Huizenprijzen in Ooststellingwerf
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Ooststellingwerf, provincie Fryslân.
Ooststellingwerf in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Ooststellingwerf gemiddeld € 423.014. Dat is +16,6% ten opzichte van 2024 en 11,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Ooststellingwerf op plaats 254 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Ooststellingwerf (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Fryslân 2.128 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 423.014
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 57.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 6,9×
Verkopen Q3 2026
2.128
In provincie Fryslân
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Ooststellingwerf zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Fryslân; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 423.014 | +16,6% | € 57.200 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 362.830 | +6,5% | € 55.200 | 6,6× |
| 2023 | € 340.529 | -7,2% | € 51.700 | 6,6× |
| 2022 | € 367.111 | +14,9% | € 47.700 | 7,7× |
| 2021 | € 319.631 | +26,3% | € 44.900 | 7,1× |
| 2020 | € 252.997 | +6,2% | € 43.200 | 5,9× |
| 2019 | € 238.187 | +12,2% | € 41.900 | 5,7× |
| 2018 | € 212.321 | +4,1% | € 39.900 | 5,3× |
| 2017 | € 203.943 | +7,3% | € 38.900 | 5,2× |
| 2016 | € 190.128 | +7,5% | € 37.700 | 5,0× |
| 2015 | € 176.872 | -0,1% | € 36.000 | 4,9× |
| 2014 | € 177.020 | +6,7% | € 36.400 | 4,9× |
| 2013 | € 165.862 | -8,2% | € 34.800 | 4,8× |
| 2012 | € 180.648 | -8,9% | € 34.500 | 5,2× |
| 2011 | € 198.301 | -3,8% | € 34.300 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Ooststellingwerf
Wat kost een huis in Ooststellingwerf?
Een bestaande koopwoning in Ooststellingwerf kostte in 2025 gemiddeld € 423.014, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Ooststellingwerf gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +16,6% ten opzichte van 2024 en met +67,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Ooststellingwerf?
Een gemiddelde woning in Ooststellingwerf kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Ooststellingwerf
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 110 minuten
- Naar Rotterdam: 159 minuten
- Naar Den Haag: 143 minuten
- Naar Utrecht: 114 minuten
- Naar Eindhoven: 153 minuten
- Naar Groningen: 46 minuten
Zonder file, van het midden van Ooststellingwerf naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Ooststellingwerf betalen gemiddeld € 261 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Ooststellingwerf 16 nieuwe woningen opgeleverd: 1,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 84 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 168 | 139 | 26 | 32 | 16 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Ooststellingwerf
Ooststellingwerf heeft 57 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Appelscha-Bruggelaan | 295 | € 377.000 | 88% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Appelscha-Buitengebied | 1.125 | € 455.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Appelscha-De Valouwe | 155 | € 448.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Appelscha-Drentseweg | 235 | € 381.000 | 86% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| Appelscha-Midden Oost | 785 | € 221.000 | 32% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| Appelscha-Midden West | 315 | € 200.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +9,0 m |
| Appelscha-Noord | 425 | € 358.000 | 96% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Appelscha-Steegdenhal | 395 | € 273.000 | 52% | onder gemiddeld | +9,3 m |
| Appelscha-Toogwijk | 390 | € 288.000 | 75% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| Appelscha-Vaart | 590 | € 295.000 | 62% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Appelscha-Van Emstweg | 285 | € 339.000 | 78% | gemiddeld | +9,9 m |
| Donkerbroek-Buitengebied | 740 | € 462.000 | 96% | boven gemiddeld | +4,6 m |
| Donkerbroek-Noord | 470 | € 328.000 | 89% | gemiddeld | +4,7 m |
| Donkerbroek-Zuid | 720 | € 273.000 | 63% | onder gemiddeld | +4,8 m |
| Elsloo | 345 | € 363.000 | 84% | gemiddeld | +6,3 m |
| Elsloo-Buitengebied | 345 | € 479.000 | 85% | boven gemiddeld | +6,3 m |
| Fochteloo | 105 | € 390.000 | 100% | boven gemiddeld | +6,9 m |
| Fochteloo-Buitengebied | 250 | € 484.000 | 82% | boven gemiddeld | +8,5 m |
| Haule | 210 | € 356.000 | 91% | gemiddeld | +7,2 m |
| Haule-Buitengebied | 370 | € 457.000 | 93% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Haulerwijk-Bruïneweg | 280 | € 249.000 | 49% | onder gemiddeld | +7,2 m |
| Haulerwijk-Buitengebied | 795 | € 428.000 | 91% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Haulerwijk-Hoofdweg | 255 | € 260.000 | 64% | onder gemiddeld | +7,0 m |
| Haulerwijk-Noord-Oost | 935 | € 267.000 | 65% | onder gemiddeld | +7,3 m |
| Haulerwijk-Noord-West | 350 | € 322.000 | 82% | gemiddeld | +7,0 m |
| Haulerwijk-Oosterwoldseweg | 165 | € 363.000 | 99% | gemiddeld | +7,3 m |
| Haulerwijk-Sinnehiem | 390 | € 231.000 | 46% | onder gemiddeld | +7,4 m |
| Langedijke | 230 | € 419.000 | 91% | gemiddeld | +6,5 m |
| Langedijke-Buitengebied | 95 | € 529.000 | 97% | boven gemiddeld | +6,5 m |
| Makkinga | 620 | € 298.000 | 77% | gemiddeld | +5,1 m |
| Makkinga-Buitengebied | 405 | € 489.000 | 89% | boven gemiddeld | +4,4 m |
| Nijeberkoop | 75 | € 344.000 | 78% | onder gemiddeld | +3,7 m |
| Nijeberkoop-Buitengebied | 185 | € 461.000 | 92% | boven gemiddeld | +3,5 m |
| Oldeberkoop-Buitengebied | 335 | € 513.000 | 92% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Oldeberkoop-Oost | 870 | € 310.000 | 68% | gemiddeld | +3,2 m |
| Oldeberkoop-West | 290 | € 363.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Oosterwolde-Biezenkamp | 300 | € 439.000 | 92% | boven gemiddeld | +5,9 m |
| Oosterwolde-Buitengebied | 630 | € 479.000 | 89% | boven gemiddeld | +6,3 m |
| Oosterwolde-Centrum-Noord-Oost | 325 | € 288.000 | 69% | onder gemiddeld | +7,3 m |
| Oosterwolde-Centrum-Noord-West | 445 | € 214.000 | 25% | boven gemiddeld | +6,8 m |
| Oosterwolde-Centrum-Zuid-Oost | 460 | € 237.000 | 55% | onder gemiddeld | +7,3 m |
| Oosterwolde-Duistereweg | 765 | € 297.000 | 68% | gemiddeld | +6,7 m |
| Oosterwolde-Haerenkwartier | 365 | € 255.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +7,1 m |
| Oosterwolde-Hieming | 640 | € 198.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +7,5 m |
| Oosterwolde-Iris | 340 | € 309.000 | 79% | onder gemiddeld | +7,1 m |
| Oosterwolde-Maden | 1.360 | € 310.000 | 80% | gemiddeld | +5,7 m |
| Oosterwolde-Noord-Oost | 560 | € 279.000 | 59% | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Oosterwolde-Prandinga | 720 | € 223.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +6,6 m |
| Oosterwolde-Schottelenburg | 465 | € 243.000 | 72% | onder gemiddeld | +7,6 m |
| Oosterwolde-Slatten | 360 | € 347.000 | 96% | boven gemiddeld | +6,0 m |
| Oosterwolde-Snellingerdijk | 340 | € 191.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +7,4 m |
| Oosterwolde-Weemeweg | 340 | € 203.000 | 35% | onder gemiddeld | +7,5 m |
| Oosterwolde-Zuid | 1.430 | € 212.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +6,6 m |
| Ravenswoud | 250 | € 377.000 | 81% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Ravenswoud-Buitengebied | 140 | € 573.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +10,2 m |
| Waskemeer | 535 | € 295.000 | 82% | onder gemiddeld | +6,2 m |
| Waskemeer-Buitengebied | 295 | € 464.000 | 93% | boven gemiddeld | +5,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Ooststellingwerf 6,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Fryslân met een vergelijkbare prijs
- Ameland – € 452.457
- Opsterland – € 433.376
- Weststellingwerf – € 424.890
- Heerenveen – € 418.883
- Dantumadiel – € 416.795
- Tytsjerksteradiel – € 393.075
