Huizenprijzen in Bunnik
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Bunnik, provincie Utrecht.
Bunnik in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Bunnik gemiddeld € 624.328. Dat is +12,3% ten opzichte van 2024 en 30,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Bunnik op plaats 27 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Bunnik (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 624.328
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 73.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,5×
Met landelijk inkomen: 10,3×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Bunnik zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 624.328 | +12,3% | € 73.500 (voorlopig) | 8,5× |
| 2024 | € 556.082 | +1,0% | € 69.800 | 8,0× |
| 2023 | € 550.477 | -5,7% | € 69.600 | 7,9× |
| 2022 | € 583.587 | +8,6% | € 61.700 | 9,5× |
| 2021 | € 537.433 | +21,9% | € 58.900 | 9,1× |
| 2020 | € 441.040 | +8,7% | € 56.900 | 7,8× |
| 2019 | € 405.915 | +0,9% | € 56.300 | 7,2× |
| 2018 | € 402.389 | +13,4% | € 52.500 | 7,7× |
| 2017 | € 354.780 | +4,4% | € 51.700 | 6,9× |
| 2016 | € 339.691 | +12,9% | € 50.200 | 6,8× |
| 2015 | € 300.792 | +10,9% | € 47.600 | 6,3× |
| 2014 | € 271.316 | -8,5% | € 49.100 | 5,5× |
| 2013 | € 296.590 | +6,8% | € 46.900 | 6,3× |
| 2012 | € 277.716 | -6,3% | € 46.000 | 6,0× |
| 2011 | € 296.279 | -3,6% | € 45.700 | 6,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Bunnik
Wat kost een huis in Bunnik?
Een bestaande koopwoning in Bunnik kostte in 2025 gemiddeld € 624.328, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Bunnik gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,3% ten opzichte van 2024 en met +41,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Bunnik?
Een gemiddelde woning in Bunnik kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Bunnik
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 45 minuten
- Naar Rotterdam: 61 minuten
- Naar Den Haag: 52 minuten
- Naar Utrecht: 15 minuten
- Naar Eindhoven: 66 minuten
- Naar Groningen: 145 minuten
Zonder file, van het midden van Bunnik naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Bunnik betalen gemiddeld € 262 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Bunnik 80 nieuwe woningen opgeleverd: 11,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 44 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 83 | 77 | 188 | 30 | 80 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Bunnik
Bunnik heeft 8 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bunnik | 7.005 | € 561.000 | 72% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Odijk | 5.475 | € 513.000 | 71% | gemiddeld | +3,0 m |
| Vechten | 145 | € 606.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Verspreide huizen in het noorden | 55 | € 611.000 | 23% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Verspreide huizen in het zuiden | 185 | € 613.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Verspreide huizen van Odijk | 725 | € 734.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Verspreide huizen van Werkhoven | 610 | € 736.000 | 75% | gemiddeld | +2,8 m |
| Werkhoven | 2.070 | € 521.000 | 80% | gemiddeld | +3,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Bunnik 2,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
