Huizenprijzen in Tytsjerksteradiel
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Tytsjerksteradiel, provincie Fryslân.
Tytsjerksteradiel in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Tytsjerksteradiel gemiddeld € 393.075. Dat is +8,3% ten opzichte van 2024 en 18,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Tytsjerksteradiel op plaats 288 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Tytsjerksteradiel (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 393.075
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 6,5×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Tytsjerksteradiel zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 393.075 | +8,3% | € 59.200 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 363.050 | +10,7% | € 56.500 | 6,4× |
| 2023 | € 327.843 | -3,5% | € 54.600 | 6,0× |
| 2022 | € 339.855 | +15,1% | € 49.700 | 6,8× |
| 2021 | € 295.332 | +14,5% | € 47.300 | 6,2× |
| 2020 | € 257.895 | +9,5% | € 45.400 | 5,7× |
| 2019 | € 235.601 | +5,8% | € 44.300 | 5,3× |
| 2018 | € 222.739 | +5,0% | € 42.300 | 5,3× |
| 2017 | € 212.124 | +14,0% | € 41.000 | 5,2× |
| 2016 | € 186.058 | +0,9% | € 39.900 | 4,7× |
| 2015 | € 184.378 | +5,3% | € 38.500 | 4,8× |
| 2014 | € 175.070 | +0,4% | € 38.600 | 4,5× |
| 2013 | € 174.452 | -5,4% | € 37.200 | 4,7× |
| 2012 | € 184.405 | -9,5% | € 36.700 | 5,0× |
| 2011 | € 203.716 | -4,2% | € 36.600 | 5,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Tytsjerksteradiel
Wat kost een huis in Tytsjerksteradiel?
Een bestaande koopwoning in Tytsjerksteradiel kostte in 2025 gemiddeld € 393.075, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Tytsjerksteradiel gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,3% ten opzichte van 2024 en met +52,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Tytsjerksteradiel?
Een gemiddelde woning in Tytsjerksteradiel kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Tytsjerksteradiel
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 108 minuten
- Naar Rotterdam: 160 minuten
- Naar Den Haag: 144 minuten
- Naar Utrecht: 122 minuten
- Naar Eindhoven: 174 minuten
- Naar Groningen: 43 minuten
Zonder file, van het midden van Tytsjerksteradiel naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Tytsjerksteradiel betalen gemiddeld € 246 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Tytsjerksteradiel 71 nieuwe woningen opgeleverd: 4,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 85 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 49 | 37 | 92 | 92 | 71 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Tytsjerksteradiel
Tytsjerksteradiel heeft 31 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aldtsjerk | 675 | € 351.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Burgum | 9.815 | € 291.000 | 62% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Earnewâld | 350 | € 341.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Eastermar | 1.285 | € 335.000 | 75% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Garyp | 1.500 | € 312.000 | 79% | gemiddeld | +0,6 m |
| Gytsjerk | 2.135 | € 313.000 | 75% | gemiddeld | +0,2 m |
| Hurdegaryp | 4.790 | € 276.000 | 73% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Jistrum | 580 | € 328.000 | 73% | gemiddeld | +1,3 m |
| Mûnein | 610 | € 355.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Noordburgum | 1.535 | € 314.000 | 73% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Oentsjerk | 1.965 | € 296.000 | 63% | gemiddeld | +0,4 m |
| Ryptsjerk | 680 | € 344.000 | 80% | gemiddeld | -0,2 m |
| Sumar | 920 | € 304.000 | 71% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Suwâld | 540 | € 371.000 | 86% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Tytsjerk | 1.395 | € 328.000 | 90% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Verspreide huizen Aldtsjerk | 90 | € 495.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Verspreide huizen Burgum | 435 | € 509.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Verspreide huizen Earnewâld | 50 | € 497.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Verspreide huizen Eastermar | 300 | € 483.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Verspreide huizen Garyp | 330 | € 486.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Verspreide huizen Gytsjerk | 105 | € 475.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Verspreide huizen Hurdegaryp | 330 | € 418.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Verspreide huizen Jistrum | 380 | € 409.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Mûnein | 75 | € 492.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Verspreide huizen Noordburgum | 755 | € 449.000 | 83% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Verspreide huizen Oentsjerk | 100 | € 227.000 | 31% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Verspreide huizen Ryptsjerk | 90 | € 513.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Verspreide huizen Sumar | 455 | € 432.000 | 93% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Verspreide huizen Suwâld | 85 | € 443.000 | 84% | gemiddeld | -1,0 m |
| Verspreide huizen Tytsjerk | 210 | € 387.000 | 78% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Verspreide huizen Wyns | 250 | € 420.000 | 84% | boven gemiddeld | -0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Tytsjerksteradiel op NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Heerenveen – € 418.883
- Dantumadiel – € 416.795
- Achtkarspelen – € 386.939
- Súdwest-Fryslân – € 382.483
- Smallingerland – € 369.352
- Harlingen – € 363.299
