Huizenprijzen in Enkhuizen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Enkhuizen, provincie Noord-Holland.
Enkhuizen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Enkhuizen gemiddeld € 421.979. Dat is +7,8% ten opzichte van 2024 en 12,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Enkhuizen op plaats 257 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Enkhuizen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 421.979
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 58.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 6,9×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Enkhuizen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 421.979 | +7,8% | € 58.000 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 391.470 | +14,9% | € 55.800 | 7,0× |
| 2023 | € 340.683 | -7,5% | € 55.200 | 6,2× |
| 2022 | € 368.168 | +12,6% | € 49.700 | 7,4× |
| 2021 | € 326.901 | +21,5% | € 47.600 | 6,9× |
| 2020 | € 269.123 | +10,8% | € 45.700 | 5,9× |
| 2019 | € 242.843 | +0,1% | € 47.900 | 5,1× |
| 2018 | € 242.590 | +6,8% | € 42.300 | 5,7× |
| 2017 | € 227.100 | +13,8% | € 41.400 | 5,5× |
| 2016 | € 199.595 | +9,5% | € 39.600 | 5,0× |
| 2015 | € 182.236 | +4,6% | € 37.700 | 4,8× |
| 2014 | € 174.217 | +2,8% | € 38.400 | 4,5× |
| 2013 | € 169.398 | -4,3% | € 36.400 | 4,7× |
| 2012 | € 177.095 | -7,2% | € 36.000 | 4,9× |
| 2011 | € 190.933 | -1,7% | € 34.900 | 5,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Enkhuizen
Wat kost een huis in Enkhuizen?
Een bestaande koopwoning in Enkhuizen kostte in 2025 gemiddeld € 421.979, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Enkhuizen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,8% ten opzichte van 2024 en met +56,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Enkhuizen?
Een gemiddelde woning in Enkhuizen kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Enkhuizen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 48 minuten
- Naar Rotterdam: 100 minuten
- Naar Den Haag: 84 minuten
- Naar Utrecht: 72 minuten
- Naar Eindhoven: 133 minuten
- Naar Groningen: 113 minuten
Zonder file, van het midden van Enkhuizen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Enkhuizen betalen gemiddeld € 272 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Enkhuizen 19 nieuwe woningen opgeleverd: 2,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 31 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 35 | 6 | 33 | 12 | 19 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Enkhuizen
Enkhuizen heeft 13 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Centrum Noord-Oost | 2.140 | € 361.000 | 74% | gemiddeld | -0,2 m |
| Centrum Noord-West | 1.330 | € 325.000 | 50% | gemiddeld | -1,1 m |
| Centrum Zuid-Oost | 2.490 | € 344.000 | 56% | gemiddeld | +1,2 m |
| Centrum Zuid-West | 1.305 | € 344.000 | 66% | gemiddeld | -0,0 m |
| Drechterwijk | 245 | € 368.000 | 93% | gemiddeld | -1,5 m |
| Enkhuizen buitengebied | 150 | € 664.000 | 90% | boven gemiddeld | -1,5 m |
| Enkhuizerzand | 155 | – | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Gommerwijk Oost | 2.110 | € 296.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Gommerwijk West | 1.605 | € 325.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Kadijken | 2.905 | € 458.000 | 89% | gemiddeld | -1,3 m |
| Noord | 1.425 | € 233.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Oude Gouw | 2.715 | € 262.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Westeinde | 220 | € 388.000 | 55% | gemiddeld | -1,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Enkhuizen 1,0 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Stede Broec – € 439.694
- Texel – € 436.633
- Zaanstad – € 430.833
- Alkmaar – € 424.065
- Beverwijk – € 419.001
- Hollands Kroon – € 415.671
