Huizenprijzen in Nijmegen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Nijmegen, provincie Gelderland.
Nijmegen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Nijmegen gemiddeld € 453.897. Dat is +6,9% ten opzichte van 2024 en 5,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Nijmegen op plaats 204 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Nijmegen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 453.897
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 48.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,4×
Met landelijk inkomen: 7,5×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Nijmegen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 453.897 | +6,9% | € 48.500 (voorlopig) | 9,4× |
| 2024 | € 424.665 | +7,1% | € 46.500 | 9,1× |
| 2023 | € 396.340 | -3,9% | € 45.600 | 8,7× |
| 2022 | € 412.448 | +13,0% | € 41.200 | 10,0× |
| 2021 | € 364.849 | +12,7% | € 38.900 | 9,4× |
| 2020 | € 323.659 | +10,2% | € 36.900 | 8,8× |
| 2019 | € 293.780 | +7,9% | € 35.800 | 8,2× |
| 2018 | € 272.304 | +9,4% | € 33.200 | 8,2× |
| 2017 | € 248.912 | +10,9% | € 32.400 | 7,7× |
| 2016 | € 224.355 | +5,0% | € 31.500 | 7,1× |
| 2015 | € 213.740 | +3,3% | € 30.400 | 7,0× |
| 2014 | € 206.906 | +1,0% | € 30.400 | 6,8× |
| 2013 | € 204.936 | -5,4% | € 29.200 | 7,0× |
| 2012 | € 216.593 | -3,8% | € 29.100 | 7,4× |
| 2011 | € 225.197 | -0,8% | € 28.900 | 7,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Nijmegen
Wat kost een huis in Nijmegen?
Een bestaande koopwoning in Nijmegen kostte in 2025 gemiddeld € 453.897, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Nijmegen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,9% ten opzichte van 2024 en met +40,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Nijmegen?
Een gemiddelde woning in Nijmegen kost 9,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Nijmegen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 91 minuten
- Naar Rotterdam: 96 minuten
- Naar Den Haag: 99 minuten
- Naar Utrecht: 59 minuten
- Naar Eindhoven: 52 minuten
- Naar Groningen: 148 minuten
Zonder file, van het midden van Nijmegen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Nijmegen betalen gemiddeld € 225 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Nijmegen 1.116 nieuwe woningen opgeleverd: 12,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1.371 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 472 | 778 | 852 | 1.582 | 1.116 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Nijmegen
Nijmegen heeft 40 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Acker | 5.400 | € 303.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| 't Broek | 3.590 | € 343.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| Aldenhof | 2.495 | € 283.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +8,3 m |
| Altrade | 6.470 | € 444.000 | 48% | ruim boven gemiddeld | +37,6 m |
| Benedenstad | 2.685 | € 346.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Biezen | 9.845 | € 370.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +12,1 m |
| Bottendaal | 4.945 | € 404.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +28,2 m |
| Brakkenstein | 4.025 | € 474.000 | 55% | boven gemiddeld | +24,6 m |
| De Kamp | 5.335 | € 316.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +9,0 m |
| Galgenveld | 7.090 | € 562.000 | 56% | ruim boven gemiddeld | +33,6 m |
| Goffert | 3.210 | € 291.000 | 18% | onder gemiddeld | +14,4 m |
| Groenewoud | 3.650 | € 388.000 | 42% | onder gemiddeld | +37,4 m |
| Grootstal | 5.510 | € 345.000 | 31% | onder gemiddeld | +16,4 m |
| Hatert | 10.160 | € 296.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +11,3 m |
| Hatertse Hei | 4.145 | € 386.000 | 52% | onder gemiddeld | +20,9 m |
| Haven- en industrieterrein | 685 | € 555.000 | 65% | boven gemiddeld | +10,9 m |
| Hazenkamp | 5.305 | € 501.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +24,6 m |
| Hees | 3.140 | € 441.000 | 57% | gemiddeld | +10,2 m |
| Heijendaal | 2.415 | € 272.000 | 26% | gemiddeld | +27,7 m |
| Hengstdal | 6.970 | € 425.000 | 36% | gemiddeld | +45,6 m |
| Heseveld | 6.130 | € 355.000 | 48% | onder gemiddeld | +15,2 m |
| Hunnerberg | 4.415 | € 616.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +44,3 m |
| Kwakkenberg | 1.470 | € 676.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +62,6 m |
| Lankforst | 2.045 | € 287.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
| Lent | 15.975 | € 489.000 | 59% | boven gemiddeld | +10,2 m |
| Malvert | 2.430 | € 268.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
| Meijhorst | 3.410 | € 260.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +8,2 m |
| Neerbosch-Oost | 7.515 | € 275.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Neerbosch-West | 160 | € 553.000 | 80% | gemiddeld | +8,4 m |
| Nije Veld | 5.520 | € 350.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | +24,8 m |
| Oosterhout | 6.310 | € 518.000 | 78% | boven gemiddeld | +9,6 m |
| Ooyse Schependom | 270 | € 422.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
| Ressen | 4.095 | € 546.000 | 58% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| St. Anna | 3.555 | € 415.000 | 57% | gemiddeld | +23,8 m |
| Staddijk | 230 | € 357.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Stadscentrum | 10.275 | € 364.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +27,5 m |
| Tolhuis | 3.625 | € 295.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +8,1 m |
| Weezenhof | 3.545 | € 360.000 | 58% | onder gemiddeld | +8,7 m |
| Wolfskuil | 6.215 | € 378.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +16,1 m |
| Zwanenveld | 4.720 | € 266.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +8,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Nijmegen 16,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
