Huizenprijzen in Zaanstad
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Zaanstad, provincie Noord-Holland.
Zaanstad in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Zaanstad gemiddeld € 430.833. Dat is +3,7% ten opzichte van 2024 en 10,2% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Zaanstad op plaats 239 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Zaanstad (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 430.833
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 58.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,1×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Zaanstad zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 430.833 | +3,7% | € 58.900 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 415.308 | +7,3% | € 56.600 | 7,3× |
| 2023 | € 387.053 | -5,8% | € 54.200 | 7,1× |
| 2022 | € 410.834 | +15,5% | € 49.500 | 8,3× |
| 2021 | € 355.725 | +12,7% | € 46.600 | 7,6× |
| 2020 | € 315.668 | +7,8% | € 44.400 | 7,1× |
| 2019 | € 292.803 | +10,7% | € 43.200 | 6,8× |
| 2018 | € 264.508 | +12,0% | € 40.800 | 6,5× |
| 2017 | € 236.187 | +15,2% | € 39.900 | 5,9× |
| 2016 | € 204.936 | +4,5% | € 38.900 | 5,3× |
| 2015 | € 196.031 | +6,0% | € 37.400 | 5,2× |
| 2014 | € 184.956 | +4,8% | € 37.200 | 5,0× |
| 2013 | € 176.536 | -9,1% | € 35.700 | 4,9× |
| 2012 | € 194.256 | -5,8% | € 35.600 | 5,5× |
| 2011 | € 206.224 | -1,4% | € 35.500 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Zaanstad
Wat kost een huis in Zaanstad?
Een bestaande koopwoning in Zaanstad kostte in 2025 gemiddeld € 430.833, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Zaanstad gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,7% ten opzichte van 2024 en met +36,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Zaanstad?
Een gemiddelde woning in Zaanstad kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Zaanstad
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 18 minuten
- Naar Rotterdam: 70 minuten
- Naar Den Haag: 54 minuten
- Naar Utrecht: 42 minuten
- Naar Eindhoven: 99 minuten
- Naar Groningen: 134 minuten
Zonder file, van het midden van Zaanstad naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Zaanstad betalen gemiddeld € 273 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Zaanstad 1.545 nieuwe woningen opgeleverd: 21,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 460 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 219 | 634 | 374 | 694 | 1.545 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Zaanstad
Zaanstad heeft 72 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achtersluispolder | 500 | € 348.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Boerejonkerbuurt | 275 | € 339.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Bomenbuurt | 3.950 | € 361.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Bomenbuurt Oost | 2.595 | € 304.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Burgemeestersbuurt | 3.755 | € 349.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Centrum | 6.055 | € 433.000 | 63% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| De Omzoom | 65 | € 630.000 | 95% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| De Zuid | 1.475 | € 535.000 | 75% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Havenbuurt | 785 | € 384.000 | 59% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Hembrugterrein | 230 | € 420.000 | 92% | gemiddeld | +0,8 m |
| Het Eiland | 1.250 | € 561.000 | 69% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Hofwijk | 1.085 | € 313.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Hoornseveld | 3.495 | € 381.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Industriebuurt | 260 | € 443.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| J.J. Allanbuurt | 655 | € 685.000 | 89% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Kalf | 3.825 | € 392.000 | 57% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Kalf Noord | 2.280 | € 386.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Karnemelksepolder | 390 | € 722.000 | 99% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Kleurenbuurt | 1.880 | € 315.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Kogerveld | 3.360 | € 304.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Kreekrijk | 1.355 | € 615.000 | 81% | gemiddeld | -1,0 m |
| Krommeniedijk | 485 | € 654.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Langeheit Oost | 120 | € 488.000 | 85% | gemiddeld | -0,8 m |
| Langeheit West | 1.105 | € 378.000 | 64% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Middel | 105 | € 666.000 | 90% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Noorderham | 3.395 | € 375.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Noorderhoofdbuurt | 2.265 | € 344.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Noorderveen | 410 | € 538.000 | 79% | gemiddeld | -1,5 m |
| Oostzijderveld | 650 | € 406.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Oud Koog | 5.025 | € 348.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Oud West | 5.350 | € 378.000 | 51% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Oud Zaandijk | 2.925 | € 348.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Parkrijk Noord | 4.740 | € 456.000 | 73% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Parkrijk Zuid | 4.600 | € 482.000 | 72% | onder gemiddeld | -1,1 m |
| Peldersveld Oost | 3.220 | € 283.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Peldersveld West | 2.655 | € 402.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Poelenburg Noord | 3.065 | € 311.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Poelenburg Zuid | 3.875 | € 308.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Prins Hendrikbuurt | 2.950 | € 316.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Rooswijk | 2.505 | € 356.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Rooswijk Noord | 3.270 | € 446.000 | 68% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Rosariumbuurt | 1.120 | € 272.000 | 6% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Rosmolenbuurt Oost | 2.540 | € 371.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Rosmolenbuurt West | 6.180 | € 345.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Russische buurt | 2.735 | € 382.000 | 39% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Schilders- en Waddenbuurt | 3.050 | € 412.000 | 82% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Snuiverbuurt | 2.660 | € 371.000 | 65% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Spoorbuurt | 905 | € 362.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Vennenbuurt | 1.665 | € 418.000 | 53% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Vijfhoekpark | 50 | € 415.000 | 96% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Waterrijk | 3.265 | € 459.000 | 78% | onder gemiddeld | -1,3 m |
| Waterrijk West | 2.005 | € 533.000 | 87% | gemiddeld | -1,2 m |
| Westerkoog Midden | 2.635 | € 421.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Westerkoog Oost | 3.685 | € 426.000 | 65% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Westerpolder | 125 | € 623.000 | 80% | gemiddeld | -1,5 m |
| Westerwatering Noord | 3.735 | € 421.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Westerwatering Zuid | 4.775 | € 459.000 | 85% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Westknollendam | 475 | € 428.000 | 64% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Westzaan Noord | 2.455 | € 467.000 | 73% | gemiddeld | -0,3 m |
| Westzaan Zuid | 1.260 | € 495.000 | 84% | onder gemiddeld | -1,4 m |
| Westzanerdijk | 1.465 | € 430.000 | 56% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Westzanerpolder | 660 | € 531.000 | 93% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| Willis | 2.220 | € 535.000 | 89% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Wormerveer Centrum | 3.360 | € 341.000 | 55% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Wormerveer Noord | 3.055 | € 304.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Wormerveer West | 1.445 | € 313.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Wormerveer Zuid | 3.805 | € 332.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Zaans Hout | 3.750 | € 402.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Zaanse Schans | 405 | € 638.000 | 77% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Zuiderham | 3.005 | € 393.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Zuiderhoofdbuurt | 1.985 | € 367.000 | 69% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Zuiderhout | 70 | € 484.000 | 90% | onder gemiddeld | +0,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Zaanstad 0,8 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Stede Broec – € 439.694
- Texel – € 436.633
- Alkmaar – € 424.065
- Enkhuizen – € 421.979
- Beverwijk – € 419.001
- Hollands Kroon – € 415.671
