Huizenprijzen in Dantumadiel
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Dantumadiel, provincie Fryslân.
Dantumadiel in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Dantumadiel gemiddeld € 416.795. Dat is +15,8% ten opzichte van 2024 en 13,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Dantumadiel op plaats 263 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Dantumadiel (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 416.795
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 56.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Dantumadiel zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 416.795 | +15,8% | € 56.300 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 359.932 | +8,3% | € 53.900 | 6,7× |
| 2023 | € 332.254 | -9,1% | € 51.900 | 6,4× |
| 2022 | € 365.470 | +25,8% | € 47.300 | 7,7× |
| 2021 | € 290.598 | +12,7% | € 45.000 | 6,5× |
| 2020 | € 257.872 | +10,1% | € 43.400 | 5,9× |
| 2019 | € 234.227 | +3,8% | € 42.200 | 5,6× |
| 2018 | € 225.605 | +7,8% | € 40.400 | 5,6× |
| 2017 | € 209.322 | +1,6% | € 38.600 | 5,4× |
| 2016 | € 206.037 | +9,8% | € 38.100 | 5,4× |
| 2015 | € 187.644 | +4,6% | € 36.200 | 5,2× |
| 2014 | € 179.396 | +2,5% | € 36.100 | 5,0× |
| 2013 | € 175.049 | -2,3% | € 34.600 | 5,1× |
| 2012 | € 179.117 | -12,7% | € 34.400 | 5,2× |
| 2011 | € 205.102 | -1,2% | € 34.700 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Dantumadiel
Wat kost een huis in Dantumadiel?
Een bestaande koopwoning in Dantumadiel kostte in 2025 gemiddeld € 416.795, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Dantumadiel gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,8% ten opzichte van 2024 en met +61,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Dantumadiel?
Een gemiddelde woning in Dantumadiel kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Dantumadiel
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 113 minuten
- Naar Rotterdam: 165 minuten
- Naar Den Haag: 149 minuten
- Naar Utrecht: 129 minuten
- Naar Eindhoven: 182 minuten
- Naar Groningen: 51 minuten
Zonder file, van het midden van Dantumadiel naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Dantumadiel betalen gemiddeld € 256 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Dantumadiel 22 nieuwe woningen opgeleverd: 2,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 75 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 48 | 51 | 28 | 11 | 22 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Dantumadiel
Dantumadiel heeft 16 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Broeksterwâld | 1.095 | € 333.000 | 74% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Damwâld | 5.575 | € 316.000 | 65% | gemiddeld | +1,0 m |
| De Falom | 235 | € 453.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| De Westereen | 5.115 | € 287.000 | 51% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Driezum | 815 | € 343.000 | 83% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Feanwâlden | 3.530 | € 303.000 | 59% | gemiddeld | +0,8 m |
| Readtsjerk | 190 | € 466.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Rinsumageast | 950 | € 306.000 | 78% | gemiddeld | +0,3 m |
| Verspreide huizen Broeksterwâld | 115 | € 518.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Verspreide huizen Damwâld | 85 | € 532.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Verspreide huizen De Westereen | 60 | € 705.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Verspreide huizen Driezum | 135 | € 452.000 | 94% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Verspreide huizen Feanwâlden | 65 | € 572.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Verspreide huizen Rinsumageast | 165 | € 487.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Verspreide huizen Wâlterswâld | 60 | € 449.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Wâlterswâld | 910 | € 384.000 | 79% | gemiddeld | +0,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Dantumadiel 0,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Opsterland – € 433.376
- Weststellingwerf – € 424.890
- Ooststellingwerf – € 423.014
- Heerenveen – € 418.883
- Tytsjerksteradiel – € 393.075
- Achtkarspelen – € 386.939
