Huizenprijzen in Almelo
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Almelo, provincie Overijssel.
Almelo in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Almelo gemiddeld € 337.477. Dat is +7,6% ten opzichte van 2024 en 29,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Almelo op plaats 327 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Almelo (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 337.477
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 56.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,0×
Met landelijk inkomen: 5,5×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Almelo zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 337.477 | +7,6% | € 56.300 (voorlopig) | 6,0× |
| 2024 | € 313.612 | +2,3% | € 53.800 | 5,8× |
| 2023 | € 306.698 | +4,5% | € 52.900 | 5,8× |
| 2022 | € 293.519 | +7,4% | € 45.400 | 6,5× |
| 2021 | € 273.244 | +22,7% | € 42.900 | 6,4× |
| 2020 | € 222.697 | +6,1% | € 41.600 | 5,4× |
| 2019 | € 209.973 | +9,7% | € 40.100 | 5,2× |
| 2018 | € 191.387 | +8,1% | € 37.800 | 5,1× |
| 2017 | € 177.040 | +4,7% | € 37.000 | 4,8× |
| 2016 | € 169.101 | +7,6% | € 35.900 | 4,7× |
| 2015 | € 157.127 | -4,4% | € 34.700 | 4,5× |
| 2014 | € 164.312 | +7,6% | € 35.100 | 4,7× |
| 2013 | € 152.775 | -10,8% | € 33.300 | 4,6× |
| 2012 | € 171.217 | +0,4% | € 33.300 | 5,1× |
| 2011 | € 170.489 | -1,2% | € 33.100 | 5,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Almelo
Wat kost een huis in Almelo?
Een bestaande koopwoning in Almelo kostte in 2025 gemiddeld € 337.477, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Almelo gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,6% ten opzichte van 2024 en met +51,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Almelo?
Een gemiddelde woning in Almelo kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Almelo
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 108 minuten
- Naar Rotterdam: 142 minuten
- Naar Den Haag: 134 minuten
- Naar Utrecht: 97 minuten
- Naar Eindhoven: 117 minuten
- Naar Groningen: 89 minuten
Zonder file, van het midden van Almelo naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Almelo betalen gemiddeld € 259 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Almelo 175 nieuwe woningen opgeleverd: 5,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 438 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 256 | 163 | 177 | 329 | 175 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Almelo
Almelo heeft 67 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aaboer | 235 | € 326.000 | 20% | boven gemiddeld | +10,4 m |
| Aadorp Oost | 1.130 | € 394.000 | 75% | onder gemiddeld | +9,5 m |
| Aadorp West | 395 | € 493.000 | 95% | gemiddeld | +9,7 m |
| Aalderinkshoek Noordoost | 940 | € 232.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Aalderinkshoek Noordwest | 1.845 | € 198.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Aalderinkshoek Zuidoost | 575 | € 389.000 | 90% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Aalderinkshoek Zuidwest | 1.045 | € 219.000 | 51% | onder gemiddeld | +10,4 m |
| Achterlanden en omgeving | 660 | € 215.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Arendsboer en omgeving Noord | 1.220 | € 213.000 | 54% | onder gemiddeld | +11,2 m |
| Arendsboer en omgeving Zuid-Riet Zuid | 1.225 | € 193.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| Bedrijventerrein Bornsestraat | 100 | – | – | ruim onder gemiddeld | +11,7 m |
| Bedrijventerrein Dollegoor Turfkade | 85 | € 402.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion | 160 | € 391.000 | 86% | gemiddeld | +10,8 m |
| Beeklust | 815 | € 209.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Binnenstad Noord | 2.405 | € 280.000 | 30% | onder gemiddeld | +11,5 m |
| Binnenstad Zuid | 1.340 | € 267.000 | 36% | onder gemiddeld | +11,5 m |
| Boomplaats | 935 | € 200.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Bornerbroek Kern | 1.270 | € 435.000 | 78% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Bornsestraat en omgeving Zuid | 1.600 | € 313.000 | 54% | onder gemiddeld | +11,5 m |
| Bornsestraat Midden-Riet Noord | 1.030 | € 215.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +11,3 m |
| Drakensteyn en omgeving | 1.395 | € 190.000 | 9% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Groeneveld | 480 | € 580.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| Havezathe | 1.615 | € 225.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Hofkamp Oost | 1.135 | € 271.000 | 57% | onder gemiddeld | +11,4 m |
| Hofkamp West | 730 | € 283.000 | 53% | onder gemiddeld | +11,5 m |
| Huttenveld | 2.090 | € 390.000 | 98% | gemiddeld | +10,4 m |
| Indië | 1.090 | € 412.000 | 76% | gemiddeld | +11,0 m |
| Java en omgeving | 980 | € 195.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +11,6 m |
| Kanaalzijde | 1.430 | € 277.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Kerkelanden | 1.345 | € 206.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Kollenveld | 1.190 | € 517.000 | 81% | boven gemiddeld | +11,6 m |
| Leemslagen Noord | 1.400 | € 232.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Leemslagen Oost | 1.165 | € 306.000 | 81% | gemiddeld | +10,5 m |
| Leemslagen Zuid | 1.705 | € 233.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Maardijk | 965 | € 407.000 | 99% | gemiddeld | +10,5 m |
| Markgraven | 1.295 | € 520.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Mooie Vrouwenweg en omgeving | 875 | € 711.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +11,0 m |
| Nieuwland | 2.050 | € 223.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| Nieuwstraat -Witvoet en omgeving | 1.025 | € 208.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Nijrees | 3.015 | € 412.000 | 90% | gemiddeld | +11,0 m |
| Ootmarsumsestraat en omgeving | 1.595 | € 323.000 | 50% | gemiddeld | +11,6 m |
| Ossenkoppelerhoek Midden Noord | 975 | € 197.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Ossenkoppelerhoek Midden Zuid | 1.015 | € 207.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Ossenkoppelerhoek Oost | 895 | € 209.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Ossenkoppelerhoek West | 1.840 | € 236.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +10,4 m |
| Paradijs | 350 | € 569.000 | 75% | boven gemiddeld | +11,5 m |
| Parkweg en omgeving | 2.075 | € 351.000 | 67% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Robbenhaarsweg Noord | 730 | € 770.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Rohof en omgeving | 500 | € 363.000 | 93% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Rumerslanden | 795 | € 239.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +11,3 m |
| Schelfhorst Noordoost | 1.345 | € 356.000 | 98% | gemiddeld | +10,7 m |
| Schelfhorst Noordwest | 2.030 | € 245.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Schelfhorst Zuidoost | 3.110 | € 338.000 | 70% | gemiddeld | +11,1 m |
| Schelfhorst Zuidwest | 1.160 | € 305.000 | 83% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Ulk en omgeving | 990 | € 237.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +11,1 m |
| Verspreide huizen wijk 11 | 60 | – | – | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Verspreide huizen wijk 12 | 110 | € 592.000 | 64% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen wijk 13 | 150 | € 652.000 | 84% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Verspreide huizen wijk 14 | 230 | € 500.000 | 84% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Verspreide huizen wijk 17 | 300 | € 522.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Verspreide huizen wijk 21 | 825 | € 561.000 | 79% | boven gemiddeld | +11,0 m |
| Vriezenveenseweg e.o. Haghoek Oost | 1.305 | € 294.000 | 77% | gemiddeld | +10,8 m |
| Vriezenveenseweg e.o. Haghoek West | 1.920 | € 250.000 | 64% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Wester Sluitersveldlanden | 1.685 | € 202.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +11,4 m |
| Wierdensebrug en omgeving | 50 | – | – | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Wonde en omgeving | 1.535 | € 183.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Zeven Bosjes | 1.185 | € 394.000 | 100% | gemiddeld | +10,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Almelo 10,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Kampen – € 413.115
- Steenwijkerland – € 412.194
- Zwartewaterland – € 402.361
- Hardenberg – € 390.363
- Hengelo (O.) – € 378.471
- Enschede – € 373.780
