Huizenprijzen in Hardenberg
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hardenberg, provincie Overijssel.
Hardenberg in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hardenberg gemiddeld € 390.363. Dat is +1,5% ten opzichte van 2024 en 18,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hardenberg op plaats 291 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hardenberg (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 390.363
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,2×
Met landelijk inkomen: 6,4×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hardenberg zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 390.363 | +1,5% | € 63.200 (voorlopig) | 6,2× |
| 2024 | € 384.458 | +10,1% | € 60.600 | 6,3× |
| 2023 | € 349.124 | -1,2% | € 58.100 | 6,0× |
| 2022 | € 353.450 | +16,6% | € 53.000 | 6,7× |
| 2021 | € 303.203 | +12,2% | € 49.900 | 6,1× |
| 2020 | € 270.151 | +8,8% | € 47.200 | 5,7× |
| 2019 | € 248.364 | +7,9% | € 46.500 | 5,3× |
| 2018 | € 230.199 | +5,5% | € 43.400 | 5,3× |
| 2017 | € 218.144 | +3,2% | € 42.400 | 5,1× |
| 2016 | € 211.334 | +9,7% | € 40.800 | 5,2× |
| 2015 | € 192.597 | -2,9% | € 39.100 | 4,9× |
| 2014 | € 198.362 | +4,1% | € 39.900 | 5,0× |
| 2013 | € 190.487 | -4,2% | € 37.600 | 5,1× |
| 2012 | € 198.829 | -4,8% | € 37.500 | 5,3× |
| 2011 | € 208.889 | +3,4% | € 37.100 | 5,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hardenberg
Wat kost een huis in Hardenberg?
Een bestaande koopwoning in Hardenberg kostte in 2025 gemiddeld € 390.363, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hardenberg gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +1,5% ten opzichte van 2024 en met +44,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hardenberg?
Een gemiddelde woning in Hardenberg kost 6,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hardenberg
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 113 minuten
- Naar Rotterdam: 148 minuten
- Naar Den Haag: 139 minuten
- Naar Utrecht: 103 minuten
- Naar Eindhoven: 137 minuten
- Naar Groningen: 71 minuten
Zonder file, van het midden van Hardenberg naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hardenberg betalen gemiddeld € 266 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hardenberg 280 nieuwe woningen opgeleverd: 10,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 356 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 358 | 240 | 398 | 237 | 280 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hardenberg
Hardenberg heeft 70 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Ane Dorp | 150 | € 437.000 | 91% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Baalder | 3.265 | € 295.000 | 77% | gemiddeld | +8,8 m |
| Baalderveld | 3.820 | € 364.000 | 85% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Balkbrug-Benedenvaart | 335 | € 476.000 | 88% | boven gemiddeld | +4,7 m |
| Balkbrug-Noord | 600 | € 381.000 | 87% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Balkbrug-Zuidoost | 970 | € 317.000 | 73% | gemiddeld | +6,3 m |
| Balkbrug-Zuidwest | 995 | € 360.000 | 79% | boven gemiddeld | +5,7 m |
| Bergentheim Kern | 2.525 | € 300.000 | 72% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| Brucht | 320 | € 495.000 | 84% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Bruchterveld Kern | 475 | € 340.000 | 91% | gemiddeld | +11,4 m |
| Centrum Saneringsgebied | 1.530 | € 264.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +9,1 m |
| Collendoorn | 385 | € 539.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +8,7 m |
| De Belt | 80 | € 371.000 | 81% | gemiddeld | +11,0 m |
| De Krim | 245 | € 440.000 | 94% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| De Krim-Streekdorp | 650 | € 352.000 | 88% | gemiddeld | +9,9 m |
| De Krim-Zuid | 1.000 | € 265.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +10,0 m |
| Dedemsvaart-Noord | 4.650 | € 306.000 | 61% | gemiddeld | +6,7 m |
| Dedemsvaart-Zuidoost | 3.015 | € 383.000 | 75% | gemiddeld | +6,6 m |
| Dedemsvaart-Zuidwest | 3.310 | € 319.000 | 67% | gemiddeld | +6,3 m |
| Diffelen | 155 | € 417.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +7,9 m |
| Gramsbergen Kern | 1.400 | € 279.000 | 52% | gemiddeld | +9,2 m |
| Gramsbergen Uitbreidingsplan | 1.970 | € 369.000 | 85% | boven gemiddeld | +9,0 m |
| Havezate Es | 55 | – | – | ruim boven gemiddeld | +8,5 m |
| Heemse-Oost Heemsermars | 1.360 | € 269.000 | 48% | onder gemiddeld | +8,3 m |
| Heemse-West Heemserbos | 1.345 | € 400.000 | 82% | boven gemiddeld | +9,2 m |
| Heemserveen | 800 | € 499.000 | 83% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Hoogenweg | 465 | € 425.000 | 74% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Industriegebied | 205 | € 439.000 | 73% | gemiddeld | +9,4 m |
| Industriegebied Rollepaal | 225 | € 455.000 | 85% | gemiddeld | +6,9 m |
| Kloosterhaar Kern | 1.165 | € 312.000 | 66% | onder gemiddeld | +15,7 m |
| Lutten Kern | 895 | € 311.000 | 78% | gemiddeld | +8,6 m |
| Marienberg Kern | 775 | € 354.000 | 82% | gemiddeld | +9,0 m |
| Marslanden | 4.560 | € 420.000 | 79% | gemiddeld | +8,5 m |
| Norden en Hazenbos | 2.140 | € 279.000 | 67% | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Overig Stad Hardenberg | 2.365 | € 277.000 | 31% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| Radewijk | 600 | € 453.000 | 88% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Rheeze | 260 | € 489.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Rheezerend | 515 | € 453.000 | 86% | gemiddeld | +7,0 m |
| Rheezerveen | 570 | € 481.000 | 87% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Schuinesloot Kern | 560 | € 402.000 | 96% | gemiddeld | +11,4 m |
| Sibculo Kern | 845 | € 316.000 | 73% | onder gemiddeld | +13,5 m |
| Slagharen Kern | 2.590 | € 300.000 | 69% | onder gemiddeld | +9,2 m |
| Venebrugge | 110 | € 524.000 | 81% | boven gemiddeld | +11,0 m |
| Verspreide huizen Ane | 410 | € 464.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Verspreide huizen Anerveen | 160 | € 530.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Verspreide huizen Bergentheimerveen | 550 | € 442.000 | 86% | gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen Bruchterveld | 610 | € 451.000 | 87% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Verspreide huizen Colenbranderbos | 100 | € 595.000 | 85% | gemiddeld | +7,2 m |
| Verspreide huizen De Kolonie | 105 | € 427.000 | 86% | gemiddeld | +6,0 m |
| Verspreide huizen De Krim | 235 | € 423.000 | 99% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Verspreide huizen Dedemsvaart | 470 | € 499.000 | 88% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Verspreide huizen Den Velde | 185 | € 458.000 | 83% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Verspreide huizen Holtheme-De Haandrik | 175 | € 504.000 | 86% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen Holthone | 110 | € 673.000 | 86% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Verspreide huizen Kloosterhaar | 360 | € 489.000 | 86% | gemiddeld | +15,5 m |
| Verspreide huizen Loozen | 240 | € 459.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +9,5 m |
| Verspreide huizen Lutten-Oost | 255 | € 419.000 | 91% | boven gemiddeld | +8,3 m |
| Verspreide huizen Lutten-West | 455 | € 410.000 | 85% | boven gemiddeld | +7,7 m |
| Verspreide huizen Marienberg | 185 | € 448.000 | 86% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Verspreide huizen Nieuwlande | 70 | € 494.000 | 96% | gemiddeld | +10,2 m |
| Verspreide huizen Ommerkanaal | 495 | € 487.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +6,1 m |
| Verspreide huizen Oud-Bergentheim | 600 | € 445.000 | 89% | boven gemiddeld | +8,3 m |
| Verspreide huizen Oud-Lutten | 460 | € 414.000 | 87% | boven gemiddeld | +10,3 m |
| Verspreide huizen Reestgebied | 300 | € 633.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +6,1 m |
| Verspreide huizen Reestgebied (ged.) | 435 | € 519.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Verspreide huizen Schuinesloot | 420 | € 440.000 | 87% | boven gemiddeld | +10,1 m |
| Verspreide huizen Sibculo | 610 | € 429.000 | 85% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Verspreide huizen Slagharen-Oost | 150 | € 446.000 | 88% | gemiddeld | +8,7 m |
| Verspreide huizen Slagharen-West | 445 | € 473.000 | 87% | gemiddeld | +8,8 m |
| Verspreide huizen Westerhuizingerveld | 540 | € 509.000 | 88% | boven gemiddeld | +4,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hardenberg 8,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Twenterand – € 420.039
- Kampen – € 413.115
- Steenwijkerland – € 412.194
- Zwartewaterland – € 402.361
- Hengelo (O.) – € 378.471
- Enschede – € 373.780
