Huizenprijzen in Den Helder
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Den Helder, provincie Noord-Holland.
Den Helder in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Den Helder gemiddeld € 319.893. Dat is +9,6% ten opzichte van 2024 en 33,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Den Helder op plaats 333 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Den Helder (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 319.893
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 53.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,0×
Met landelijk inkomen: 5,3×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Den Helder zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 319.893 | +9,6% | € 53.700 (voorlopig) | 6,0× |
| 2024 | € 291.964 | +11,0% | € 51.500 | 5,7× |
| 2023 | € 262.913 | -2,9% | € 48.300 | 5,4× |
| 2022 | € 270.723 | +19,8% | € 44.300 | 6,1× |
| 2021 | € 225.902 | +15,3% | € 41.700 | 5,4× |
| 2020 | € 195.946 | +11,9% | € 40.200 | 4,9× |
| 2019 | € 175.079 | +7,7% | € 39.000 | 4,5× |
| 2018 | € 162.600 | +0,8% | € 37.000 | 4,4× |
| 2017 | € 161.280 | +2,3% | € 36.200 | 4,5× |
| 2016 | € 157.687 | +4,2% | € 35.600 | 4,4× |
| 2015 | € 151.360 | +3,3% | € 34.700 | 4,4× |
| 2014 | € 146.522 | -0,4% | € 34.200 | 4,3× |
| 2013 | € 147.097 | -0,7% | € 32.600 | 4,5× |
| 2012 | € 148.083 | -4,3% | € 32.500 | 4,6× |
| 2011 | € 154.743 | +3,1% | € 32.300 | 4,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Den Helder
Wat kost een huis in Den Helder?
Een bestaande koopwoning in Den Helder kostte in 2025 gemiddeld € 319.893, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Den Helder gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,6% ten opzichte van 2024 en met +63,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Den Helder?
Een gemiddelde woning in Den Helder kost 6,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Den Helder
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 69 minuten
- Naar Rotterdam: 111 minuten
- Naar Den Haag: 95 minuten
- Naar Utrecht: 90 minuten
- Naar Eindhoven: 147 minuten
- Naar Groningen: 110 minuten
Zonder file, van het midden van Den Helder naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Den Helder betalen gemiddeld € 255 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Den Helder 110 nieuwe woningen opgeleverd: 3,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 68 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 167 | 57 | 111 | 180 | 110 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Den Helder
Den Helder heeft 55 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Boerderijbuurt | 1.080 | € 258.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Boterzwin | 1.090 | € 351.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Centrum | 1.450 | € 209.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| De Zandloper | 120 | € 483.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Deltabuurt | 765 | € 314.000 | 56% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Dirksz Admiraal | 835 | € 200.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Doorzwin | 1.965 | € 262.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Duinbuurt | 1.545 | € 270.000 | 42% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Falga | 490 | € 151.000 | 7% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Fort Dirksz Admiraal | 140 | – | – | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Friesebuurt | 90 | € 485.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Geleerdenbuurt | 1.440 | € 246.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Golfstroombuurt | 685 | € 208.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Grachtengordel | 730 | € 198.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Grote Rivierenbuurt | 1.345 | € 208.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Guldemond | 755 | € 293.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Huisduinen | 595 | € 541.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Indische buurt-Noord | 920 | € 310.000 | 70% | gemiddeld | +0,8 m |
| Indische buurt-Zuid | 1.035 | € 250.000 | 57% | gemiddeld | +0,7 m |
| Jeruzalem | 940 | € 192.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Julianadorp-Oost | 1.895 | € 391.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Julianadorp-West | 605 | € 357.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Kleine Rivierenbuurt | 405 | € 200.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Koegras-Noord | 100 | € 449.000 | 80% | gemiddeld | +0,4 m |
| Kooypunt | 50 | € 203.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Kruiszwin | 2.555 | € 267.000 | 88% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Landmetersbuurt | 1.025 | € 273.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Liniebuurt | 85 | € 691.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Malzwin | 910 | € 479.000 | 95% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Marina | 1.355 | € 326.000 | 91% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Middelzand | 1.780 | € 243.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Mijnendienst | 100 | € 450.000 | 97% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Nieuw Den Helder Zuid-Oost | 1.955 | € 259.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Nieuwlandbuurt | 675 | € 381.000 | 52% | gemiddeld | +0,8 m |
| Noorderhaven | 1.015 | € 462.000 | 53% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Ooghduyne | 175 | € 395.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Oostsloot | 1.115 | € 205.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Oud Den Helder | 2.330 | € 216.000 | 50% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Schepenbuurt | 1.620 | € 196.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Schooten-Centrum | 840 | € 208.000 | 19% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Schouten en Schepenenbuurt | 1.185 | € 223.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Sluisdijk | 1.010 | € 204.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Tuindorp-Oost | 770 | € 180.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Tuindorp-West | 1.555 | € 209.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Van Galenbuurt | 2.075 | € 197.000 | 72% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Visbuurt | 2.370 | € 184.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vogelbuurt | 1.860 | € 247.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Vogelzand | 1.050 | € 429.000 | 98% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Walvisvaarderbuurt | 980 | € 241.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Waterkeringsbuurt | 590 | € 317.000 | 62% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Wierbalg | 1.370 | € 337.000 | 97% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Willemsoord | 615 | € 230.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +2,4 m |
| Zeeloodsenbuurt | 1.265 | € 220.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Zuiderzeebuurt | 740 | € 166.000 | 13% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Zwanenbalg | 465 | € 605.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Den Helder 1,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
