Huizenmarktradar

Huizenprijzen in Utrechtse Heuvelrug

Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Utrechtse Heuvelrug, provincie Utrecht.

Utrechtse Heuvelrug in het kort

In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Utrechtse Heuvelrug gemiddeld € 689.760. Dat is +5,4% ten opzichte van 2024 en 43,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.

Daarmee staat Utrechtse Heuvelrug op plaats 11 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.

Een gemiddelde woning kost 9,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Utrechtse Heuvelrug (2025); landelijk is dat 7,9×.

In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.

Kerncijfers

Gemiddelde verkoopprijs 2025

€ 689.760

Nederland: € 479.527

Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025

€ 72.100

Nederland: € 60.900

Prijs ÷ inkomen 2025

9,6×

Met landelijk inkomen: 11,3×

Verkopen Q3 2026

5.026

In provincie Utrecht

Gemiddelde verkoopprijs per jaar

Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens

Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Utrechtse Heuvelrug zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.

Verkochte woningen per kwartaal

Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.

Cijfers per jaar

JaarGemiddelde verkoopprijsVeranderingBesteedbaar inkomenPrijs ÷ inkomen
2025€ 689.760+5,4%€ 72.100 (voorlopig)9,6×
2024€ 654.710+15,9%€ 69.0009,5×
2023€ 565.002-7,2%€ 70.9008,0×
2022€ 609.028+8,2%€ 62.6009,7×
2021€ 562.887+12,5%€ 59.9009,4×
2020€ 500.361+13,0%€ 56.7008,8×
2019€ 442.777+6,1%€ 56.5007,8×
2018€ 417.345+11,7%€ 52.3008,0×
2017€ 373.794+1,3%€ 50.9007,3×
2016€ 368.914+6,2%€ 49.9007,4×
2015€ 347.389+5,4%€ 48.2007,2×
2014€ 329.586+9,2%€ 49.8006,6×
2013€ 301.893-11,2%€ 45.5006,6×
2012€ 339.915-6,6%€ 46.1007,4×
2011€ 363.825-2,6%€ 46.2007,9×

Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.

Veelgestelde vragen over Utrechtse Heuvelrug

Wat kost een huis in Utrechtse Heuvelrug?

Een bestaande koopwoning in Utrechtse Heuvelrug kostte in 2025 gemiddeld € 689.760, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.

Zijn de huizenprijzen in Utrechtse Heuvelrug gestegen?

De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,4% ten opzichte van 2024 en met +37,9% ten opzichte van 2020.

Hoe betaalbaar zijn woningen in Utrechtse Heuvelrug?

Een gemiddelde woning in Utrechtse Heuvelrug kost 9,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.

Wonen in Utrechtse Heuvelrug

Reistijd met de auto

Zonder file, van het midden van Utrechtse Heuvelrug naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.

Woonlasten naast de hypotheek

Eigenaren in Utrechtse Heuvelrug betalen gemiddeld € 297 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?

Nieuwbouw

In 2024 werden in Utrechtse Heuvelrug 76 nieuwe woningen opgeleverd: 3,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 62 nieuwe woningen.

Jaar20202021202220232024
Nieuwe woningen431515719676

Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).

Buurten in Utrechtse Heuvelrug

Utrechtse Heuvelrug heeft 32 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.

Amerongen-DorpAmeronger Bovenpolder-uiterwaardenAmerongse BergDoorn - BoswijkDoorn - Hydepark-MoleneindDoorn - Kaapse BossenDoorn - Moersbergen-TuillandDoorn-CentrumDoorn-NoordwestDoorn-ZuidDoorn-ZuidoostDriebergen - De Horst-De AkkerDriebergen - Heidestein-Bornia-NoordhoutDriebergen - StationsgebiedDriebergen-CentrumDriebergen-NoordDriebergen-NoordwestDriebergen-Oost en ZuidDriebergen-WestDriebergen-ZuidwestDriebergerbroek-SterkenburgLeersum - Darthuizen-ZuylesteinLeersum - GinkelLeersum - HoogstraatLeersum - MaarsbergsewegLeersum-DorpLeersumse Veld-De KopMaarn - Maarsbergen - BosgebiedMaarn-DorpMaarsbergen - De MeentMaarsbergen-DorpMaarsbergen-ValkenheideOverberg
Hoe donkerder, hoe beter de leefbaarheid volgens de Leefbaarometer, vergeleken met alle buurten in Nederland.
BuurtInwonersGem. WOZ-waardeKoopwoningenLeefbaarheidHoogte (NAP)
Amerongen-Dorp5.165€ 441.00064%onder gemiddeld+17,2 m
Ameronger Bovenpolder-uiterwaarden280€ 667.00083%boven gemiddeld+5,4 m
Amerongse Berg65€ 805.00086%ruim boven gemiddeld+29,9 m
Doorn - Boswijk940€ 398.00040%onder gemiddeld+4,4 m
Doorn - Hydepark-Moleneind505–21%ruim boven gemiddeld+15,8 m
Doorn - Kaapse Bossen90€ 962.00069%ruim boven gemiddeld+30,9 m
Doorn - Moersbergen-Tuilland265€ 949.00077%ruim boven gemiddeld+4,9 m
Doorn-Centrum3.570€ 657.00075%boven gemiddeld+13,5 m
Doorn-Noordwest2.055€ 688.00067%ruim boven gemiddeld+13,4 m
Doorn-Zuid1.405€ 459.00058%gemiddeld+5,7 m
Doorn-Zuidoost1.920€ 403.00037%onder gemiddeld+5,1 m
Driebergen - De Horst-De Akker180€ 1.061.00074%ruim boven gemiddeld+4,3 m
Driebergen - Heidestein-Bornia-Noordhout55€ 763.00061%ruim boven gemiddeld+11,0 m
Driebergen-Centrum3.430€ 533.00059%boven gemiddeld+5,2 m
Driebergen-Noord2.120€ 781.00085%ruim boven gemiddeld+6,4 m
Driebergen-Noordwest2.045€ 535.00057%boven gemiddeld+5,1 m
Driebergen-Oost en Zuid3.030€ 717.00074%boven gemiddeld+4,9 m
Driebergen-West2.565€ 523.00070%boven gemiddeld+3,5 m
Driebergen-Zuidwest5.335€ 455.00051%onder gemiddeld+3,8 m
Driebergerbroek-Sterkenburg350–56%ruim boven gemiddeld+2,7 m
Leersum - Darthuizen-Zuylestein310€ 817.00086%boven gemiddeld+5,4 m
Leersum - Ginkel255€ 581.00079%boven gemiddeld+6,7 m
Leersum - Hoogstraat515–22%ruim boven gemiddeld+20,1 m
Leersum - Maarsbergseweg75€ 756.00090%ruim boven gemiddeld+9,0 m
Leersum-Dorp6.705€ 488.00067%onder gemiddeld+14,9 m
Leersumse Veld-De Kop65€ 589.00048%ruim boven gemiddeld+19,0 m
Maarn - Maarsbergen - Bosgebied455€ 800.00076%ruim boven gemiddeld+16,5 m
Maarn-Dorp4.300€ 569.00077%gemiddeld+9,1 m
Maarsbergen - De Meent235€ 791.00084%onder gemiddeld+4,4 m
Maarsbergen-Dorp970€ 565.00080%onder gemiddeld+7,7 m
Maarsbergen-Valkenheide220–38%ruim boven gemiddeld+8,0 m
Overberg1.435€ 623.00086%gemiddeld+7,1 m

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Utrechtse Heuvelrug 11,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.

Verder kijken

Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs