Huizenprijzen in Zeist
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Zeist, provincie Utrecht.
Zeist in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Zeist gemiddeld € 663.706. Dat is +12,1% ten opzichte van 2024 en 38,4% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Zeist op plaats 16 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Zeist (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 663.706
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,4×
Met landelijk inkomen: 10,9×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Zeist zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 663.706 | +12,1% | € 70.300 (voorlopig) | 9,4× |
| 2024 | € 592.096 | +8,6% | € 67.200 | 8,8× |
| 2023 | € 545.311 | -15,2% | € 72.600 | 7,5× |
| 2022 | € 643.073 | +12,5% | € 60.100 | 10,7× |
| 2021 | € 571.853 | +20,8% | € 56.300 | 10,2× |
| 2020 | € 473.200 | +4,1% | € 54.500 | 8,7× |
| 2019 | € 454.469 | +5,6% | € 55.100 | 8,2× |
| 2018 | € 430.170 | +9,5% | € 50.000 | 8,6× |
| 2017 | € 393.001 | +11,3% | € 49.600 | 7,9× |
| 2016 | € 353.254 | -0,1% | € 47.100 | 7,5× |
| 2015 | € 353.771 | +9,0% | € 45.900 | 7,7× |
| 2014 | € 324.545 | -0,3% | € 45.900 | 7,1× |
| 2013 | € 325.655 | -3,6% | € 42.400 | 7,7× |
| 2012 | € 337.849 | -11,9% | € 42.000 | 8,0× |
| 2011 | € 383.337 | -2,3% | € 41.900 | 9,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Zeist
Wat kost een huis in Zeist?
Een bestaande koopwoning in Zeist kostte in 2025 gemiddeld € 663.706, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Zeist gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,1% ten opzichte van 2024 en met +40,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Zeist?
Een gemiddelde woning in Zeist kost 9,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Zeist
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 47 minuten
- Naar Rotterdam: 65 minuten
- Naar Den Haag: 57 minuten
- Naar Utrecht: 22 minuten
- Naar Eindhoven: 70 minuten
- Naar Groningen: 135 minuten
Zonder file, van het midden van Zeist naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Zeist betalen gemiddeld € 289 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Zeist 82 nieuwe woningen opgeleverd: 2,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 215 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 331 | 137 | 210 | 91 | 82 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Zeist
Zeist heeft 33 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Austerlitz | 1.835 | € 623.000 | 80% | boven gemiddeld | +13,5 m |
| Beukbergen | 435 | € 526.000 | 35% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| Bosch en Duin | 1.715 | € 1.405.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +7,1 m |
| Brugakker | 2.530 | € 464.000 | 60% | gemiddeld | +2,7 m |
| Carré | 3.570 | € 357.000 | 40% | gemiddeld | +5,4 m |
| Centrumschil-Noord | 5.145 | € 501.000 | 58% | boven gemiddeld | +5,4 m |
| Centrumschil-Zuid | 3.150 | € 679.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Couwenhoven | 2.465 | € 421.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +3,0 m |
| Crosestein | 1.085 | € 396.000 | 55% | onder gemiddeld | +3,4 m |
| De Clomp | 455 | € 266.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | +3,0 m |
| Den Dolder-Noord | 2.530 | € 544.000 | 49% | gemiddeld | +6,4 m |
| Den Dolder-Zuid | 1.795 | € 724.000 | 87% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Dijnselburg | 3.300 | € 461.000 | 39% | onder gemiddeld | +7,5 m |
| Driebergseweg | 320 | € 614.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Griffensteijn/Kersbergen | 3.040 | € 570.000 | 62% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Het Slot e.o. | 375 | € 715.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Hoge Dennen | 3.560 | € 680.000 | 50% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Huis ter Heide-Noord | 655 | – | 52% | ruim boven gemiddeld | +9,4 m |
| Huis ter Heide-Zuid | 670 | – | 37% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Kerckebosch | 3.205 | € 507.000 | 45% | gemiddeld | +5,7 m |
| Lyceumkwartier | 3.745 | € 1.107.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +7,8 m |
| Mooi Zeist | 2.130 | € 448.000 | 53% | onder gemiddeld | +4,9 m |
| Nijenheim | 2.685 | € 391.000 | 50% | onder gemiddeld | +3,0 m |
| Patijnpark | 4.130 | € 640.000 | 69% | boven gemiddeld | +5,0 m |
| Soestdijkerweg e.o. | 105 | € 1.109.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Staatsliedenkwartier | 1.575 | € 323.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +5,9 m |
| Station NS | 100 | € 641.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| Sterrenberg | 1.460 | – | 41% | gemiddeld | +12,2 m |
| Utrechtseweg | 1.915 | € 623.000 | 58% | boven gemiddeld | +4,1 m |
| Vogelwijk | 2.070 | € 482.000 | 53% | onder gemiddeld | +3,1 m |
| Vollenhove | 4.325 | € 255.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +5,1 m |
| Weidegebied | 155 | € 1.253.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Zeisterbos | 410 | € 720.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +11,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Zeist 7,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- Utrechtse Heuvelrug – € 689.760
- De Ronde Venen – € 666.495
- Eemnes – € 658.208
- Bunnik – € 624.328
- Woerden – € 620.770
- Baarn – € 610.602
