Huizenprijzen in Capelle aan den IJssel
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Capelle aan den IJssel, provincie Zuid-Holland.
Capelle aan den IJssel in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Capelle aan den IJssel gemiddeld € 412.385. Dat is +5,7% ten opzichte van 2024 en 14,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Capelle aan den IJssel op plaats 273 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Capelle aan den IJssel (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 412.385
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,0×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Capelle aan den IJssel zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 412.385 | +5,7% | € 59.200 (voorlopig) | 7,0× |
| 2024 | € 390.223 | +6,7% | € 57.200 | 6,8× |
| 2023 | € 365.589 | -0,7% | € 53.600 | 6,8× |
| 2022 | € 368.037 | +7,3% | € 49.400 | 7,5× |
| 2021 | € 343.101 | +16,7% | € 46.500 | 7,4× |
| 2020 | € 294.059 | +10,8% | € 44.800 | 6,6× |
| 2019 | € 265.359 | +7,4% | € 43.900 | 6,0× |
| 2018 | € 247.063 | +12,3% | € 41.100 | 6,0× |
| 2017 | € 219.934 | +12,8% | € 40.500 | 5,4× |
| 2016 | € 195.062 | +4,4% | € 39.200 | 5,0× |
| 2015 | € 186.794 | -1,2% | € 37.900 | 4,9× |
| 2014 | € 188.970 | +1,3% | € 38.400 | 4,9× |
| 2013 | € 186.584 | -10,2% | € 36.900 | 5,1× |
| 2012 | € 207.725 | -2,4% | € 37.000 | 5,6× |
| 2011 | € 212.824 | +2,0% | € 37.000 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Capelle aan den IJssel
Wat kost een huis in Capelle aan den IJssel?
Een bestaande koopwoning in Capelle aan den IJssel kostte in 2025 gemiddeld € 412.385, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Capelle aan den IJssel gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,7% ten opzichte van 2024 en met +40,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Capelle aan den IJssel?
Een gemiddelde woning in Capelle aan den IJssel kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Capelle aan den IJssel
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 60 minuten
- Naar Rotterdam: 26 minuten
- Naar Den Haag: 26 minuten
- Naar Utrecht: 36 minuten
- Naar Eindhoven: 78 minuten
- Naar Groningen: 164 minuten
Zonder file, van het midden van Capelle aan den IJssel naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Capelle aan den IJssel betalen gemiddeld € 235 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Capelle aan den IJssel 281 nieuwe woningen opgeleverd: 8,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 28 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 169 | 185 | 8 | 155 | 281 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Capelle aan den IJssel
Capelle aan den IJssel heeft 66 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 's-Gravenpark | 180 | € 1.227.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -2,0 m |
| 's-Gravenweg/Alexanderlaan | 200 | € 1.214.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -1,9 m |
| Akker/Haagwinde | 770 | € 319.000 | 73% | onder gemiddeld | -3,9 m |
| Alkenoord | 1.320 | € 285.000 | 42% | onder gemiddeld | -1,8 m |
| Amerikaansebuurt | 420 | € 379.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Baaienbuurt | 1.375 | € 333.000 | 53% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Beemster/Purmerhoek | 1.700 | € 249.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Bergenbuurt | 1.615 | € 289.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Bizetbuurt | 1.490 | € 446.000 | 83% | gemiddeld | -1,3 m |
| Bloemenbuurt-oost | 620 | € 337.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | -4,0 m |
| Bloemenbuurt-west | 1.355 | € 327.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | -4,4 m |
| Burgenbuurt | 1.440 | € 384.000 | 92% | onder gemiddeld | -5,2 m |
| Capelsebrug | 360 | € 386.000 | 22% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Chopinbuurt | 1.195 | € 442.000 | 81% | gemiddeld | -1,3 m |
| Couwenhoek | 300 | € 676.000 | 97% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Dalenbuurt | 1.895 | € 404.000 | 97% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Dansenbuurt-noord | 1.085 | € 362.000 | 59% | onder gemiddeld | -4,9 m |
| Dansenbuurt-zuid | 1.130 | € 300.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | -5,3 m |
| De Baronie | 950 | € 247.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Dichtersbuurt | 1.910 | € 364.000 | 87% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Diepenbuurt | 1.030 | € 266.000 | 4% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Eilandenbuurt | 895 | € 499.000 | 98% | gemiddeld | -1,7 m |
| Ervenbuurt | 2.155 | € 344.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | -5,2 m |
| Fascinatio-oost | 1.490 | € 469.000 | 63% | gemiddeld | +2,5 m |
| Fascinatio-west | 1.435 | € 565.000 | 85% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Florabuurt | 1.765 | € 249.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | -5,4 m |
| Gebouwenbuurt | 1.410 | € 299.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -5,2 m |
| Hoofdweg sector A | 415 | € 272.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | -4,9 m |
| Hovenbuurt | 2.345 | € 378.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Instrumentenbuurt | 1.190 | € 321.000 | 57% | onder gemiddeld | -5,2 m |
| Kievitlaan | 1.745 | € 322.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Klinkert | 70 | € 1.130.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -2,2 m |
| Koperwiek | 1.105 | € 300.000 | 36% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Kunstenaarsbuurt | 1.395 | € 284.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | -5,1 m |
| Kunstenaarsbuurt-noord | 615 | € 296.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | -4,7 m |
| Meeuwenbuurt | 1.075 | € 269.000 | 13% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Merelbuurt | 1.235 | € 387.000 | 91% | gemiddeld | -1,8 m |
| Molenbuurt | 1.045 | € 479.000 | 96% | boven gemiddeld | -5,5 m |
| Molukkenbuurt | 705 | € 338.000 | 22% | onder gemiddeld | -1,8 m |
| Operabuurt | 2.060 | € 290.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | -5,2 m |
| Oude Kern | 370 | € 437.000 | 64% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Oude Plaats | 1.040 | € 325.000 | 50% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Paganinibuurt | 1.510 | € 481.000 | 88% | gemiddeld | -1,2 m |
| Paradijssel | 895 | € 648.000 | 98% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Puccinibuurt | 2.345 | € 487.000 | 89% | gemiddeld | -1,3 m |
| Redebuurt | 1.040 | € 430.000 | 90% | gemiddeld | -1,5 m |
| Reviusbuurt | 995 | € 234.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -1,4 m |
| Rivium 1e straat | 220 | € 135.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +4,2 m |
| Rivium 2e straat | 280 | – | – | onbekend | +3,8 m |
| Rossinibuurt | 530 | € 562.000 | 97% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Rozenburcht | 745 | € 482.000 | 66% | gemiddeld | -0,2 m |
| Scandinavischebuurt | 470 | € 503.000 | 98% | gemiddeld | -1,8 m |
| Schermerhoek | 1.280 | € 249.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -1,8 m |
| Schildersbuurt | 860 | € 360.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Schildersvormenbuurt | 1.570 | € 325.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | -5,3 m |
| Sporenbuurt-oost | 1.070 | € 363.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -5,1 m |
| Sporenbuurt-west | 735 | € 336.000 | 85% | onder gemiddeld | -4,9 m |
| Stadsdeelpark | 700 | € 591.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -4,8 m |
| Stationsbuurt | 345 | € 690.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | -2,1 m |
| Tuinenbuurt | 575 | € 434.000 | 99% | gemiddeld | -5,0 m |
| Valeriusbuurt | 1.275 | € 279.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Vuykterrein | 715 | € 467.000 | 98% | gemiddeld | -0,1 m |
| Waardenbuurt | 965 | € 381.000 | 56% | onder gemiddeld | -1,6 m |
| Wormerhoek | 400 | € 355.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Zeeheldenbuurt-oost | 155 | € 515.000 | 98% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Zeeheldenbuurt-west | 960 | € 328.000 | 42% | onder gemiddeld | +0,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Capelle aan den IJssel 2,4 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Ridderkerk – € 428.160
- Rijswijk (ZH.) – € 422.771
- Gouda – € 420.550
- Sliedrecht – € 415.644
- Rotterdam – € 414.579
- Zwijndrecht – € 408.715
