Huizenprijzen in West Betuwe
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente West Betuwe, provincie Gelderland.
West Betuwe in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in West Betuwe gemiddeld € 521.134. Dat is +2,7% ten opzichte van 2024 en 8,7% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat West Betuwe op plaats 112 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in West Betuwe (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 521.134
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 72.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 8,6×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in West Betuwe zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 521.134 | +2,7% | € 72.400 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 507.574 | +14,0% | € 69.800 | 7,3× |
| 2023 | € 445.305 | -6,2% | € 68.900 | 6,5× |
| 2022 | € 474.794 | +11,3% | € 60.100 | 7,9× |
| 2021 | € 426.523 | +19,1% | € 56.900 | 7,5× |
| 2020 | € 358.088 | +4,9% | € 55.600 | 6,4× |
| 2019 | € 341.269 | – | € 55.200 | 6,2× |
| 2018 | – | – | € 50.600 | – |
| 2017 | – | – | € 49.400 | – |
| 2016 | – | – | € 47.300 | – |
| 2015 | – | – | € 45.300 | – |
| 2014 | – | – | € 47.100 | – |
| 2013 | – | – | € 44.100 | – |
| 2012 | – | – | € 43.800 | – |
| 2011 | – | – | € 43.700 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over West Betuwe
Wat kost een huis in West Betuwe?
Een bestaande koopwoning in West Betuwe kostte in 2025 gemiddeld € 521.134, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in West Betuwe gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,7% ten opzichte van 2024 en met +45,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in West Betuwe?
Een gemiddelde woning in West Betuwe kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in West Betuwe
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 54 minuten
- Naar Rotterdam: 64 minuten
- Naar Den Haag: 67 minuten
- Naar Utrecht: 24 minuten
- Naar Eindhoven: 45 minuten
- Naar Groningen: 147 minuten
Zonder file, van het midden van West Betuwe naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in West Betuwe betalen gemiddeld € 297 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in West Betuwe 238 nieuwe woningen opgeleverd: 10,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 232 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 135 | 238 | 210 | 172 | 238 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in West Betuwe
West Betuwe heeft 64 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Acquoy | 385 | € 503.000 | 80% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Aquoy e.o. | 200 | € 627.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Asperen Oude Kern | 1.135 | € 463.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Beesd e.o. | 365 | € 586.000 | 67% | gemiddeld | +1,4 m |
| Beesd Oost | 1.135 | € 474.000 | 74% | onder gemiddeld | +2,7 m |
| Beesd West | 1.825 | € 428.000 | 69% | onder gemiddeld | +2,5 m |
| Buurmalsen | 715 | € 465.000 | 73% | gemiddeld | +3,8 m |
| Buurmalsen e.o. | 385 | € 622.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,5 m |
| Deil | 1.835 | € 494.000 | 81% | gemiddeld | +2,9 m |
| Deil e.o. | 225 | € 545.000 | 83% | gemiddeld | +2,2 m |
| Enspijk | 390 | € 501.000 | 71% | gemiddeld | +2,8 m |
| Enspijk e.o. | 160 | € 578.000 | 79% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Est | 425 | € 489.000 | 81% | onder gemiddeld | +3,6 m |
| Geldermalsen Centrum | 1.695 | € 348.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +3,7 m |
| Geldermalsen e.o. | 135 | € 695.000 | 89% | boven gemiddeld | +4,0 m |
| Geldermalsen Middengebied | 1.560 | € 512.000 | 70% | gemiddeld | +3,4 m |
| Geldermalsen Oost | 2.050 | € 400.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +3,6 m |
| Geldermalsen West | 1.095 | € 511.000 | 88% | gemiddeld | +3,6 m |
| Geldermalsen Zuid | 3.055 | € 384.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +3,5 m |
| Gellicum | 270 | € 631.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Gellicum e.o. | 75 | € 576.000 | 97% | gemiddeld | +1,1 m |
| Haaften | 2.690 | € 408.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +3,5 m |
| Heesselt | 180 | € 455.000 | 70% | onder gemiddeld | +4,6 m |
| Hellouw | 810 | € 489.000 | 71% | onder gemiddeld | +2,3 m |
| Herwijnen | 2.295 | € 455.000 | 64% | onder gemiddeld | +2,6 m |
| Heukelum Oude Kern | 555 | € 386.000 | 72% | gemiddeld | +2,2 m |
| Meteren | 845 | € 517.000 | 74% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Meteren - De Plantage | 2.350 | € 523.000 | 87% | onder gemiddeld | +3,2 m |
| Meteren - Kalenberg | 2.360 | € 468.000 | 83% | onder gemiddeld | +3,2 m |
| Meteren e.o. | 245 | € 656.000 | 95% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Neerijnen | 125 | € 641.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +3,5 m |
| Ophemert | 1.405 | € 486.000 | 78% | gemiddeld | +4,9 m |
| Opijnen | 1.140 | € 475.000 | 78% | onder gemiddeld | +4,1 m |
| Rhenoy | 760 | € 512.000 | 83% | gemiddeld | +2,3 m |
| Rhenoy e.o. | 155 | € 522.000 | 63% | gemiddeld | +0,8 m |
| Rumpt | 535 | € 546.000 | 77% | gemiddeld | +2,2 m |
| Rumpt e.o. | 400 | € 672.000 | 91% | gemiddeld | +1,4 m |
| Spijk en Boveneind Spijk en Vogelswerf | 970 | € 539.000 | 79% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Tricht | 1.765 | € 434.000 | 76% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Tricht e.o. | 330 | € 617.000 | 91% | gemiddeld | +2,0 m |
| Tuil | 550 | € 493.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +3,6 m |
| Uitbreiding Heukelum | 1.495 | € 409.000 | 64% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Varik | 985 | € 484.000 | 79% | onder gemiddeld | +4,7 m |
| Verspr.h. Heukelum en Friezenwijk | 175 | € 606.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Verspreide huizen Asperen | 235 | € 594.000 | 77% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Verspreide huizen Est | 145 | € 640.000 | 95% | gemiddeld | +3,2 m |
| Verspreide huizen Haaften | 240 | € 664.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | +2,5 m |
| Verspreide huizen Heesselt | 250 | – | 73% | onder gemiddeld | +4,2 m |
| Verspreide huizen Hellouw | 255 | € 552.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Herwijnen | 555 | € 459.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Verspreide huizen Neerijnen | 345 | € 652.000 | 94% | gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Oostzijde | 715 | € 589.000 | 91% | boven gemiddeld | +3,4 m |
| Verspreide huizen Ophemert | 250 | € 566.000 | 88% | ruim onder gemiddeld | +3,8 m |
| Verspreide huizen Opijnen | 50 | – | – | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| Verspreide huizen Tuil | 545 | € 492.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | +2,5 m |
| Verspreide huizen Varik | 100 | € 574.000 | 95% | gemiddeld | +3,9 m |
| Verspreide huizen Vuren | 260 | € 691.000 | 78% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Verspreide huizen Waardenburg | 510 | € 559.000 | 80% | onder gemiddeld | +2,5 m |
| Verspreide huizen Westzijde | 570 | € 513.000 | 49% | gemiddeld | +3,3 m |
| Verspreide huizen Zuidzijde | 260 | € 572.000 | 82% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Vuren | 1.955 | € 398.000 | 71% | onder gemiddeld | +2,5 m |
| Waardenburg | 1.740 | € 392.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +3,9 m |
| Waardenburg-West | 135 | € 572.000 | 90% | gemiddeld | +3,9 m |
| Westelijke uitbreiding Asperen | 1.855 | € 368.000 | 58% | onder gemiddeld | +1,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in West Betuwe 2,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
