Huizenprijzen in Enschede
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Enschede, provincie Overijssel.
Enschede in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Enschede gemiddeld € 373.780. Dat is +8,2% ten opzichte van 2024 en 22,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Enschede op plaats 308 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Enschede (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 373.780
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 49.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,5×
Met landelijk inkomen: 6,1×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Enschede zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 373.780 | +8,2% | € 49.700 (voorlopig) | 7,5× |
| 2024 | € 345.393 | +4,4% | € 47.700 | 7,2× |
| 2023 | € 330.955 | -0,2% | € 46.400 | 7,1× |
| 2022 | € 331.510 | +13,0% | € 41.000 | 8,1× |
| 2021 | € 293.302 | +17,2% | € 39.100 | 7,5× |
| 2020 | € 250.307 | +5,8% | € 37.400 | 6,7× |
| 2019 | € 236.580 | +8,6% | € 36.400 | 6,5× |
| 2018 | € 217.820 | +7,4% | € 33.900 | 6,4× |
| 2017 | € 202.828 | +10,9% | € 33.300 | 6,1× |
| 2016 | € 182.901 | +6,5% | € 32.600 | 5,6× |
| 2015 | € 171.755 | +4,9% | € 31.300 | 5,5× |
| 2014 | € 163.760 | +2,9% | € 31.500 | 5,2× |
| 2013 | € 159.085 | -5,7% | € 29.800 | 5,3× |
| 2012 | € 168.652 | +0,2% | € 29.800 | 5,7× |
| 2011 | € 168.291 | -5,2% | € 29.600 | 5,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Enschede
Wat kost een huis in Enschede?
Een bestaande koopwoning in Enschede kostte in 2025 gemiddeld € 373.780, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Enschede gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,2% ten opzichte van 2024 en met +49,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Enschede?
Een gemiddelde woning in Enschede kost 7,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Enschede
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 115 minuten
- Naar Rotterdam: 149 minuten
- Naar Den Haag: 140 minuten
- Naar Utrecht: 103 minuten
- Naar Eindhoven: 135 minuten
- Naar Groningen: 111 minuten
Zonder file, van het midden van Enschede naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Enschede betalen gemiddeld € 265 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Enschede 645 nieuwe woningen opgeleverd: 8,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 867 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 500 | 312 | 603 | 316 | 645 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Enschede
Enschede heeft 67 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Zwering | 2.000 | € 454.000 | 75% | gemiddeld | +31,4 m |
| Bentveld-Bultserve | 2.830 | € 284.000 | 59% | onder gemiddeld | +39,4 m |
| Boddenkamp | 1.380 | € 393.000 | 48% | gemiddeld | +37,8 m |
| Boekelerveld | 1.020 | € 412.000 | 68% | boven gemiddeld | +24,0 m |
| Bolhaar | 1.780 | € 420.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +33,4 m |
| Boswinkel-De Braker | 3.690 | € 218.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +34,6 m |
| Buurtschap Broekheurne | 1.525 | € 571.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +38,0 m |
| Buurtschap Lonneker-West | 1.970 | € 750.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +39,1 m |
| Buurtschap Twekkelo | 180 | € 570.000 | 68% | boven gemiddeld | +25,2 m |
| Buurtschap Usselo | 335 | € 551.000 | 73% | gemiddeld | +29,4 m |
| Buurtschap Zuid-Esmarke | 275 | € 571.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +45,6 m |
| City | 3.905 | € 226.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | +41,3 m |
| Cromhoffsbleek-Kotman | 1.790 | € 342.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +36,9 m |
| De Bothoven | 5.960 | € 241.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +47,5 m |
| De Laares | 2.440 | € 364.000 | 53% | onder gemiddeld | +46,4 m |
| De Leuriks | 145 | € 937.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +50,1 m |
| De Slank | 190 | € 371.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | +43,1 m |
| Deppenbroek | 4.475 | € 239.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +39,4 m |
| Dolphia | 620 | € 239.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +43,1 m |
| Dorp Boekelo | 2.755 | € 415.000 | 80% | boven gemiddeld | +25,0 m |
| Dorp Lonneker | 1.885 | € 436.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +50,1 m |
| Drienerveld-U.T. | 3.210 | € 157.000 | 7% | onder gemiddeld | +27,3 m |
| Eekmaat | 1.765 | € 226.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +40,9 m |
| Eekmaat West | 2.985 | € 377.000 | 78% | onder gemiddeld | +43,2 m |
| Eilermarke | 2.005 | € 389.000 | 76% | onder gemiddeld | +41,3 m |
| Elferink-Heuwkamp | 3.035 | € 252.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +32,5 m |
| Getfert | 4.635 | € 279.000 | 36% | onder gemiddeld | +40,3 m |
| Glanerveld | 1.170 | € 321.000 | 80% | onder gemiddeld | +40,3 m |
| Helmerhoek-Noord | 3.770 | € 353.000 | 74% | onder gemiddeld | +32,8 m |
| Helmerhoek-Zuid | 3.695 | € 308.000 | 71% | onder gemiddeld | +32,8 m |
| het Brunink | 500 | € 903.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +36,9 m |
| Hogeland-Noord | 2.995 | € 268.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +46,1 m |
| Hogeland-Zuid | 2.335 | € 335.000 | 83% | boven gemiddeld | +50,1 m |
| Horstlanden-Stadsweide | 3.400 | € 289.000 | 41% | onder gemiddeld | +36,5 m |
| Industrie- en havengebied | 180 | € 257.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +29,3 m |
| Lasonder, Zeggelt | 2.030 | € 341.000 | 51% | onder gemiddeld | +41,7 m |
| Marssteden | 60 | € 412.000 | 63% | onder gemiddeld | +27,2 m |
| Mekkelholt | 2.775 | € 248.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +39,3 m |
| Noord Esmarke | 335 | € 586.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +47,0 m |
| Oikos | 2.280 | € 343.000 | 80% | onder gemiddeld | +39,4 m |
| Park Stokhorst | 3.395 | € 320.000 | 76% | onder gemiddeld | +55,1 m |
| Pathmos | 1.960 | € 235.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +34,3 m |
| Ribbelt-Ribbelerbrink | 1.865 | € 250.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +52,2 m |
| Roombeek-Roomveldje | 4.365 | € 363.000 | 48% | gemiddeld | +41,3 m |
| Ruwenbos | 1.425 | € 453.000 | 87% | gemiddeld | +33,4 m |
| Schipholt-Glanermaten | 2.760 | € 267.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +39,4 m |
| Schreurserve | 2.385 | € 267.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +49,0 m |
| Sleutelkamp | 580 | € 370.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +51,2 m |
| Stadsveld-Noord-Bruggert | 1.695 | € 273.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +30,6 m |
| Stadsveld-Zuid | 1.845 | € 248.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +32,0 m |
| Stevenfenne | 4.595 | € 227.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +33,1 m |
| Stokhorst | 995 | € 756.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +55,9 m |
| Stroinkslanden Noord-Oost | 3.205 | € 374.000 | 80% | gemiddeld | +44,7 m |
| Stroinkslanden Noord-West | 2.395 | € 332.000 | 93% | boven gemiddeld | +40,2 m |
| Stroinkslanden-Zuid | 4.675 | € 240.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +42,2 m |
| Tubantia-Toekomst | 4.760 | € 265.000 | 64% | onder gemiddeld | +33,5 m |
| Twekkelerveld | 4.290 | € 221.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +31,2 m |
| Varvik-Diekman | 3.410 | € 329.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +43,3 m |
| Veldkamp-Getfert-West | 2.125 | € 242.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +36,4 m |
| Velve-Lindenhof | 4.760 | € 276.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +53,2 m |
| Voortman-Amelink | 1.265 | € 358.000 | 47% | gemiddeld | +48,4 m |
| Walhof-Roessingh | 2.555 | € 319.000 | 62% | gemiddeld | +35,7 m |
| Wesselerbrink Noord-Oost | 3.775 | € 207.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | +37,8 m |
| Wesselerbrink Noord-West | 4.550 | € 289.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +36,0 m |
| Wesselerbrink Zuid-Oost | 4.355 | € 255.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +37,4 m |
| Wesselerbrink Zuid-West | 2.745 | € 247.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +35,8 m |
| Wooldrik | 1.250 | € 471.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +54,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Enschede 36,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Kampen – € 413.115
- Steenwijkerland – € 412.194
- Zwartewaterland – € 402.361
- Hardenberg – € 390.363
- Hengelo (O.) – € 378.471
- Almelo – € 337.477
