Huizenprijzen in Hollands Kroon
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hollands Kroon, provincie Noord-Holland.
Hollands Kroon in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hollands Kroon gemiddeld € 415.671. Dat is +10,6% ten opzichte van 2024 en 13,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hollands Kroon op plaats 265 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hollands Kroon (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 415.671
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 62.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,7×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hollands Kroon zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 415.671 | +10,6% | € 62.200 (voorlopig) | 6,7× |
| 2024 | € 375.871 | -1,0% | € 60.200 | 6,2× |
| 2023 | € 379.619 | +3,5% | € 57.200 | 6,6× |
| 2022 | € 366.867 | +21,3% | € 52.800 | 6,9× |
| 2021 | € 302.564 | +17,8% | € 49.700 | 6,1× |
| 2020 | € 256.800 | -0,3% | € 47.600 | 5,4× |
| 2019 | € 257.549 | +9,6% | € 47.400 | 5,4× |
| 2018 | € 234.895 | +5,8% | € 44.300 | 5,3× |
| 2017 | € 222.089 | +7,4% | € 43.400 | 5,1× |
| 2016 | € 206.855 | +4,8% | € 42.100 | 4,9× |
| 2015 | € 197.365 | +7,0% | € 40.200 | 4,9× |
| 2014 | € 184.526 | -0,0% | € 40.400 | 4,6× |
| 2013 | € 184.575 | -16,4% | € 38.900 | 4,7× |
| 2012 | € 220.798 | – | € 38.100 | 5,8× |
| 2011 | – | – | € 38.300 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hollands Kroon
Wat kost een huis in Hollands Kroon?
Een bestaande koopwoning in Hollands Kroon kostte in 2025 gemiddeld € 415.671, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hollands Kroon gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,6% ten opzichte van 2024 en met +61,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hollands Kroon?
Een gemiddelde woning in Hollands Kroon kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hollands Kroon
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 50 minuten
- Naar Rotterdam: 102 minuten
- Naar Den Haag: 86 minuten
- Naar Utrecht: 74 minuten
- Naar Eindhoven: 131 minuten
- Naar Groningen: 102 minuten
Zonder file, van het midden van Hollands Kroon naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hollands Kroon betalen gemiddeld € 268 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hollands Kroon 101 nieuwe woningen opgeleverd: 4,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 307 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 189 | 223 | 230 | 193 | 101 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hollands Kroon
Hollands Kroon heeft 67 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Veld (woonkern) | 1.820 | € 376.000 | 77% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| 't Veld Noord | 150 | € 515.000 | 97% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Agro Sanatio | 1.000 | € 254.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Barsingerhorn (woonkern) | 665 | € 475.000 | 86% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Bedrijventerrein Agriport | 640 | € 567.000 | 59% | onder gemiddeld | -4,2 m |
| Bedrijventerrein Kruiswijk | 80 | € 599.000 | 89% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Bedrijventerrein Middenmeer | 60 | € 435.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -3,6 m |
| Bedrijventerrein Robbenplaat | 140 | € 418.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | -4,3 m |
| Bedrijventerrein Winkelerzand | 205 | € 404.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Breezand (woonkern) | 2.290 | € 328.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied 't Veld | 310 | € 659.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,1 m |
| Buitengebied Anna Paulowna | 535 | € 541.000 | 86% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied Barsingerhorn | 240 | € 617.000 | 87% | gemiddeld | -1,2 m |
| Buitengebied Breezand | 1.210 | € 490.000 | 88% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Den Oever | 85 | € 465.000 | 94% | boven gemiddeld | +2,0 m |
| Buitengebied Haringhuizen | 55 | € 711.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied Hippolytushoef | 320 | € 533.000 | 89% | gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Kolhorn | 80 | € 580.000 | 85% | gemiddeld | -1,3 m |
| Buitengebied Lutjewinkel | 320 | € 645.000 | 93% | gemiddeld | -1,3 m |
| Buitengebied Middenmeer | 655 | € 571.000 | 86% | onder gemiddeld | -3,7 m |
| Buitengebied Nieuwe Niedorp | 475 | € 599.000 | 84% | gemiddeld | -0,9 m |
| Buitengebied Oude Niedorp | 175 | € 606.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Buitengebied Slootdorp | 905 | € 592.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | -2,9 m |
| Buitengebied Westerland | 115 | € 500.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Buitengebied Wieringerwaard | 430 | € 557.000 | 94% | onder gemiddeld | -2,0 m |
| Buitengebied Wieringerwerf | 715 | € 594.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | -4,2 m |
| Buitengebied Winkel | 215 | € 625.000 | 86% | gemiddeld | -1,4 m |
| Buitengebied Zijdewind/De Weel | 110 | € 595.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| De Haukes | 135 | € 402.000 | 93% | gemiddeld | +1,0 m |
| De Veert | 1.010 | € 384.000 | 78% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Den Oever (woonkern) | 2.145 | € 289.000 | 67% | onder gemiddeld | +2,0 m |
| Edelesteen en Schildersbuurt | 720 | € 396.000 | 97% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Elshof Noord | 745 | € 419.000 | 99% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Elshof Zuid | 990 | € 502.000 | 90% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Gelderse Buurt | 365 | € 476.000 | 87% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Haringhuizen (woonkern) | 125 | € 576.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Hippolytushoef Centrum (woonkern) | 1.530 | € 288.000 | 64% | onder gemiddeld | +2,7 m |
| Hippolytushoef Oost (woonkern) | 1.905 | € 322.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Hippolytushoef West (woonkern) | 1.365 | € 286.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +2,6 m |
| Kleine Sluis | 2.060 | € 316.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kolhorn (woonkern) en De Strook | 1.005 | € 359.000 | 76% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Kreileroord | 590 | € 253.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | -4,2 m |
| Lutjewinkel (woonkern) | 455 | € 384.000 | 77% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Middenmeer Centrum | 1.670 | € 301.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -3,5 m |
| Middenmeer Kroonwaard, Schelpenwijk e.o. | 1.565 | € 345.000 | 79% | onder gemiddeld | -3,6 m |
| Nieuwe Niedorp Dorpsstraat e.o. | 1.790 | € 385.000 | 70% | gemiddeld | -0,5 m |
| Nieuwesluis | 100 | € 446.000 | 95% | gemiddeld | -0,8 m |
| Oosterland | 175 | € 428.000 | 91% | boven gemiddeld | +5,1 m |
| Oosterterp en Zuiderpark | 970 | € 454.000 | 97% | gemiddeld | -3,9 m |
| Oostpolder | 260 | € 531.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | -1,9 m |
| Oude Niedorp (woonkern) | 210 | € 520.000 | 93% | gemiddeld | -0,8 m |
| Planetenwijk | 610 | € 270.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | -4,3 m |
| Schepenwijk | 1.265 | € 274.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -4,2 m |
| Slootdorp (woonkern) | 1.385 | € 330.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | -3,1 m |
| Spoorbuurt | 760 | € 392.000 | 79% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Stroe | 110 | € 604.000 | 93% | gemiddeld | +3,4 m |
| Van Ewijcksluis | 215 | € 399.000 | 80% | gemiddeld | -0,0 m |
| Vogelbuurt | 1.430 | € 278.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Waddenwijk | 795 | € 288.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -4,0 m |
| Westerland (woonkern) | 655 | € 369.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | +5,1 m |
| Wieringerwaard (woonkern) | 1.845 | € 323.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | -1,9 m |
| Wieringerwerf Centrum | 1.650 | € 303.000 | 54% | onder gemiddeld | -4,0 m |
| Winkel Bomenbuurt en Winkelmadepark | 655 | € 363.000 | 68% | gemiddeld | -0,5 m |
| Winkel Dorpsstraat en omgeving | 675 | € 449.000 | 86% | gemiddeld | -0,5 m |
| Winkel ten zuidoosten van de Dorpsstraat | 910 | € 316.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Winkel Trambaan | 845 | € 446.000 | 82% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Zijdewind (woonkern) | 290 | € 480.000 | 90% | gemiddeld | -0,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hollands Kroon 2,3 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
