Huizenprijzen in Nissewaard
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Nissewaard, provincie Zuid-Holland.
Nissewaard in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Nissewaard gemiddeld € 389.672. Dat is +5,2% ten opzichte van 2024 en 18,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Nissewaard op plaats 292 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Nissewaard (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 389.672
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 6,4×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Nissewaard zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 389.672 | +5,2% | € 59.400 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 370.386 | +10,5% | € 57.100 | 6,5× |
| 2023 | € 335.318 | -1,6% | € 54.000 | 6,2× |
| 2022 | € 340.657 | +14,7% | € 49.800 | 6,8× |
| 2021 | € 296.986 | +11,3% | € 47.000 | 6,3× |
| 2020 | € 266.765 | +12,2% | € 45.500 | 5,9× |
| 2019 | € 237.789 | +10,2% | € 43.700 | 5,4× |
| 2018 | € 215.817 | +10,5% | € 41.700 | 5,2× |
| 2017 | € 195.265 | +3,2% | € 41.000 | 4,8× |
| 2016 | € 189.291 | +4,9% | € 40.000 | 4,7× |
| 2015 | € 180.489 | – | € 38.800 | 4,7× |
| 2014 | – | – | € 38.600 | – |
| 2013 | – | – | € 37.700 | – |
| 2012 | – | – | € 37.600 | – |
| 2011 | – | – | € 37.800 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Nissewaard
Wat kost een huis in Nissewaard?
Een bestaande koopwoning in Nissewaard kostte in 2025 gemiddeld € 389.672, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Nissewaard gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,2% ten opzichte van 2024 en met +46,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Nissewaard?
Een gemiddelde woning in Nissewaard kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Nissewaard
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 69 minuten
- Naar Rotterdam: 30 minuten
- Naar Den Haag: 33 minuten
- Naar Utrecht: 60 minuten
- Naar Eindhoven: 93 minuten
- Naar Groningen: 184 minuten
Zonder file, van het midden van Nissewaard naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Nissewaard betalen gemiddeld € 250 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Nissewaard 259 nieuwe woningen opgeleverd: 6,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1.218 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 365 | 360 | 231 | 268 | 259 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Nissewaard
Nissewaard heeft 78 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkers-Centrum | 1.430 | € 208.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Baarsveen | 1.060 | € 289.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Bedrijventerrein Haven-Noord | 235 | € 478.000 | 67% | onder gemiddeld | +3,1 m |
| Beverveen | 780 | € 323.000 | 87% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Bloemendaele | 720 | € 322.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Centrum-Oost | 1.580 | € 254.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Centrum-Zuid | 2.115 | € 217.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| De Dijk | 1.560 | € 393.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +3,6 m |
| De Haven | 960 | € 521.000 | 99% | gemiddeld | +3,0 m |
| De Hoek-1 | 975 | € 292.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| De Hoek-2 | 950 | € 253.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| De Hoek-3 | 870 | € 250.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| De Hoek-4 | 140 | € 202.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Donken | 2.150 | € 254.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Dreven | 1.370 | € 225.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Egel- en Salamanderveen | 575 | € 321.000 | 98% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Gaarden | 2.345 | € 264.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Geervliet-Noordoost | 1.170 | € 283.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Gildenwijk-Oost | 700 | € 237.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Gildenwijk-West | 805 | € 238.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Groenewoud-Hoog | 1.520 | – | 16% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Groenewoud-Huur | 555 | € 289.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Groenewoud-Koop | 1.460 | € 326.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Harregat | 75 | € 511.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Hartelpark-West | 85 | – | – | onbekend | -0,5 m |
| Hekelingen-Dorp | 1.860 | € 457.000 | 75% | onder gemiddeld | -1,3 m |
| Het Land | 1.445 | € 537.000 | 100% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Hoogwerf-Noord | 1.955 | € 242.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Hoogwerf-Zuid | 1.955 | € 269.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Karperveen | 870 | € 301.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Kerckhoek | 1.575 | € 331.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Kern | 1.160 | € 268.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Kern Abbenbroek | 920 | € 344.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Kern Geervliet | 340 | € 418.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Kern Heenvliet | 515 | € 341.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Kern Simonshaven | 350 | € 319.000 | 53% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kern Zuidland | 3.020 | € 360.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Kikkerveen | 655 | € 337.000 | 83% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Krekelveen | 680 | € 284.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Kreken | 1.880 | € 284.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Kreken van Nibbeland | 1.500 | € 504.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Maaswijk-Noordoost | 3.040 | € 372.000 | 88% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Maaswijk-Noordwest | 930 | € 263.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Maaswijk-Zuidoost | 4.310 | € 396.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Maaswijk-Zuidwest | 2.655 | € 391.000 | 99% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Maaswijktuinen | 285 | € 403.000 | 75% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Middengebied | 1.240 | € 262.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Molenwei | 245 | € 163.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Oranjebuurt | 795 | € 298.000 | 58% | onder gemiddeld | -1,1 m |
| Ottersveen | 460 | € 316.000 | 99% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Park Waterland | 55 | – | – | gemiddeld | -1,7 m |
| Poldergebied Abbenbroek | 345 | € 568.000 | 88% | gemiddeld | -1,3 m |
| Poldergebied Geervliet | 165 | – | 59% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Poldergebied Heenvliet | 145 | € 556.000 | 88% | gemiddeld | -1,4 m |
| Poldergebied Simonshaven | 370 | € 427.000 | 92% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Poldergebied Zuidland | 195 | € 536.000 | 88% | gemiddeld | -0,0 m |
| Ravensteijn-West | 1.050 | € 298.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Schenkel-Noordoost | 740 | € 409.000 | 99% | gemiddeld | +3,1 m |
| Schenkel-Noordwest | 675 | € 219.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | +2,6 m |
| Schenkel-Zuidoost | 1.075 | € 369.000 | 100% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Schenkel-Zuidwest | 1.710 | € 304.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Schiekamp-Noord | 1.290 | € 253.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | -1,1 m |
| Schiekamp-Zuid | 1.900 | € 229.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | -1,2 m |
| Slakkenveen | 630 | € 305.000 | 92% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Snoekenveen | 1.450 | € 291.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Sterrenkwartier-Hoog | 1.090 | € 229.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Sterrenkwartier-Midden | 900 | € 273.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Sterrenkwartier-Oost | 1.210 | € 344.000 | 92% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Sterrenkwartier-West | 655 | € 402.000 | 91% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Sterrenkwartier-Zuid | 500 | € 240.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Uitslag van Putten-Zuid | 55 | € 312.000 | 29% | onbekend | -0,3 m |
| Vierambachten | 975 | € 356.000 | 69% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Vogelbuurt | 560 | € 279.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Vogelenzang-Noord | 1.645 | € 341.000 | 95% | onder gemiddeld | -1,3 m |
| Vogelenzang-Zuid | 3.915 | € 260.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -1,3 m |
| Voorden | 1.330 | € 263.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Vriesland | 2.710 | € 266.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Westrand | 65 | € 546.000 | 96% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Nissewaard 0,6 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Rotterdam – € 414.579
- Capelle aan den IJssel – € 412.385
- Zwijndrecht – € 408.715
- Dordrecht – € 391.755
- Papendrecht – € 387.172
- Vlaardingen – € 365.638
