Huizenprijzen in Vlaardingen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Vlaardingen, provincie Zuid-Holland.
Vlaardingen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Vlaardingen gemiddeld € 365.638. Dat is +7,8% ten opzichte van 2024 en 23,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Vlaardingen op plaats 313 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Vlaardingen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 365.638
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 54.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,7×
Met landelijk inkomen: 6,0×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Vlaardingen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 365.638 | +7,8% | € 54.600 (voorlopig) | 6,7× |
| 2024 | € 339.126 | +6,6% | € 52.400 | 6,5× |
| 2023 | € 318.185 | -1,7% | € 50.600 | 6,3× |
| 2022 | € 323.849 | +7,3% | € 46.000 | 7,0× |
| 2021 | € 301.858 | +16,9% | € 43.700 | 6,9× |
| 2020 | € 258.309 | +11,6% | € 41.800 | 6,2× |
| 2019 | € 231.415 | +15,8% | € 40.900 | 5,7× |
| 2018 | € 199.877 | +6,8% | € 38.500 | 5,2× |
| 2017 | € 187.120 | +8,6% | € 37.500 | 5,0× |
| 2016 | € 172.252 | +4,7% | € 36.200 | 4,8× |
| 2015 | € 164.575 | +0,3% | € 35.200 | 4,7× |
| 2014 | € 164.118 | -0,1% | € 35.200 | 4,7× |
| 2013 | € 164.246 | -1,5% | € 33.600 | 4,9× |
| 2012 | € 166.675 | -9,6% | € 33.500 | 5,0× |
| 2011 | € 184.321 | +2,9% | € 33.300 | 5,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Vlaardingen
Wat kost een huis in Vlaardingen?
Een bestaande koopwoning in Vlaardingen kostte in 2025 gemiddeld € 365.638, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Vlaardingen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,8% ten opzichte van 2024 en met +41,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Vlaardingen?
Een gemiddelde woning in Vlaardingen kost 6,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Vlaardingen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 54 minuten
- Naar Rotterdam: 11 minuten
- Naar Den Haag: 18 minuten
- Naar Utrecht: 45 minuten
- Naar Eindhoven: 85 minuten
- Naar Groningen: 170 minuten
Zonder file, van het midden van Vlaardingen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Vlaardingen betalen gemiddeld € 262 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Vlaardingen 241 nieuwe woningen opgeleverd: 6,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 463 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 207 | 145 | 475 | 579 | 241 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Vlaardingen
Vlaardingen heeft 31 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Babberspolder Noord | 2.135 | € 382.000 | 90% | gemiddeld | -1,0 m |
| Babberspolder Oost | 4.595 | € 317.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Babberspolder West | 4.730 | € 333.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Buitengebied Zuidbuurt | 120 | € 923.000 | 81% | boven gemiddeld | -2,2 m |
| Centrum | 6.505 | € 265.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| De Vergulde Hand | 1.045 | € 90.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Drevenbuurt | 3.490 | € 459.000 | 97% | gemiddeld | -2,0 m |
| Hoevenbuurt | 3.100 | € 297.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Hofbuurt | 1.065 | € 476.000 | 85% | gemiddeld | +1,0 m |
| Hoofdstedenbuurt | 2.245 | € 242.000 | 7% | ruim onder gemiddeld | -2,0 m |
| Hoogkamer | 2.865 | € 244.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Indische Buurt | 3.755 | € 326.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Kruidenbuurt | 1.675 | € 292.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Lage Weide | 2.840 | € 247.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Loper Noord | 1.015 | € 333.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | -2,0 m |
| Loper Zuid | 1.490 | € 295.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Maasboulevard | 1.575 | € 212.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| Oostbuurt | 6.375 | € 296.000 | 56% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Oranjebuurt | 1.160 | € 460.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Park Holy Noord | 200 | € 606.000 | 99% | boven gemiddeld | -2,1 m |
| Sportpark Holy | 55 | € 517.000 | 100% | ruim onder gemiddeld | -1,9 m |
| Statenbuurt | 2.290 | – | 37% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Vaart Noord | 1.540 | € 413.000 | 60% | gemiddeld | -1,6 m |
| Vaart Zuid | 1.775 | – | 43% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Vettenoordse Polder Oost | 5.450 | € 232.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Vettenoordse Polder West | 90 | € 208.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Vijfsluizen | 680 | € 415.000 | 39% | gemiddeld | 0,0 m |
| Vogelbuurt Noord | 2.990 | € 278.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Vogelbuurt Zuid | 3.240 | € 322.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -2,0 m |
| Wetering | 3.600 | € 285.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Zuidbuurt | 3.470 | € 244.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Vlaardingen 0,3 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Capelle aan den IJssel – € 412.385
- Zwijndrecht – € 408.715
- Dordrecht – € 391.755
- Nissewaard – € 389.672
- Papendrecht – € 387.172
- Schiedam – € 339.590
