Huizenprijzen in De Ronde Venen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente De Ronde Venen, provincie Utrecht.
De Ronde Venen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in De Ronde Venen gemiddeld € 666.495. Dat is +11,1% ten opzichte van 2024 en 39,0% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat De Ronde Venen op plaats 15 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in De Ronde Venen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 666.495
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 77.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,6×
Met landelijk inkomen: 10,9×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in De Ronde Venen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 666.495 | +11,1% | € 77.500 (voorlopig) | 8,6× |
| 2024 | € 600.009 | +17,6% | € 75.100 | 8,0× |
| 2023 | € 510.413 | -14,1% | € 75.900 | 6,7× |
| 2022 | € 594.117 | +15,0% | € 64.300 | 9,2× |
| 2021 | € 516.798 | +2,6% | € 62.500 | 8,3× |
| 2020 | € 503.591 | +13,2% | € 62.100 | 8,1× |
| 2019 | € 444.854 | +7,8% | € 60.300 | 7,4× |
| 2018 | € 412.574 | +14,8% | € 54.700 | 7,5× |
| 2017 | € 359.267 | +5,4% | € 54.900 | 6,5× |
| 2016 | € 340.835 | +11,2% | € 52.000 | 6,6× |
| 2015 | € 306.421 | +7,1% | € 49.800 | 6,2× |
| 2014 | € 286.056 | -2,6% | € 51.900 | 5,5× |
| 2013 | € 293.780 | -2,1% | € 47.700 | 6,2× |
| 2012 | € 300.158 | -11,9% | € 47.600 | 6,3× |
| 2011 | € 340.511 | +9,4% | € 47.700 | 7,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over De Ronde Venen
Wat kost een huis in De Ronde Venen?
Een bestaande koopwoning in De Ronde Venen kostte in 2025 gemiddeld € 666.495, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in De Ronde Venen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,1% ten opzichte van 2024 en met +32,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in De Ronde Venen?
Een gemiddelde woning in De Ronde Venen kost 8,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in De Ronde Venen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 31 minuten
- Naar Rotterdam: 62 minuten
- Naar Den Haag: 49 minuten
- Naar Utrecht: 21 minuten
- Naar Eindhoven: 79 minuten
- Naar Groningen: 136 minuten
Zonder file, van het midden van De Ronde Venen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in De Ronde Venen betalen gemiddeld € 283 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in De Ronde Venen 39 nieuwe woningen opgeleverd: 2,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 95 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 202 | 109 | 149 | 156 | 39 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in De Ronde Venen
De Ronde Venen heeft 24 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Abcoude Buitengebied | 675 | € 931.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Abcoude-Noordoost | 3.020 | € 639.000 | 57% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Abcoude-Zuidwest | 4.560 | € 777.000 | 80% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Amstelhoek | 970 | € 489.000 | 75% | boven gemiddeld | -2,1 m |
| Baambrugge Buitengebied | 385 | € 914.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | -1,6 m |
| Baambrugge Dorp | 1.070 | € 601.000 | 71% | gemiddeld | -0,8 m |
| Bedrijventerrein Mijdrecht | 350 | € 382.000 | 49% | onder gemiddeld | -5,3 m |
| de Hoef | 345 | € 518.000 | 86% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| de Hoef Buitengebied | 515 | € 687.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | -1,6 m |
| de Maricken-Veenzijde | 4.840 | € 495.000 | 66% | onder gemiddeld | -5,4 m |
| Hofland | 3.505 | € 466.000 | 77% | gemiddeld | -4,6 m |
| Mijdrecht Buitengebied | 970 | € 620.000 | 85% | boven gemiddeld | -5,0 m |
| Mijdrecht Dorp | 1.635 | € 399.000 | 43% | onder gemiddeld | -1,6 m |
| Molenland | 3.070 | € 437.000 | 61% | onder gemiddeld | -4,8 m |
| Proostdijland | 3.720 | € 376.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | -4,6 m |
| Twistvlied-Wickelhof | 3.070 | € 450.000 | 71% | onder gemiddeld | -4,9 m |
| Vinkeveen Buitengebied | 380 | € 750.000 | 81% | boven gemiddeld | -3,2 m |
| Vinkeveen Dorp | 2.550 | € 571.000 | 55% | boven gemiddeld | -1,8 m |
| Vinkeveen Plassengebied | 1.885 | € 1.247.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Waverveen | 285 | € 527.000 | 70% | gemiddeld | -4,9 m |
| Waverveen Buitengebied | 520 | € 650.000 | 86% | gemiddeld | -5,6 m |
| Wilnis Buitengebied | 760 | € 683.000 | 91% | boven gemiddeld | -3,3 m |
| Wilnis Dorp | 1.960 | € 528.000 | 73% | gemiddeld | -1,9 m |
| Zuiderwaard-Westerheul | 4.895 | € 439.000 | 69% | gemiddeld | -5,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in De Ronde Venen 3,2 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
