Huizenprijzen in Ede
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Ede, provincie Gelderland.
Ede in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Ede gemiddeld € 523.183. Dat is +13,5% ten opzichte van 2024 en 9,1% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Ede op plaats 109 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Ede (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 523.183
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 8,6×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Ede zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 523.183 | +13,5% | € 64.900 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 461.089 | +7,5% | € 62.300 | 7,4× |
| 2023 | € 428.788 | -0,1% | € 61.800 | 6,9× |
| 2022 | € 429.379 | +9,4% | € 54.400 | 7,9× |
| 2021 | € 392.419 | +18,9% | € 51.400 | 7,6× |
| 2020 | € 329.976 | +9,0% | € 49.400 | 6,7× |
| 2019 | € 302.817 | +7,4% | € 48.700 | 6,2× |
| 2018 | € 281.942 | +13,8% | € 44.600 | 6,3× |
| 2017 | € 247.766 | +0,5% | € 43.800 | 5,7× |
| 2016 | € 246.465 | +6,4% | € 42.100 | 5,9× |
| 2015 | € 231.632 | +2,8% | € 40.300 | 5,7× |
| 2014 | € 225.311 | +1,3% | € 41.000 | 5,5× |
| 2013 | € 222.518 | -6,3% | € 39.000 | 5,7× |
| 2012 | € 237.404 | -4,9% | € 39.000 | 6,1× |
| 2011 | € 249.686 | -6,0% | € 38.800 | 6,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Ede
Wat kost een huis in Ede?
Een bestaande koopwoning in Ede kostte in 2025 gemiddeld € 523.183, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Ede gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +13,5% ten opzichte van 2024 en met +58,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Ede?
Een gemiddelde woning in Ede kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Ede
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 66 minuten
- Naar Rotterdam: 87 minuten
- Naar Den Haag: 78 minuten
- Naar Utrecht: 41 minuten
- Naar Eindhoven: 76 minuten
- Naar Groningen: 134 minuten
Zonder file, van het midden van Ede naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Ede betalen gemiddeld € 248 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Ede 435 nieuwe woningen opgeleverd: 8,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 413 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 822 | 559 | 731 | 541 | 435 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Ede
Ede heeft 66 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Beatrixpark | 2.460 | € 365.000 | 59% | gemiddeld | +18,9 m |
| Bennekom-Zuidoost | 2.615 | € 629.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +20,0 m |
| Bloemenbuurt | 2.800 | € 343.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +17,4 m |
| Boekelo | 3.250 | € 443.000 | 69% | boven gemiddeld | +14,0 m |
| Bosrand | 395 | € 580.000 | 81% | boven gemiddeld | +24,2 m |
| Burgemeestersbuurt | 2.115 | – | 62% | ruim boven gemiddeld | +35,9 m |
| Centrum Ede | 4.075 | € 289.000 | 41% | onder gemiddeld | +23,2 m |
| Centrum Lunteren | 4.410 | € 495.000 | 75% | gemiddeld | +14,2 m |
| De Bergen | 1.140 | € 462.000 | 72% | gemiddeld | +14,8 m |
| De Bossen | 2.425 | € 420.000 | 84% | onder gemiddeld | +12,6 m |
| De Burgen | 2.285 | € 303.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +14,8 m |
| De Dalen | 2.150 | € 344.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +13,1 m |
| De Dreven | 2.105 | € 393.000 | 96% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| De Hoef | 1.710 | € 374.000 | 77% | gemiddeld | +13,7 m |
| De Horsten | 2.625 | € 320.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +13,4 m |
| De Hoven | 2.385 | € 357.000 | 75% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| De Klomp buitengebied | 305 | € 662.000 | 86% | boven gemiddeld | +7,6 m |
| De Klomp dorp | 220 | € 498.000 | 80% | gemiddeld | +7,7 m |
| De Kraats/Nergena | 835 | € 705.000 | 81% | boven gemiddeld | +8,0 m |
| De Laar | 3.905 | € 501.000 | 62% | boven gemiddeld | +19,2 m |
| De Parken | 1.035 | € 481.000 | 90% | gemiddeld | +10,8 m |
| De Singels | 2.390 | € 368.000 | 71% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| De States | 2.315 | € 387.000 | 77% | onder gemiddeld | +9,6 m |
| De Steinen | 2.845 | € 279.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +15,1 m |
| De Veenen | 600 | € 755.000 | 81% | gemiddeld | +8,9 m |
| De Velden en Beken | 2.290 | € 328.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +10,3 m |
| De Venen en Zanden | 3.810 | € 458.000 | 63% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Deelen | 165 | – | – | ruim boven gemiddeld | +61,9 m |
| Dikkenberg | 305 | € 705.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +33,4 m |
| Doesburg | 1.150 | € 675.000 | 82% | boven gemiddeld | +13,3 m |
| Driesprong/Ginkel | 825 | € 876.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +31,2 m |
| Ederveen buitengebied | 1.420 | € 744.000 | 86% | boven gemiddeld | +8,2 m |
| Ederveen dorp | 2.345 | € 505.000 | 73% | gemiddeld | +7,9 m |
| Elskamp | 3.150 | € 332.000 | 62% | onder gemiddeld | +12,9 m |
| Enka | 3.705 | € 504.000 | 64% | onder gemiddeld | +27,0 m |
| Eschoter Veld | 705 | € 485.000 | 58% | boven gemiddeld | +23,9 m |
| Frankeneng | 145 | € 341.000 | 77% | onder gemiddeld | +11,6 m |
| Halderbrink | 4.255 | € 460.000 | 71% | gemiddeld | +14,2 m |
| Harskamp dorp | 2.165 | € 458.000 | 72% | onder gemiddeld | +24,9 m |
| Heestereng | 75 | € 462.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +8,9 m |
| Hoog Baarlo | 50 | € 655.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +46,1 m |
| Hoogbouw-Zuid | 2.365 | € 231.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +14,7 m |
| Indische buurt | 2.145 | € 367.000 | 51% | onder gemiddeld | +18,3 m |
| Klaphek | 2.055 | € 343.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | +14,9 m |
| Komponistenbuurt | 1.825 | € 494.000 | 83% | boven gemiddeld | +37,9 m |
| Legerplaats Harskamp | 230 | € 589.000 | 74% | onder gemiddeld | +25,0 m |
| Lunteren-Oost | 1.210 | € 691.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +17,2 m |
| Lunterse Buurtbos | 340 | € 813.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +30,2 m |
| Lunterse Veld | 1.325 | € 823.000 | 81% | boven gemiddeld | +13,2 m |
| Maanderbroek | 450 | € 701.000 | 84% | boven gemiddeld | +6,9 m |
| Maandereng-Oost | 1.825 | € 347.000 | 80% | onder gemiddeld | +14,3 m |
| Meulunteren/De Valk | 1.810 | € 772.000 | 87% | boven gemiddeld | +15,1 m |
| Nederwoud | 1.670 | € 709.000 | 81% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Otterlo dorp | 1.420 | € 502.000 | 79% | boven gemiddeld | +27,4 m |
| Reehorst | 4.650 | € 392.000 | 57% | gemiddeld | +17,6 m |
| Schuttersveld-Noord | 110 | € 741.000 | 86% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| Stationsbuurt | 1.970 | € 419.000 | 66% | boven gemiddeld | +23,2 m |
| Uitvindersbuurt | 2.605 | € 356.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +15,3 m |
| Veluwse Poort | 3.210 | € 574.000 | 65% | boven gemiddeld | +37,5 m |
| Vogelbuurt | 3.140 | € 331.000 | 53% | onder gemiddeld | +19,5 m |
| Wekerom dorp | 1.560 | € 452.000 | 72% | onder gemiddeld | +19,1 m |
| Wekeromse Meent | 960 | € 664.000 | 77% | gemiddeld | +19,6 m |
| Wekeromse Zand | 405 | € 526.000 | 27% | boven gemiddeld | +23,5 m |
| Westeneng | 1.310 | € 677.000 | 84% | gemiddeld | +20,7 m |
| Wormshoef | 2.695 | € 471.000 | 64% | gemiddeld | +14,6 m |
| Zeeheldenbuurt | 2.885 | € 440.000 | 74% | boven gemiddeld | +18,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Ede 28,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Beuningen – € 527.279
- Brummen – € 524.581
- Hattem – € 523.439
- Overbetuwe – € 522.733
- West Betuwe – € 521.134
- Heerde – € 520.052
