Huizenprijzen in Overbetuwe
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Overbetuwe, provincie Gelderland.
Overbetuwe in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Overbetuwe gemiddeld € 522.733. Dat is +16,7% ten opzichte van 2024 en 9,0% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Overbetuwe op plaats 110 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Overbetuwe (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 522.733
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 67.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 8,6×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Overbetuwe zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 522.733 | +16,7% | € 67.400 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 448.063 | +3,4% | € 64.900 | 6,9× |
| 2023 | € 433.469 | -4,5% | € 63.000 | 6,9× |
| 2022 | € 453.813 | +7,4% | € 56.700 | 8,0× |
| 2021 | € 422.478 | +20,7% | € 53.600 | 7,9× |
| 2020 | € 349.961 | +10,4% | € 51.600 | 6,8× |
| 2019 | € 316.978 | +7,0% | € 50.500 | 6,3× |
| 2018 | € 296.223 | +11,5% | € 47.400 | 6,2× |
| 2017 | € 265.675 | +4,7% | € 45.900 | 5,8× |
| 2016 | € 253.671 | +5,8% | € 44.600 | 5,7× |
| 2015 | € 239.862 | +0,9% | € 42.700 | 5,6× |
| 2014 | € 237.705 | -0,0% | € 42.900 | 5,5× |
| 2013 | € 237.818 | -6,2% | € 40.900 | 5,8× |
| 2012 | € 253.405 | +5,7% | € 40.800 | 6,2× |
| 2011 | € 239.784 | +0,3% | € 40.400 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Overbetuwe
Wat kost een huis in Overbetuwe?
Een bestaande koopwoning in Overbetuwe kostte in 2025 gemiddeld € 522.733, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Overbetuwe gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +16,7% ten opzichte van 2024 en met +49,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Overbetuwe?
Een gemiddelde woning in Overbetuwe kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Overbetuwe
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 83 minuten
- Naar Rotterdam: 88 minuten
- Naar Den Haag: 92 minuten
- Naar Utrecht: 55 minuten
- Naar Eindhoven: 54 minuten
- Naar Groningen: 144 minuten
Zonder file, van het midden van Overbetuwe naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Overbetuwe betalen gemiddeld € 250 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Overbetuwe 139 nieuwe woningen opgeleverd: 6,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 254 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 172 | 177 | 145 | 172 | 139 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Overbetuwe
Overbetuwe heeft 77 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrijventerrein Andelst Oost | 105 | € 444.000 | 72% | onder gemiddeld | +8,0 m |
| Blokland | 935 | € 363.000 | 80% | onder gemiddeld | +7,9 m |
| Breekenhof | 1.285 | € 500.000 | 91% | gemiddeld | +8,6 m |
| Buitengeb. Driel Keulse Kamp-GrietenKamp | 330 | € 555.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +8,6 m |
| Buitengebied Andelst | 70 | € 613.000 | 85% | boven gemiddeld | +7,5 m |
| Buitengebied de Danenberg | 110 | € 582.000 | 83% | onder gemiddeld | +8,6 m |
| Buitengebied De Meilanden | 80 | € 593.000 | 97% | boven gemiddeld | +7,6 m |
| Buitengebied Driel Noordhoek en Boltweg | 230 | € 556.000 | 88% | boven gemiddeld | +8,0 m |
| Buitengebied Elst Oost | 265 | € 662.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +8,7 m |
| Buitengebied Hemmen | 90 | € 260.000 | 20% | gemiddeld | +7,2 m |
| Buitengebied Herveld Zuid | 510 | € 624.000 | 89% | boven gemiddeld | +8,3 m |
| Buitengebied Herveldse Veld | 190 | € 621.000 | 87% | boven gemiddeld | +7,6 m |
| Buitengebied Heteren Boterhoek-Weerbroek | 80 | € 610.000 | 86% | boven gemiddeld | +7,4 m |
| Buitengebied Heteren Uylenburg | 195 | € 603.000 | 81% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Buitengebied Hollanderbroek | 385 | € 673.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Buitengebied Homoet | 60 | € 588.000 | 79% | gemiddeld | +7,8 m |
| Buitengebied Lakemond | 110 | € 523.000 | 88% | gemiddeld | +7,0 m |
| Buitengebied Oosterhout West | 195 | € 668.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Buitengebied Randwijk | 420 | € 555.000 | 87% | boven gemiddeld | +7,5 m |
| Buitengebied Valburg Zuid | 160 | € 623.000 | 86% | boven gemiddeld | +8,5 m |
| Buitengebied Zetten Oost | 85 | € 648.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +7,4 m |
| Buitengebied Zetten West | 115 | € 543.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +7,6 m |
| De Aam | 105 | € 443.000 | 52% | boven gemiddeld | +9,2 m |
| De Brieneshof-De Pas | 855 | € 490.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +8,9 m |
| De Haantjes-Vogelbuurt | 1.005 | € 341.000 | 68% | onder gemiddeld | +8,3 m |
| de Helster | 1.285 | € 438.000 | 69% | gemiddeld | +9,0 m |
| de Kist | 1.185 | € 310.000 | 40% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| De Weem | 330 | € 518.000 | 90% | gemiddeld | +8,2 m |
| de Wuurde | 1.690 | € 445.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| de Zuiling | 1.565 | € 339.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +8,9 m |
| Eimeren | 160 | € 638.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Elst Centrum Noordzijde | 650 | € 313.000 | 39% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Elst centrum Zuidzijde | 1.110 | € 345.000 | 50% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Eshof | 430 | € 468.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Groenoord | 1.885 | € 485.000 | 75% | boven gemiddeld | +9,2 m |
| Hollanderbroek | 1.200 | € 280.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +8,9 m |
| Huyekamp | 1.190 | € 340.000 | 57% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| Indoornik | 80 | € 434.000 | 97% | boven gemiddeld | +7,7 m |
| Kern Andelst | 1.440 | € 399.000 | 67% | onder gemiddeld | +8,0 m |
| Kern Driel | 220 | € 409.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +9,5 m |
| Kern Hemmen | 85 | € 210.000 | 15% | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Kern Herveld | 2.115 | € 400.000 | 73% | onder gemiddeld | +8,1 m |
| Kern Herveld Zuid | 240 | € 400.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Kern Heteren | 705 | € 473.000 | 90% | gemiddeld | +9,5 m |
| Kern Oosterhout | 2.045 | € 433.000 | 71% | gemiddeld | +9,5 m |
| Kern Randwijk | 830 | € 366.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
| Kern Slijk-Ewijk | 245 | € 391.000 | 71% | gemiddeld | +9,0 m |
| Kern Valburg | 1.095 | € 414.000 | 76% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| Kersenbongerd | 270 | € 803.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Lanenbuurt | 1.710 | € 501.000 | 69% | boven gemiddeld | +9,4 m |
| Liefkenshoek | 1.425 | € 286.000 | 56% | onder gemiddeld | +8,4 m |
| Lingebuurt | 2.325 | € 560.000 | 77% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Loenen | 130 | € 611.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +8,6 m |
| Lynden | 950 | € 506.000 | 91% | gemiddeld | +8,9 m |
| Melkweide | 1.470 | € 432.000 | 91% | gemiddeld | +8,1 m |
| Molenberg | 735 | € 361.000 | 28% | onder gemiddeld | +9,1 m |
| Molenzicht | 370 | € 445.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +8,7 m |
| Oldenhof | 1.030 | € 320.000 | 61% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Omg. Binnenstraat-Stenenkamerstraat | 130 | € 581.000 | 88% | gemiddeld | +8,0 m |
| Omg. Julianaweg | 200 | € 482.000 | 70% | gemiddeld | +8,1 m |
| omg. Reuvenkamp | 585 | € 442.000 | 86% | gemiddeld | +8,6 m |
| Omg. Sterappel, Loohof en Zetten Zuid | 1.010 | € 390.000 | 58% | onder gemiddeld | +7,8 m |
| Omg. Vluchtheuvellaan | 290 | € 441.000 | 49% | boven gemiddeld | +7,7 m |
| Omgeving Oude Bemmelseweg | 350 | € 634.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Poort van Midden-Gelderland Noord 1/2/3 | 50 | € 470.000 | 79% | boven gemiddeld | +7,8 m |
| Reeth | 160 | € 576.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +8,9 m |
| Rieshout | 1.140 | € 393.000 | 65% | onder gemiddeld | +7,9 m |
| Steding | 465 | € 355.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Tergouw | 400 | € 304.000 | 72% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Vierslag | 1.005 | € 565.000 | 84% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Vogelbuurt | 645 | € 301.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +9,0 m |
| Vosbergen | 290 | € 442.000 | 69% | gemiddeld | +8,9 m |
| Westeraam, Centrale zone | 200 | € 413.000 | 14% | gemiddeld | +9,2 m |
| Wolferen | 120 | € 649.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Zetten Centrum | 545 | € 347.000 | 50% | onder gemiddeld | +8,0 m |
| Zetten Noord-Magdalena | 270 | € 565.000 | 70% | gemiddeld | +7,6 m |
| Zetten NoordWest | 780 | € 362.000 | 72% | onder gemiddeld | +7,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Overbetuwe 8,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
