Huizenprijzen in Papendrecht
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Papendrecht, provincie Zuid-Holland.
Papendrecht in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Papendrecht gemiddeld € 387.172. Dat is +1,1% ten opzichte van 2024 en 19,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Papendrecht op plaats 294 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Papendrecht (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 387.172
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,1×
Met landelijk inkomen: 6,4×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Papendrecht zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 387.172 | +1,1% | € 63.600 (voorlopig) | 6,1× |
| 2024 | € 382.950 | +5,4% | € 61.100 | 6,3× |
| 2023 | € 363.336 | -4,9% | € 59.600 | 6,1× |
| 2022 | € 382.187 | +19,9% | € 52.600 | 7,3× |
| 2021 | € 318.706 | +12,5% | € 50.500 | 6,3× |
| 2020 | € 283.352 | +10,5% | € 48.100 | 5,9× |
| 2019 | € 256.448 | +9,0% | € 48.600 | 5,3× |
| 2018 | € 235.318 | +4,0% | € 44.800 | 5,3× |
| 2017 | € 226.198 | +4,7% | € 43.700 | 5,2× |
| 2016 | € 216.108 | +4,6% | € 42.600 | 5,1× |
| 2015 | € 206.597 | +1,3% | € 41.200 | 5,0× |
| 2014 | € 203.916 | +2,4% | € 41.900 | 4,9× |
| 2013 | € 199.081 | +0,1% | € 40.100 | 5,0× |
| 2012 | € 198.915 | -5,5% | € 39.600 | 5,0× |
| 2011 | € 210.581 | -2,2% | € 39.700 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Papendrecht
Wat kost een huis in Papendrecht?
Een bestaande koopwoning in Papendrecht kostte in 2025 gemiddeld € 387.172, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Papendrecht gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +1,1% ten opzichte van 2024 en met +36,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Papendrecht?
Een gemiddelde woning in Papendrecht kost 6,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Papendrecht
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 72 minuten
- Naar Rotterdam: 37 minuten
- Naar Den Haag: 41 minuten
- Naar Utrecht: 41 minuten
- Naar Eindhoven: 71 minuten
- Naar Groningen: 165 minuten
Zonder file, van het midden van Papendrecht naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Papendrecht betalen gemiddeld € 254 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Papendrecht 2 nieuwe woningen opgeleverd: 0,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 64 | 66 | 56 | 12 | 2 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Papendrecht
Papendrecht heeft 23 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achterdijk | 1.225 | € 380.000 | 83% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Centrum | 985 | € 313.000 | 45% | gemiddeld | +0,5 m |
| De Boezem | 795 | € 371.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| De Kooy | 1.220 | € 331.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Den Briel | 340 | € 285.000 | 1% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Erasmusbuurt | 1.435 | € 276.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Het Eiland | 1.220 | € 530.000 | 87% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Het Zand | 455 | € 292.000 | 10% | onder gemiddeld | +2,9 m |
| Kraaihoek Noord | 2.425 | € 308.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kraaihoek Zuid | 1.990 | € 285.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Land van Matena | 460 | € 663.000 | 72% | gemiddeld | -1,3 m |
| Landschapspark Tiendzone | 250 | € 711.000 | 92% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Molenbuurt | 2.235 | € 370.000 | 65% | onder gemiddeld | -1,1 m |
| Noordkil Kwartier | 1.775 | € 419.000 | 78% | onder gemiddeld | -1,1 m |
| Oostdonk | 1.810 | € 435.000 | 89% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Pontonniersbuurt | 785 | € 437.000 | 68% | boven gemiddeld | +2,5 m |
| Schildersbuurt | 2.740 | € 344.000 | 73% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Schrijversbuurt | 2.005 | € 340.000 | 77% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Staatsliedenbuurt | 1.810 | € 336.000 | 81% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Westdonk | 1.740 | € 426.000 | 80% | gemiddeld | -1,0 m |
| Zeeheldenbuurt | 585 | € 370.000 | 94% | gemiddeld | -0,3 m |
| Zuiddonk | 2.165 | € 318.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Zuidkil Kwartier | 1.775 | € 511.000 | 78% | gemiddeld | -1,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Papendrecht 0,3 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Rotterdam – € 414.579
- Capelle aan den IJssel – € 412.385
- Zwijndrecht – € 408.715
- Dordrecht – € 391.755
- Nissewaard – € 389.672
- Vlaardingen – € 365.638
