Huizenprijzen in Rheden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Rheden, provincie Gelderland.
Rheden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Rheden gemiddeld € 448.868. Dat is +6,7% ten opzichte van 2024 en 6,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Rheden op plaats 214 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Rheden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 448.868
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 56.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,0×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Rheden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 448.868 | +6,7% | € 56.100 (voorlopig) | 8,0× |
| 2024 | € 420.762 | +6,8% | € 53.900 | 7,8× |
| 2023 | € 393.825 | -3,8% | € 53.300 | 7,4× |
| 2022 | € 409.260 | +11,5% | € 48.900 | 8,4× |
| 2021 | € 367.012 | +16,2% | € 45.300 | 8,1× |
| 2020 | € 315.772 | +11,6% | € 43.500 | 7,3× |
| 2019 | € 282.833 | +13,8% | € 42.900 | 6,6× |
| 2018 | € 248.578 | -5,8% | € 40.400 | 6,2× |
| 2017 | € 263.866 | +11,1% | € 39.400 | 6,7× |
| 2016 | € 237.478 | +3,4% | € 38.100 | 6,2× |
| 2015 | € 229.658 | +6,5% | € 36.600 | 6,3× |
| 2014 | € 215.552 | -3,3% | € 37.600 | 5,7× |
| 2013 | € 222.859 | -7,6% | € 35.500 | 6,3× |
| 2012 | € 241.128 | -1,9% | € 35.700 | 6,8× |
| 2011 | € 245.728 | +7,5% | € 35.400 | 6,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Rheden
Wat kost een huis in Rheden?
Een bestaande koopwoning in Rheden kostte in 2025 gemiddeld € 448.868, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Rheden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,7% ten opzichte van 2024 en met +42,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Rheden?
Een gemiddelde woning in Rheden kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Rheden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 90 minuten
- Naar Rotterdam: 106 minuten
- Naar Den Haag: 97 minuten
- Naar Utrecht: 60 minuten
- Naar Eindhoven: 73 minuten
- Naar Groningen: 134 minuten
Zonder file, van het midden van Rheden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Rheden betalen gemiddeld € 265 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Rheden 49 nieuwe woningen opgeleverd: 2,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 7 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 59 | 5 | 33 | 11 | 49 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Rheden
Rheden heeft 18 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| De Steeg | 1.005 | € 437.000 | 66% | boven gemiddeld | +19,4 m |
| Dieren-Noord boven spoorlijn | 7.355 | € 299.000 | 55% | onder gemiddeld | +16,6 m |
| Dieren-West boven spoorlijn | 4.065 | € 357.000 | 55% | gemiddeld | +22,3 m |
| Dieren-Zuid beneden spoorlijn | 2.045 | € 409.000 | 68% | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Ellecom | 985 | € 508.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +13,5 m |
| Laag-Soeren | 805 | € 477.000 | 79% | gemiddeld | +15,5 m |
| Rheden | 7.350 | € 346.000 | 56% | onder gemiddeld | +16,4 m |
| Rheden-West ten W. v. Oranjeweg en Haver | 60 | € 436.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +12,3 m |
| Spankeren | 810 | € 400.000 | 63% | gemiddeld | +11,3 m |
| Velp-Noord boven spoorlijn | 7.630 | € 540.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +24,4 m |
| Velp-Zuid beneden spoorlijn | 7.415 | € 329.000 | 40% | onder gemiddeld | +13,5 m |
| Velp-Zuid ten zuiden van Waterstraat | 3.320 | € 268.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Verspr.h. Fraterwaard en Beimerwaard | 75 | € 457.000 | 80% | boven gemiddeld | +8,7 m |
| Verspr.h. Havikerwaard en Middachten | 75 | € 428.000 | 14% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Verspreide huizen bosgebied Laag Soeren | 95 | € 627.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +46,2 m |
| Verspreide huizen Rheden | 440 | € 671.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +30,2 m |
| Verspreide huizen Spankeren | 140 | € 502.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +11,0 m |
| Verspreide huizen Velp-Zuidoost | 75 | € 473.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +11,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Rheden 36,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
