Huizenprijzen in Brummen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Brummen, provincie Gelderland.
Brummen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Brummen gemiddeld € 524.581. Dat is +24,4% ten opzichte van 2024 en 9,4% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Brummen op plaats 104 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Brummen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 524.581
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,2×
Met landelijk inkomen: 8,6×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Brummen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 524.581 | +24,4% | € 63.700 (voorlopig) | 8,2× |
| 2024 | € 421.718 | +10,4% | € 61.800 | 6,8× |
| 2023 | € 381.877 | -17,3% | € 60.100 | 6,4× |
| 2022 | € 461.758 | +22,3% | € 53.500 | 8,6× |
| 2021 | € 377.695 | +7,5% | € 51.300 | 7,4× |
| 2020 | € 351.320 | +11,8% | € 49.300 | 7,1× |
| 2019 | € 314.125 | +6,8% | € 49.300 | 6,4× |
| 2018 | € 294.112 | +9,5% | € 44.800 | 6,6× |
| 2017 | € 268.532 | +8,3% | € 43.700 | 6,1× |
| 2016 | € 247.929 | +5,0% | € 42.100 | 5,9× |
| 2015 | € 236.020 | -1,6% | € 40.400 | 5,8× |
| 2014 | € 239.879 | +3,9% | € 41.300 | 5,8× |
| 2013 | € 230.802 | -9,4% | € 39.000 | 5,9× |
| 2012 | € 254.791 | -0,7% | € 39.000 | 6,5× |
| 2011 | € 256.583 | -18,0% | € 38.700 | 6,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Brummen
Wat kost een huis in Brummen?
Een bestaande koopwoning in Brummen kostte in 2025 gemiddeld € 524.581, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Brummen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +24,4% ten opzichte van 2024 en met +49,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Brummen?
Een gemiddelde woning in Brummen kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Brummen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 83 minuten
- Naar Rotterdam: 118 minuten
- Naar Den Haag: 109 minuten
- Naar Utrecht: 72 minuten
- Naar Eindhoven: 86 minuten
- Naar Groningen: 122 minuten
Zonder file, van het midden van Brummen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Brummen betalen gemiddeld € 266 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Brummen 67 nieuwe woningen opgeleverd: 6,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 19 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 80 | 134 | 142 | 148 | 67 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Brummen
Brummen heeft 36 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| (Rhienderense) Broek | 190 | € 608.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +9,8 m |
| Brummen Buitengebied | 75 | € 695.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +9,5 m |
| Brummen Centrum | 1.495 | € 345.000 | 51% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Brummense Enk Oost | 1.635 | € 282.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +8,7 m |
| Brummense Enk West | 1.275 | € 301.000 | 48% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| Cellenrijk | 185 | € 618.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Coldenhove | 120 | € 461.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +36,7 m |
| Cortenoever | 220 | € 611.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +7,5 m |
| De Pothof | 680 | € 314.000 | 56% | onder gemiddeld | +9,2 m |
| Dovenkamp | 80 | € 756.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +6,4 m |
| Eerbeek Buitengebied | 435 | € 631.000 | 87% | gemiddeld | +15,7 m |
| Eerbeek Centrum | 745 | € 332.000 | 53% | gemiddeld | +17,9 m |
| Eerbeek Zuid | 135 | € 394.000 | 65% | onder gemiddeld | +21,3 m |
| Eerbeekse Enk | 3.105 | € 311.000 | 66% | onder gemiddeld | +20,7 m |
| Elzenbos | 1.045 | € 321.000 | 47% | onder gemiddeld | +8,4 m |
| Empe Buitengebied | 305 | € 668.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Empe Kern | 275 | € 503.000 | 83% | boven gemiddeld | +7,8 m |
| Hall Buitengebied | 290 | € 608.000 | 87% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Hall Kern | 365 | € 429.000 | 79% | gemiddeld | +12,1 m |
| Het Hungeling | 215 | € 643.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +19,6 m |
| Koppelenburg | 480 | € 515.000 | 90% | boven gemiddeld | +9,5 m |
| Leuvenheim Buitengebied | 90 | € 528.000 | 90% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Leuvenheim Kern | 580 | € 431.000 | 90% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Lichtenbelt | 55 | € 587.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Lombok | 1.880 | € 426.000 | 79% | onder gemiddeld | +17,3 m |
| Noorderenk | 1.715 | € 302.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Oeken Buitengebied | 245 | € 659.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Oeken Kern | 155 | € 533.000 | 74% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Rhienderen Buitengebied | 130 | € 694.000 | 60% | boven gemiddeld | +8,5 m |
| Rhienderen Kern | 680 | € 371.000 | 72% | gemiddeld | +9,6 m |
| Rhienderense Enk | 130 | € 627.000 | 93% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Tonden | 325 | € 630.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Veldkant | 225 | € 474.000 | 62% | boven gemiddeld | +20,9 m |
| Voorstonden | 105 | € 586.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Werfakker | 1.330 | € 350.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +16,9 m |
| Wilhelminapark | 310 | € 830.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +19,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Brummen 12,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Beuningen – € 527.279
- Hattem – € 523.439
- Ede – € 523.183
- Overbetuwe – € 522.733
- West Betuwe – € 521.134
- Heerde – € 520.052
