Huizenprijzen in De Bilt
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente De Bilt, provincie Utrecht.
De Bilt in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in De Bilt gemiddeld € 729.588. Dat is +4,1% ten opzichte van 2024 en 52,1% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat De Bilt op plaats 8 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in De Bilt (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 729.588
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 77.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,5×
Met landelijk inkomen: 12,0×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in De Bilt zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 729.588 | +4,1% | € 77.100 (voorlopig) | 9,5× |
| 2024 | € 701.163 | +15,3% | € 73.800 | 9,5× |
| 2023 | € 608.049 | -15,5% | € 79.100 | 7,7× |
| 2022 | € 719.556 | +13,4% | € 67.700 | 10,6× |
| 2021 | € 634.801 | +17,5% | € 61.700 | 10,3× |
| 2020 | € 540.361 | +12,2% | € 58.100 | 9,3× |
| 2019 | € 481.411 | +2,8% | € 59.600 | 8,1× |
| 2018 | € 468.290 | +3,1% | € 53.600 | 8,7× |
| 2017 | € 454.080 | +18,0% | € 52.300 | 8,7× |
| 2016 | € 384.837 | +2,9% | € 50.900 | 7,6× |
| 2015 | € 374.060 | +7,9% | € 49.200 | 7,6× |
| 2014 | € 346.539 | -3,3% | € 51.300 | 6,8× |
| 2013 | € 358.334 | -10,8% | € 46.700 | 7,7× |
| 2012 | € 401.758 | -13,3% | € 47.000 | 8,5× |
| 2011 | € 463.235 | +7,0% | € 47.100 | 9,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over De Bilt
Wat kost een huis in De Bilt?
Een bestaande koopwoning in De Bilt kostte in 2025 gemiddeld € 729.588, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in De Bilt gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,1% ten opzichte van 2024 en met +35,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in De Bilt?
Een gemiddelde woning in De Bilt kost 9,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in De Bilt
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 39 minuten
- Naar Rotterdam: 63 minuten
- Naar Den Haag: 55 minuten
- Naar Utrecht: 14 minuten
- Naar Eindhoven: 67 minuten
- Naar Groningen: 123 minuten
Zonder file, van het midden van De Bilt naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in De Bilt betalen gemiddeld € 295 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in De Bilt 72 nieuwe woningen opgeleverd: 3,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 201 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 130 | 61 | 55 | 8 | 72 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in De Bilt
De Bilt heeft 21 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Beerschoten-Oostbroek | 450 | € 961.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +3,4 m |
| Bilthoven Centrum | 3.915 | € 598.000 | 61% | boven gemiddeld | +5,1 m |
| Bilthoven Noord I | 2.810 | € 1.315.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Bilthoven Noord II | 2.250 | € 1.043.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Brandenburg | 5.710 | € 409.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +2,9 m |
| De Bilt Oost | 4.390 | € 428.000 | 56% | gemiddeld | +2,7 m |
| De Bilt West | 4.785 | € 498.000 | 61% | gemiddeld | +2,5 m |
| De Bilt Zuid | 1.285 | € 867.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| De Leijen | 4.815 | € 482.000 | 45% | onder gemiddeld | +3,2 m |
| Groenekan Buitengebied | 660 | € 869.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +1,5 m |
| Groenekan Kern | 1.310 | € 779.000 | 87% | boven gemiddeld | +1,5 m |
| Hollandsche Rading Buitengebied | 215 | € 1.017.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,8 m |
| Hollandsche Rading Kern | 1.330 | € 743.000 | 85% | gemiddeld | +2,2 m |
| Industrieweg-Tolakkerweg | 185 | € 485.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Maartensdijk Buitengebied | 225 | € 863.000 | 66% | boven gemiddeld | +1,8 m |
| Maartensdijk Kern | 4.480 | € 477.000 | 65% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Overbosch | 700 | – | 61% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| Ridderoordsche Bossen | 280 | – | 47% | ruim boven gemiddeld | +3,9 m |
| Tuindorp | 2.755 | € 627.000 | 66% | boven gemiddeld | +3,6 m |
| Westbroek Buitengebied | 125 | € 714.000 | 81% | gemiddeld | -0,0 m |
| Westbroek Kern | 1.070 | € 654.000 | 81% | gemiddeld | +0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in De Bilt 2,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- Utrechtse Heuvelrug – € 689.760
- De Ronde Venen – € 666.495
- Zeist – € 663.706
- Eemnes – € 658.208
- Bunnik – € 624.328
- Woerden – € 620.770
