreide huizen Driene | 275 | € 780.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +22,7 m |
| Verspreide huizen Oele | 265 | € 633.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +18,4 m |
| Verspreide huizen Slangenbeek | 65 | € 797.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +15,5 m |
| Verspreide huizen Twekkelo | 220 | € 645.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +22,9 m |
| Verspreide huizen Woolde | 60 | € 581.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +14,7 m |
| Vikkerhoek | 795 | € 376.000 | 94% | boven gemiddeld | +17,0 m |
| Vossenbelt Noord | 2.090 | € 433.000 | 83% | boven gemiddeld | +16,2 m |
| Vossenbelt Zuid | 2.295 | € 369.000 | 80% | gemiddeld | +16,9 m |
| Weidedorp | 2.855 | € 290.000 | 52% | boven gemiddeld | +17,0 m |
| Weijinkshoek | 1.120 | € 299.000 | 68% | gemiddeld | +22,4 m |
| Woolde | 1.715 | € 321.000 | 69% | boven gemiddeld | +16,4 m |
| Woolder Es | 2.640 | € 363.000 | 62% | boven gemiddeld | +16,5 m |
| Zwavertshoek | 1.235 | € 294.000 | 48% | onder gemiddeld | +22,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hengelo (O.) 18,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Kampen – € 413.115
- Steenwijkerland – € 412.194
- Zwartewaterland – € 402.361
- Hardenberg – € 390.363
- Enschede – € 373.780
- Almelo – € 337.477
