Huizenprijzen in Rijswijk (ZH.)
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Rijswijk (ZH.), provincie Zuid-Holland.
Rijswijk (ZH.) in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Rijswijk (ZH.) gemiddeld € 422.771. Dat is +0,2% ten opzichte van 2024 en 11,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Rijswijk (ZH.) op plaats 255 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Rijswijk (ZH.) (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 422.771
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 58.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 6,9×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Rijswijk (ZH.) zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 422.771 | +0,2% | € 58.500 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 421.900 | +9,5% | € 56.300 | 7,5× |
| 2023 | € 385.294 | -4,6% | € 54.000 | 7,1× |
| 2022 | € 403.783 | +13,5% | € 49.500 | 8,2× |
| 2021 | € 355.881 | +17,4% | € 46.800 | 7,6× |
| 2020 | € 303.017 | +7,9% | € 45.100 | 6,7× |
| 2019 | € 280.781 | +14,0% | € 43.700 | 6,4× |
| 2018 | € 246.337 | +14,7% | € 41.200 | 6,0× |
| 2017 | € 214.799 | +8,2% | € 39.600 | 5,4× |
| 2016 | € 198.527 | -0,6% | € 38.700 | 5,1× |
| 2015 | € 199.654 | +8,8% | € 37.400 | 5,3× |
| 2014 | € 183.554 | +5,9% | € 37.700 | 4,9× |
| 2013 | € 173.295 | -12,9% | € 36.000 | 4,8× |
| 2012 | € 198.848 | -6,3% | € 35.800 | 5,6× |
| 2011 | € 212.265 | +2,7% | € 35.700 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Rijswijk (ZH.)
Wat kost een huis in Rijswijk (ZH.)?
Een bestaande koopwoning in Rijswijk (ZH.) kostte in 2025 gemiddeld € 422.771, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Rijswijk (ZH.) gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +0,2% ten opzichte van 2024 en met +39,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Rijswijk (ZH.)?
Een gemiddelde woning in Rijswijk (ZH.) kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Rijswijk (ZH.)
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 44 minuten
- Naar Rotterdam: 23 minuten
- Naar Den Haag: 6 minuten
- Naar Utrecht: 43 minuten
- Naar Eindhoven: 96 minuten
- Naar Groningen: 160 minuten
Zonder file, van het midden van Rijswijk (ZH.) naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Rijswijk (ZH.) betalen gemiddeld € 263 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Rijswijk (ZH.) 318 nieuwe woningen opgeleverd: 10,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1.318 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 214 | 675 | 237 | 291 | 318 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Rijswijk (ZH.)
Rijswijk (ZH.) heeft 28 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Artiestenbuurt | 2.320 | € 252.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Bomenbuurt | 3.070 | € 375.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Broekpolder | 225 | € 565.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Cromvliet | 2.225 | € 377.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Eikelenburg | 940 | € 817.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Haantje | 2.745 | € 485.000 | 62% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Havenkwartier | 425 | € 205.000 | 5% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Hoekpolder | 875 | € 421.000 | 66% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Hoornwijck | 145 | € 719.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Huis te Lande | 1.195 | € 357.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Julianapark | 95 | € 799.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Kleurenbuurt | 2.705 | € 264.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Leeuwendaal | 2.515 | € 636.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Ministerbuurt | 3.725 | € 307.000 | 33% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Muziekbuurt | 4.530 | € 276.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Oud-Rijswijk | 2.690 | € 364.000 | 56% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Overvoorde | 470 | € 201.000 | 7% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Pasgeld | 460 | € 479.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Plaspoelpolder | 1.815 | € 323.000 | 51% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Presidentenbuurt | 810 | € 389.000 | 45% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Rembrandtkwartier | 3.750 | € 274.000 | 53% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Sion | 4.305 | € 648.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | -0,1 m |
| Stationskwartier | 1.690 | € 312.000 | 43% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Stervoorde | 7.510 | € 298.000 | 30% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Strijp | 3.670 | € 451.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Te Werve | 3.835 | € 273.000 | 38% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Vrijenban | 1.430 | € 446.000 | 69% | gemiddeld | -0,2 m |
| Welgelegen | 510 | € 315.000 | 28% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Rijswijk (ZH.) 0,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Ridderkerk – € 428.160
- Gouda – € 420.550
- Sliedrecht – € 415.644
- Rotterdam – € 414.579
- Capelle aan den IJssel – € 412.385
- Zwijndrecht – € 408.715
